Prci, prci, prcičky (1999)

Podle spousty názorů/komentářů jsem čekal jednu z těch horších komedií a také proto jsem se jí vyhýbal až do včerejška (červen 2008) a musím říct, že to nebylo zas tak špatné, každá z hlavních postav měla něco do sebe, každý měl jiný přístup k jejich společnému cíli, nejsou to plnohodnoté 4 hvězdy, ale... 70% to bude.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden ze seriálů, který se stane kultem. Skvělé postavy a téměř každý si najde tu svou (Go Barney, Go!) a především fantastické hlášky a za zmínku určitě stojí i Barneyho vztahové teorie, které provází celý seriál.

Kostka (1997)

Jeden z mých prvních hororů, na takové se nezapomíná.

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Strašný... prostě strašný...

Paříži, miluji Tě (2006)

Velmi originální myšlenka spojila spoustu skvělých herců a režiserů v jednom filmu. 18 pětiminutových povídek, ve kterých si zamilujete Paříž. Některé povídky jsou bohužel slabší, ale některé to velmi hravě nahradí. Zamiloval jsem si především povídky od Olivera Schmitze, která ukazuje prchavost okamžiku a Toma Tykwera, který ukazuje sílu lásky. P.S.: Nebylo by špatné takovéto filmy natočit o více městech z Evropy - Praha, Londýn, Madrid...

Juno (2007)

Školačka Juno náhodou otěhotní se svým kamarádem/přítelem Bleakem a čelí tomuto strašnému osudu. Více snad není třeba říkat,to bych vám ostatně prozradil pointu. Naprosto fantastický výkon dvou hlavních aktérů -teenagerů, Ellen Page a Michaela Cery, zcela určitě si je oblíbíte, podobně jako já. Film nedělají pouze herci, a co mě velmi potěšilo byl i smysluplný příběh, který teen komedie velmi často postrádají, tento je vyjímkou.

Schindlerův seznam (1993)

Spielbergův nejlepší film, ohodnocený americkou filmovou akademií. Vynikajicí výkony hlavních představitelů, ať již Liama Neesona jakožto Oscara Schindlera či Ralpha Fiennese v roli správce ghetta Amona Goetha. Pro mě osobně je to nejemotivnější film všech dob, Spielberg vytvořil neuvěritelně realistický pohled na jednu z největších katastrof lidské společnosti.

Ulice (2005) (seriál)

Z počátku to nebyl vůbec špatný nápad a bylo to originální, ale po čase se z toho stal nudný seriál se stále opakujícím se dějem. Musím jednu hvězdu ubrat oproti počátku.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Původně jsem se na to vůbec dívat nechtěl (byl jsem donucen na školním promítání v AJ), především, protože nemám rád loutkové filmy a musím říct vůbec to nebylo tak špatné jak jsem očekával. Krásné zpracování, příjemný příběh a skvělý dabing Johnny Deppa a Heleny Bonham Carter.

Láska nebeská (2003)

Tento film si musí zamilovat takřka každý, velká spousta dějových linek spojených do sebe, v období Vánoc. Láska takřka ve všech podobách jak ji můžete znát i vy - svatba (Keira Knightley a Chiwetel Ejiofor), úmrtí (Liam Neeson), nešťastná láska (Andrew Lincoln) či zcela klasické zamilování (Colin Firth a Lucia Moniz, Hugh Grant a Martine McCutcheon). Samozřejmě je tam toho více (i fyzická láska ve filmu :-)), ale to už si vše najděte sami. Rozhodně tento snímek stojí za to, ja jsem si ho zamiloval ihned.