Captain Marvel (2019)

Na origin velkolepé se zajímavou zápletkou a fajn akčními scénami. Brie skvělá, Samuel také. Omlazení herců na jedničku. Jediné co bych vytknul, je helma v jejím kostýmu.... a také občasná nepřehlednost v kontaktních soubojích. Goose je boží.

Duch ve stroji (2017)

Stylizací akčních scén mi to často připomínalo filmy od Zhanga Yimoua. Budoucnost vykreslená slušně, herci super. Hudba nebyla úplně můj šálek kávy, přišla mi trochu jak z osmdesátkových sci-fi. Největším zklamáním byl příběh, který jsem viděl s menšími obměnami už ve spoustě jiných filmů. Celkově čistý průměr.

Honest Guide (2016) (pořad)

Povinnost (nejen) pro turisty! I já děkuji za objevení zajímavých míst v Praze, o kterých jsem vůbec netušil (Colloredo-Mansfeldský palác napiříklad). Záslužná práce v podobě ukázání a boje proti různým formám tourist traps (směnárny, taxíky, obchody, restaurace, stánky, mniši apod... ) a bullshits (obchody plné nejen sovětských suvenýrů na hlavní ulici, trdelníky, "historická auta", šílená reklama apod.). Držím palce do budoucna a přeji Jankovi a Honzovi co nejvíce odběratelů a sledujících.

Liga spravedlnosti (2017) odpad!

To bylo příšerný. Tam snad nic nedává smysl. A ten chaos na konci? Digibordel získává nový rozměr. Už Batman vs Superman byl naprosto špatný film, ale tohle laťku posouvá ještě níže. WB svůj DC vesmír stihl pohřbít dříve než začal a já už s nimi ztratil trpělivost.

Tiché místo (2018)

Skvěle zrežírované, zahrané i sestříhané. Zároveń se spoustou lapsů, nedomyšlenosti, a failů. Nicméně vzhledem k tomu, že to je horor a atmosféra a nápaditost jsou tu měrou vrchovatou dávám čtyři hvězdy.

Bohové Egypta (2016)

Hezké herečky a fajn herci, jinak děs. Nebavilo mě to.

Tomb Raider (2018)

Fajn dobrodružný film, asi zatím nejlepší z filmových Tomb Raiderů.

Ant-Man a Wasp (2018)

Super komedie s velmi dobrými akčnimi scénami a fajn herci. Jo a Truth serum je boží.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Jeden z nej dobrodružných filmů. Když jsem byl malej, tak jsem hrozně chtěl mít podobnou vesnici na stromech:-).... no dobře furt chci! Ale furt se divím, jak moji souvěrci mohli dobýt Jeruzalém...