Na samotě u lesa (1976)

Pro mě jednička z komedií Smoljaka a Svěráka. Film plný kultovních hlášek(Chčije a chčije), laskavého humoru(děda Komárek poslouchá pohádku) a k tomu všemu skvělý výkon Josefa Kemra. Je jen škoda, že za komunistů nechodily filmy na Oscary, tenhle by si zasloužil minimálně nominaci.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994) odpad!

Strašný film, který mi (bohužel) utkvěl v paměti díky souložícímu Janu Přeučilovi(hroznější scéna snad v dějinách českého filmu neexistuje). Vít Olmer mě opět přesvědčil, že nejlepší byl jako herec ve Fantomovi Morrisvillu. Nudné a tak strašně trapné, že jsem měl co dělat abych to vůbec dokoukal.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Důvod, proč jsem jako dítě každou neděli vstával už před osmou. Chytlavá úvodní píseň, výborný dabing(dnes mi přijdou animáci dost odbytí), ale hlavně skvělé příběhy-akční, hororové, detektivní, komediální prostě všehochuť, která ani postupem času neztratila úroveň. Úplně nejraději jsem měl indianojonesovské pátrání po pokladech, ke kterým se hrdinové dostávali letadlem Rampy MacKváka :-)

Život Briana (1979)

Nejlepší komedie všech dob! Pythoni se po hádkách u Svatého Grálu dali opět dohromady a stvořili tohle "božské" dílo. Lekce gramatiky u zdi římského paláce, Biggus Dickus, kamenování a hlavně závěrečná píseň, všechno scény, u kterých se směju pořád a pořád. A vtipné jsou i další okolnosti kolem filmu(například nahý Brian vylezl před nic netušící kompars, složený hlavně z muslimských žen, které se hned rozprchly domů vymýt si oči, nebo skupiny amerických ortodoxních křesťanů, které se u kin modlily za to, aby Brian neměl úspěch). Always look on the bright Side of Life!

Schindlerův seznam (1993)

Pro mě osobně snad nejemotivnější film. To, že je film natočen černobíle mu jen dodává na autentičnosti a také děsivosti. Skvělé herecké výkony, především Ralph Fiennes v roli esesáka předvedl prvotřídního hajzla, který zabíjí naprosto bez emocí... Na podzim jsem se byl podívat v Krakově i Osvětimi a když ta místa znáte, je ten film ještě působivější. Při pokládání kamenů u Schindlerova hrobu jsem měl slzy na krajíčku... Tenhle film je prostě pecka, která by měla být povinná v hodinách dějepisu...