Dannyho parťáci (2001)

Steven Soderbergh umí a touhle profesionálně naprosto dokonale zvládnutou krimi-komedií to jenom potvrdil. Chtěl nás pobavit na vysoké úrovni a to se mu povedlo. Ostatně nečekal jsem nic jiného :-)

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nedá se nic dělat, u těchhle starých filmů, na které jsme chodili i několikrát do kina je ta nostalgická půlhvězdička navíc asi povinností. Pro ty mladší alespoň představa o tom, co byl tenkrát vrchol jednoduché legrace v kinech.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Po prvním shlídnutí to celé na mě velký dojem neudělalo. Dokonce se moje hodnocení potácelo kdesi u dna. Ale donutil jsem se časem k nové projekci a najednou jsem zjistil, že jde o fakt vtipný film. Ono to ale většinou u filmů Věry Chytilové takhle funguje.

Muž bez stínu (2000)

Zajímavý sci-fi film se spoustou dobrých triků, který definitivně srazí do kolen poslední čtvrthodina. To musel asi původní scénárista dostat infarkt :-)

Světla ramp (1952)

Konec jedné velké kariéry nemohl Charlie Chaplin a zrežírovat lépe.

Jáma a kyvadlo (1961)

Tak tenhle horor byl tuším od osmnácti a já jsem jako nezletilý uvaděčce proklouzl a docela slušně jsem se bál. Při dnešních filmech s potoky krve by byl asi mládeži přístupný :-)

America: A Tribute to Heroes (2001) (pořad)

Neopakovatelná atmosféra při přímém přenosu holdu umělců hrdinům. Tentokrát se sešli herci a muzikanti aby vzdali hold obětem a záchranářům, kteří přišli o život při teroristickém útoku na světové centrum v NY. Stejně jako na koncert "For Bangladéš" a koncert "For AID" se ani na tohle semknutí kulturní fronty nedá zapomenout.

Krasavice (2000)

Stupidita samotného principu volby královny krásy čiší z tohohle filmu na sto honů. Sally Field (kterou mám rád) se vrhla na čistě ženské téma. Film se těžko rozjíždí, takže vás chvíli nutí přemýšlet co dávají na druhém programu, ale s příchodem Minnie Driver se chytne a nakonec se dá při požití přiměřeného množství žakudečních léků strávit. Dámy možná bez prášků :-)

Bouřlivé dny (1990)

Pokud máte rádi automobilové závody, Toma Cruise a Nicol Kidman, pak je to od vás asi za pět. Pokud jste "normální" divák je to lehký nadprůměr z prostředí automobilových závodů. Postava Toma Cruise přichází ze závodů nižší kategorie do první ligy - NASCAR. Přechod není bez problémů, ale jeho hvězda utěšeně stoupá až k očekávanému závodu sezóny. Film nepatří mezi špičku filmografie Tonyho Scotta, nicméně je to stále nadprůměr.

Griffin a Phoenixová (1976) (TV film)

Ještě že tu máme Altamira, protože bez něj bych si na tenhle opravdu vyjímečný snímek asi nevzpomněl. Myslím, že to byla i nejlepší role Petera Falka (pomineme-li Columba :)