Vynález zkázy

• angličtina The Deadly Invention (více)

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. (AČFK)

Cael

Klasika klasik a to nejlepší z české (a vlastně i světové) kinematografie vůbec.  Filmová sci-fi pohádka je mimořádným uměleckým dílem. Respektuje předlohu Julese Vernea dokonce i svou vizuální podobou, neboť design jeho dekorací vychází z ilustrací Verneových knih. Nezanedbatelné je i jeho morální poselství. ()

burg

Musím smeknout svůj širák před panem Zemanem, protože tohle bylo téměř geniální! Naprosto famózní animace od jednoho českého vizionáře. Bohužel jsem se pro sledování krapet nudil, takže jednu * musím dát dolů. ()

ondrapec

Umělecky vyšperkované dílo s ručně vyrobenými kulisami, díky kterým bylo možné převést děj z tehdejšího Československa do nejzapadlejšího koutu oceánu. Dnes naprosto nemyslitelné, nerealizovatelné. Děj i scénář je neuvěřitelně nadčasový a neurazí ani po více než půl století. Je veliká škoda, že Zeman začíná být novou generací zapomínán, byť je to jeden z vynálezců moderní filmografie tak jak ji známe. *90%* ()

Megahead

Na dobu vydania, ale aj v súčasnosti je to veľmi pekne zvládnutý film s osobitým štýlom a rukopisom pána Zemana. Celý film sa nesie v jedinečnom spracovaní, kombinujúc hrané scénky s živými hercami, s kresleným okolím/kulisami, ktoré sú zobrazené v čierno-bielom vizuálnom kabáte. Film podarene predkladá vízie nemenej slávneho spisovateľa Jules Verne-ho. Avšak najradšej mám od Zemana jeho najlepší film "Cesta do praveku". ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate