Kravaťáci (2011) (seriál)

Už jsem to vykonstruovaný dementní melodrama jak z jihoamerickejch telenovel v prvním díle páté sezóny nedokázal vystát. Když se Louis začal asi po dvacáté rozčiloval z dementních důvodů na Donnu, vypnul jsem to, smazal jsem to, vykašlal jsem se na to. 3* za ty první dvě sezóny co byly supr. Dropped po čtyřech sezónách.

Kick-Ass 2 (2013)

Kdybych nevěděl kdo to natočil, tipnul bych si že je to opět Matt Vaughn. Naprosto dokonalé pokračování, a též završení, jedničky. Nejen že má geniální skvadru obou týmů good guys/bad guys, ono to má i boží akční scény (přehledně natočené, takže se daly užít!) a samozřejmě vše drtící Mindy "Hitgirl" Moretz, která nadpozemsky vládne bitkovým i nebitkovým scénám. Ale i scény kde se vyskytuje Mother Fucker aka Čurák (geniální český překlad, nemůžu si pomoct) byly skvělé, hlavně ta s jeho přerodem, a pak ta se "znásilněním", a pak ta s matkou, a pak ta....sakra, já to tu snad celý vyspoiluju. No totální pětihvězdičkový geekout, jaký v kině zažívám maximálně jednou do roka.

28 týdnů poté (2007)

Jsem si dnes po mnoha letech pustil opět 28 Days Later, a ujistil se že jsem se tehdy nemýlil a že si to těch 5 hvězd zaslouží. Navázal jsem 28 Weeks Later, od nichž jsem nic moc vzhledem k hodnocení zde a na moviezone nečekal. No a ono se mi to líbilo snad ještě víc než Days. Nejen že soundtrack je opět geniální, ale má to skvělou, dravou režii, několik skvělých nápadů (vrtulník sekáček..) a scén (bombardování londýna, metro..), ale i úžasně depresivní závěr, který po ultra optimistickém konci Days působí jako pěst do xichtu, v nejlepším slova smyslu.

Mrtví a neklidní (2013)

Kamarád mi tento film nedoporučil s tím, že se jedná o nudnou sračku kterou vypnul po půl hodině. Needless to say, jsem rád že jsem tomu dal šanci a mohl si udělat vlastní názor. Takhle mě totiž žádný romantický film ještě tolik nebavil (je pravda že jsem jich moc neviděl. Ten žánr rád nemám). Jasně, je třeba přistoupit na dost neobvykle fungující zombie apokalypsu. Ale s tím jsem neměl problém. R a Julie mají výbornou chemii, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že je jeden z nich zombie. Funguje skvěle i akčně dramatická linka se skeletony. Soundtrack jsem si okamžitě sehnal. Přeslazený závěr, jasně. No a co?

Patty Hewes - nebezpečná advokátka (2007) (seriál)

Český název seriálu je pekelný peklo z pekla. Přitom Damages je víceznačný a přitom zcela výstižný název téhle TV Show. Perfektní herecké výkony, atmosféra, intriky a zvraty. Skvělá zábava všech 5 sezón.

Chuck (2007) (seriál)

Chuck....z nenápadného, dost béčkového, v první sezóně skoro bych řekl průměrného..se stal jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl. 4 sezóny, zatím se mi snad každá líbila víc než ta předchozí, jak po stránce humoru, tak toho ostatního. Ikdyž musím přiznat že to občas chce dost silnou schopnost "suspension of disbelief" - ty zápletky jsou občas dost přitažený za vlasy - ale jádro prostě šlape, dokonalá zábava.Nehledě na to, že právě ta přítomnost nadhledu a srandy způsobuje, že se k tomu ty překombinovaný zápletky vlastně docela hodí. 95%

Benga v záloze (2010)

Tahle skvělá, vtipná komedie mimo jiné obsahuje dost přesnou kritiku současného finančního systému a napojení wallstreetu na federální agentury (scéna u právníka SEC byla geniální). Rozhodně doporučuju.Dokonce i ty titulky byly perfektní..i scéna po nich.Jinak hodně dobré rozepsání té nenápadnější stránky filmu je zde: http://mises.org/daily/4975

Eurotrip (2004)

Tak tohle potěšilo, zasmál jsem se dost..hodně pomáhá rychlý tempo, nebyl čas se nudit. Je to extra přepálený, ale to byl účel, prostě vzali ty největší stereotypy o evropanech, vyhnali je na 120% a postavili na tom dost dobrou komedii. Vyobrazení slovenska je drsný, ale přesně to vystihlo ten stereotyp o východní evropě : ).

Ztraceni (2004) (seriál)

Lost vyniká atmosférou. Co na tom, že se postavy chovaj debilně, že je v každém dílu několik nikdy nevysvětlených záhad, co na tom že to celý skončí a je jasný že autoři neměli promyšlený nic a jenom si z diváků dělali prdel.Zábava to byla.Ale stejně mi po zkouknutí finále zůstává pachuť v ústech a jedna věc je jistá - znovu se na Lost už nikdy nepodívám.Nerad ztrácím čas něčím co nedává smysl.