Sunshine (2007)

Mám ráda sci-fi, ale tohle mi přišlo jako dobrý potenciál zmařený děsným zpracováním. Bylo to jako nový Star Trek film meets Stargate Universe. A hlavně to byla hrozná nuda. A ukecané. Lidé tam umírají jak na běžícím pásu a nechutný záběr střídá ještě nechutnější, ale se mnou to naprosto nic nedělalo, protože jsem byla strašně znuděná neuvěřitelným natahováním a celkovou nezáživností. Nicméně Cillian Muprhy jako vždy skvělý.

Adresa: L.A. (2012) (seriál)

Seriál, na který jsem začala koukat, jen abych podpořila moji oblíbenou herečku Jewel Staite, ale nakonec se mi hodně zalíbil. Je to celkem zajímavé nakouknutí do zákulisí hollywoodského pozlátka a toho, jak těžce se tam kanadští herci a jiní umělci snaží prosadit. Těším se na dalších 13 epizod, které byly nedávno oznámeny.

Zahřívací kolo (2006)

Zajímavá britská romantická, lehce hořká komedie, která je naprosto nabouchaná excelentními herci, kteří někdy bohužel ani nedostanou příležitost. Není to film, na který by se dalo koukat ob týden, ale rozhodně má něco do sebe. Knihu jsem nečetla, takže to bohužel nemůžu soudit, ale film jako takový určitě stojí za to. Musím uznat, že tu jednu hvězdičku navíc dávám asi hlavně kvůli hercům.

Pán času (2005) (seriál)

Nejsem si úplně jistá, co k tomuhle seriálu mám napsat, přijde mi neuvěřitelně nepopsatelný. Hrozně dlouho mi trvalo se prokousat začátkem první řady, ale když se mi to povedlo, musím říct, že chápu, proč je ten seriál tak legendární. Vždy, když o tom někomu vyprávím, říkám, že je to neuvěřitelně blbý seriál, který je zároveň naprosto geniální a brilantní. A tak strašně britský! Přesně můj šálek čaje coby milovníka všeho britské a sci-fi k tomu. Momentálně se nacházím skoro na konci druhé řady. Christopher Eccleston byl jako Doktor opravdu úžasný, ale na Davida Tennanta nemá snad nikdo. Toho jsem milovala už předtím a tady ještě víc. Musím sklonit poklonu scénáristům, kteří jsou perfektní, nicméně mám občas chuť je nakopnout, za to, co mi provádějí. Už se nemůžu dočkat, až budu koukat dál, ale nechce se mi loučit se s Rose. Edit: Po šesti řadách nemám nejmenší důvod měnit hodnocení, ačkoliv co se seriálu chopil Steven Moffat (od 5. řady) je to znát a není to až tak dobré jako začátek, ale pořád to na plný počet hvězd stačí.

Sněhurka (2012)

Čekala jsem komedii a komedie to byla a já jsem spokojená, protože jsem se zasmála celkem vydatně. Bohužel jsem omylem vkráčela na český dabing, který tomu opět uškodil, též slaboduchost některých dialogů filmu ubrala, ale jinak se mi to líbilo. Julia Robert byla skvělá, ale nejlepší byl rozhodně Armie Hammer jako princ. Na něj jsem se těšila a on mě potěšil. Nejlepší hláška z celého filmu byla rozhodně byla ta, že se na sluhovi ukájela kobylka, což byla zcela nečekaná dospělá hláška. Nejlepší scéna byla zlá královna, co se nemůže na nic soustředit, protože princ (opět) nemá košili. Největší šok byl Sean Bean jako král, který tam měl zase jen takový štěk. Ovšem závěr filmu celou tu celkem příjemnou podívanou totálně zkazil. Když přišel konec královny, tak pak přišlo jedno velké WTF nad tím, co tam začala Sněhurka předvádět, a následná písničko-tanečková scéna byla jak vystřižená ze Zakleté Elly. Nebylo to tak hrozné nakonec, ale podle mě ten konec to strašně zkazil.

Žena v černém (2012)

Nejsem ani trochu na horory, ale když tam hraje Radcliffe, řekla jsem si, proč ne. Po shlédnutí mám zas s horory na pár let vystaráno. Ta část filmu, na kterou jsem opravdu koukala, byla výborná, děsivá jako prase, bohužel jsem ve svém vlastním zájmu tak 20% filmu strávila schovaná za rolákem :D I tak jsem se ale lekla aspoň 6x a o děsivou atmosféru, nervy drásající zvuky a nechutné mrtvoly nebyla nouze. Co mě ale dostalo, byl konec. Bylo mi jasné, že to nebude jen tak, ale takovýhle konec jsem nečekala, ten mě i dost emocionálně zasáhl. A Radcliffe odvedl vynikající práci.

Hop (2011)

Čekala jsem jednoduchou komedii o americkém způsobu velikonoc, no, bylo to lehce infantilnější, než jsem čekala, navíc jsem z traileru získala pocit, že Kayley a James tu jsou pár, a když na mě vybaflo, že jsou sourozenci, o poznání mě to přestalo bavit, ale dokoukala jsem to a celkem jsem se i bavila, i když opáčko v dohledné době určitě něbude.

Au Pair 3 aneb Dobrodružství v ráji (2009) (TV film)

Příšerná slátanina na n-tou. Jednička byla ještě poměrně koukatelná komedie. Dvojka už o poznání míň, ale na tohle se nedalo koukat.Tu jednu * dávám snad jen za to, že se všichni původní herci vrátili.

Ostrov (2005)

Ač mám velkou zášť ke Scarlett Johansson, miluju Ewana McGregora a kupodivu, tenhle film je tak dobrý, že i tu Scarlett tu překousnu. Žánr akční sci-fi je jeden z mých oblíbených a Ostrov je skvělý i po několikátém shlédnutí.

Sex ve městě (2008)

Seriál mě hodně bavil, vzhledem k tomu, že jsem film viděla ještě předtím, tak nejprve jsem v tom měla lehce zmatek, ale pak, když jsem si ho zopakovala po seriálu, už se mi to líbilo. Film se nese v duhu seriálu, akorát mě štvou dvě věci, a to děsivá délka a to, co tvůrci udělali s mojí oblíbenou postavou Stevem.