Lásce na stopě (2001)

Příjemný romantický filmeček s "osudem" v hlavní roli. Kate Beckinsale toužící po osudové lásce to moc sluší, takže sympaťákovi Johnu Cusackovi můžete držet palce, aby si konečně koupil tu správnou "Choleru" :) .... Pokud jste fanoušky romantické komedie, pak můžete velmi příjemně strávit večer. Pokud budete čekat složitý náročný film, budete na tom s hodnocením asi jako "Cinema". Já osobně jsem si ale tenhle film zamiloval :)

Bugsy (1991)

Výborný film o Bugsy Sieglovi -zakladateli Las Vegas. Skvělé výkony Warrena Beatty, Annette Bening a také Harveye Kaitela a dalších. Stojí za to vidět pravdivý příběh, jak se může na první pohled chybně investovaných 6 milionů proměnit v nejvýnosnější investici vydělávající 100 miliard.

Občan Brych (1958)

Povinná návštěva kina je to první, co se mi vybaví. Brrrrrrrrrr. Filmařsky sice slušný, ale asociace k době převládají. (Ale Höger byl vynikající !)

Smrt krásných srnců (1986)

Ota Pavel byl vynikající vypravěč skutečných příběhů a tenhle příběh z jeho dětství ztvárnil Karel Kachyňa naprosto perfektně. Karel Heřmánek ve své životní roli.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Příchod "SKI" na naše hory s výborným učitelem Ondřejem Havelkou a "Krakonošem" Karlem Heřmánkem. Velmi příjemný film s mnoha výbornými dětskými rolemi.

Kult hákového kříže (1998)

Ještě dlouho po skončení titulků jsem nemohl "popadnout dech". Takhle nekompromisně realistický pohled na rasismus jsem fakt nečekal. Vynikající režie a především opravdu neuvěřitelný (vlastně uvěřitelný) výkon Edwarda Nortona dělají z tohohle filmu nezapomenutelný zážitek. Rasismus je a asi ještě dlouho bude v americké společnosti všudypřítomný a je moc dobře, když se natočí takovýhle film. Myslím si ale, že musí silně zapůsobit na každého. Vřele doporučuji.

Raymonda má každý rád (1996) (seriál)

Tahle americká rodinka je opravdu nejlepší z těch, které znám. Soužití s rodiči přes silnici je pekelné a velmi velmi vtipné :-) Jeden ze seriálů, které dabing nezprznil, spíš naopak.

Tři veteráni (1983)

"Není nutno" rozepisovat se dlouze. Jen musím poznamenat, že naprosto perfektní scénář pan Lipský dotáhl k dokonalosti. Nejsympatičtější váleční vysloužilci se pod frňákovníkem můžou sejít, kolikrát budou chtít a já budu vždycky u toho. Faktem je, že kdyby se nic nedělo, nebyly by dějiny :-)

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Neopakovatelná a naprosto vyjímečná atmosféra vyprodaného Wembley, které společně s účinkujícími a námi u TV vzdalo hold nejlepšímu rockovému zpěvákovi všech dob.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Miloval jsem sešity Rychlých šípů a kupoval jsem je jako blázen. Knižní "Záhadu hlavolamu" jsem opatroval jako klenot. Pak přišla tahle televizní podoba, Jan Tříska jako Široko, Václav Sloup jako Mažňák a najednou jsem nevěděl co je lepší :-)