Valkýra (2008)

S napětím divák sleduje každou vteřinu tohoto povedeného snímku. Historičtí fanatici jako já si rozhodně přijdou na své. Tom Cruise sice jako tradičně otravný a absolutně mu nevěřím toho jeho nacistického důstojníka, ale skvělá atmosféra přebíjí zápory a hodnocení zůstává v nadprůměru. Můj nejoblíbenější Singer!

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ať člověk chce nebo nechce, tak musí pochybný fenomén Stmívání brát jako součást moderní (nejen) filmové kultury. Upíři jsou všude a bohužel ještě nějaký ten rok budou, protože nějaká ta kniha ještě čeká na zfilmování. New Moon je druhé pokračování o holce Belle, upíru Edwardovi a směšně digitálně vytvořeném vlkodlaku Jacobovi. Film je až brutálně nelogický, nudný a neuvěřitelný. Herci toporní až na půdu a děj je vlastně úplně o ničem. Bella, se zhnuseným ksichtem nějaké emo-krávy první půlhodinu kecá s Edwardem jenom o tom, kdo komu víc ubližuje a další hodinu to samé řeší s Jacobem. Je tohle normální? Ne. Když už chtějí tlachat tyhle nesmyslné debaty, tak alespoň ne v dvouhodinovém filmu. Problém ale není na straně filmařů, ale především v knižní předloze, kterou si člověk nemůže přečíst, aniž by mezitím přišel o zdravý rozum. Tolik WTF? scén snad nebylo ani v seriálu Tak jde čas a ubohé filmové triky spíš člověka rozesmějí než vyděsí. Pokud byla jednička mnou řazena někde kolem podprůměru, tak Nový měsíc nemůže nikam jinam než do odpadu. Tak zlé srdce však nemám ani já, a proto dávám dva body z deseti. Jednu na super-kůl-nadupanou-žlutou káru a druhou za Italské město Montepulciano, ve kterém jsem loňské léto trávil dovolenou. 130 minut zírání do bílé zdi se mi jeví jako zábavnější trávení času. Sorry gájs a náctileté čtenářky časopisu Bravo.

Skrytá identita (2006)

Úžasný film? Maybe yes... Maybe not... Maybe go fuck yourself... . Ačkoliv se rozhodně nejedná o nejlepší dílo Martina Scorseseho, tak na žebříčku oblíbenosti tohoto filmového mistra u mě figuruje na prvním místě. Neotřesitelně

Vyvolený (2000)

Pro mě nejlepší Shyamalan. Zápletka originálnější a zajímavější než Šestý smysl a Samuel L. Jackson ve své druhé nejlepší roli v kariéře. Škoda, že s tímto snímkem prakticky uzavřel režisér své řemeslo. Od Vyvoleného sleduji jeho filmy pouze z povinnosti.

Kick-Ass (2010)

Vyhypovaný film až hanba! Pár skvělých scén a nejlepší role Nicolase Cage, ale jinak jenom snaha vystylizovat jinak průměrně zábavný komiks. Jdu si pustit IronMana.

Žít a nechat zemřít (1973)

Nejlepší Bondovská píseň, ale jinak čistý průměr. Stejně jako všechny Mooreovky

Ztraceni (2004) (seriál)

4 8 15 16 23 42 = 5*

Forrest Gump (1994)

5* ale jenom z povinnosti. Možná, že se jedná o nejlepší snímek všech dob, ale pro mě je to jen krásně natočená pohádka "pro všechny".

Poslední skaut (1991)

"Já zapomněl, BOM znamená v polštině Jdi do prdele!" ... neskutečně zahláškovanej film, který je asi opravdu nejwillisovsštější z Willisů. Příběh sice není úplně originální a zápletka často hraničí s klišé jako parník, ale přes všechny zápory zůstává Poslední skaut jedním z nejlepších akčňáků vůbec.

Klub rváčů (1999)

Mechanický pomeranč devadesátých let. Všechny narážky na konzumní život společnosti nutí člověka se zamyslet nad vlastním životem a myslím si, že hodně lidí po shlédnutí filmu, chtělo být Tylerem a založit svůj vlastní "klub".