Vynález zkázy

• angličtina The Deadly Invention (více)

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. (AČFK)

subic

Viděl jsem to znovu asi po 20i letech, to je jak tam ten potapěč seká tu chobotnici atd. Velmi hezká typicky proužkatá věcička, která ještě nemá tu hyperkvalitu a zábavný příběh jako pozdější Baron Prášil (1961). Proto jen za 4 hvězdy. ()

adamix

Mňa tento film moc nezaujal. Chápem, že je to stará česká klasika a berem aj tých 86%. Niekoho to zaujme, ale mňa nie. Nepáči sa mi to, že raz v scéne hrajú ľudia a v ďalšej kreslené postavičky. Ako chápem, že vtedy nemali na to technológiu a prístroje ako dnes, ale ja niečo takéto nemusím. Prostredie môže byť kreslené, ale postavy už nie. To ma štve. Chápem, že je to veľdielo Zemana, ale asi si ho nikdy neobľúbim. Takže zatiaľ len symbolické 2*. ()

joelly01

Vynalez zkazy je dokonalost. Nejen vizualne, ale i obsahove. A ty dialogy.. no to je prece nadhera. Ze je Zeman Genius je proste neoddiskutovatelne. Jako zlinacka ktera vyrustala na jeho filmech se citim k Zemanovi bliz nez ke vsem mym ostatnim oblibenym reziserum / tvurcum. Miluji svet Karla Zemana. Na Vynalezu Zkazy me ovsem fascinuje jeste jedna vec: pokazde kdyz se na nej divam, tak objevim neco noveho, neco co me pohladi po dusi, neco co me neustale nuti vyvalovat oci a rikat "Wow, Zeman je machr, o tom tedy opravdu zadna!" ()

Pitryx

Tak tuhle černobílou malovanou blbinku jsem panu Zemanovi nesežral a to si jej vážím. Když pominu obrovskou spoustu technických nesmyslů, a připočtu naprosto pitomý děj, docházím k závěru, že nemohu dát více jak dvacet procent. Ty dávám za pár legračních okamžiků, ale jinak mne to vůbec nebavilo. Ani jako dítě, ani nyní. Nevím, co na tom kdo vidí. ()

donnovann

Stejně jako u Cesty do pravěku, neuvěřitelně zpracované. Opět musím souhlasit, že Karel Zeman byl člověk na správném místě. Film svou nápaditostí baví i po 60 letech. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 81% | FDb.cz - 85% | Verneovky zkrátka milujeme a zfilmování Karla Zemana předstihlo o mnoho let svou dobu - tehdy přímo výtečné efekty, masky, výprava, kulisy (ať žijí zlínské filmové ateliéry! ;-)..... bohužel proto jde trochu stranou děj, a i když je vše, co se týče technických kategorii vyšperkované do posledního detailu, na plné hodnocení to zase nedosáhne. Tím ale nechceme nijak snižovat tento majstrštyk made in the Czech Republic - i Amíci nám mohli závidět :D 80% ()

ostravak30

Karel Zeman byl bezpochyby jedním z největších tvůrců ve své době a jedním z nejlepších v naší historii. Tím spíše, když si člověk uvědomí, že tohle dělal na konci padesátých let. I v dnešní době snímek udivuje. Herec uvedený do kresleného pozadí - to je něco, co je opravdu obdivuhodné. Dnes se zase dělají jiné vizuálně úžasné snímky. Například Pí a jeho život. Musím ale sportovně přiznat, že i když to vypadá na oko fantasticky a Zeman je skutečný průkopník, mě film prostě nebavil. Nicméně kdyby žil jinde než v Československu asi by z něj byl ještě slavnější tvůrce. A asi by toho udělal ještě víc. ()

johnny01

Na pohled opravdue hezké, ale děj se místy poněkud vleče, chybí tam napětí a tak nějak to nemá úplně tu sílu knižní předlohy. ()

Tominni

Na svoji dobu velmi dobrý film, temném hraběti, který potápí lodě a vyrábí vynález zkázy. Do dnešního dne se na tento film od mistra Karla Zemana rád podívám. ()

Brit

Z tohoto filmu Verne opravdu čiší. Verne byl průkopníkem technických vynálezů a Zeman filmových triků. Oběma se to dařilo opravdu skvěle. Nádherná pocta ilustracím Verneových knížek. ()

Vojt Ittoh

Výborný počin. Kombinace kresleného a hraného filmu dosáhla skvělého výsledku, a to hlavně díky detailně propracovanému výtvarnému pojetí. ()

LuckyK

Verneho by měl točit jen Zeman, to je naše dětství.Má jedinečný styl a poetiku a je to dynamické a akční. ()

smeth

Hm, asi neobjektivne ale musim dat 5, pretoze po prvch 5 minutach ma pochytila taka vlna nostalgje....a aby som nezabudol atmosfera je uzasna. Takto nejako by som si predstavoval aj idealne spracovanie tvorby ineho klasika, H.P Lovecrafta ()

route60

Nádherný film genialního tvúrce je po mnoha létech od svého vzniku pro mě osobně stále moderní a dnešní tvúrci mají sice digitáni triky ale nemají tak úžasnou fantazii jako měl Karel Zeman a hlavně jejich fimy jsou těmy triky ničené, někdy méně znamená více, Vynález zkázy je jeho rozhodně nejlepší Zemanuv film a tím nechci říct že ostatní filmy by byly špatné. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate