Vynález zkázy

• angličtina The Deadly Invention (více)
Trailer

Geniální vynálezce, profesor Roch, je na pokraji objevu látky, která může ve špatných rukou zničit svět. A právě takové ruce má hrabě Artigas, tajemný a temný dobrodruh, který ve své ponorce brázdí světová moře, potápí lodi a bohatství, kterého se tak zmocní, je mu nástrojem k ovládnutí světa. Artigas unese profesora Rocha ze sanatoria a nutí ho, aby v jeho sídle v kráteru sopky Back Cup vynález dokončil. Shodou okolností Artigas unese i profesorova asistenta, inženýra Harta, který je i vypravěčem příběhu, a který se všemožně pokouší profesora osvobodit a zamezit zkáze. Hart nakonec vyšle jícnem sopky balón s poselstvím k lidstvu, jež se díky tomu spojí a jehož válečné flotily v hodině dvanácté zkáze zamezí. (AČFK)

Trailer

kinej

Geniální zfilmování Verneových motivů. Každý záběr ve filmu působí impozantně. Myslím, že ani v dnešní době, s použitím počítačové animace, by film nepůsobil lépe. Zeman dosáhl přesně takového efektu o jaký usiloval a to dělá tento snímek nadčasovým. Myslím, že by si tento film zasloužil celosvětové uznání. Každý záběr je trikový a působí přesně jako krásné obrázky ve Verneových knihách. ()

topi

Karel Zeman byl mistr nad mistry a jeho práce je absolutně nezaměnitelná a originální. Tenhle film jsem obdivoval jako děcko a nejinak je tomu i teď. Nikdy nezapomenu na scénu souboje s chobotnicí...U tohoto filmu pořádně zabrousil drápkama začínající Zdeněk Liška, jeho hudební doprovod, včetně všemožných zvuků je geniální, nezapomenutelný je zvuk motorů v ponorce...A ještě se zde blýskl můj prastrýc Václav Kyzlink, kterého jsem měl moc rád... ()

Frajer42

Nikdy by mě ani nenapadlo, že to někdy řeknu, ale mně se tento film skutečně líbil. Nesrovnatelně lepší film než o pár let starší Cesta do pravěku, ktará mě nepopsatelným způsobem vadila. Z Verneovek jsem přečetl skutečně jen málo, ale atomosféra těch knih na mě z tohoto filmu dýchala každým coulem. Triky byly maximálně zastaralé, ale strašně pěkně se mi na ně koukalo. Příběh samozřejmě docela chytlavý. Patřičně ocenit by zasloužila určitě i působivá hudba. Přes tahle všechna pozitiva se však stejně nezbavím dojmu, že je film zde dosti výrazně nadhodnocený. Za sebe říkám, že tento film je přes svoji technickou nedokonalost lepší než mnoho českých filmů současnosti. Rozhodně však existuje i obrovské množství filmů, ke kterým se svojí kvalitou ani nepřibližuje.3* ()

PetrPan

Po letech pro mne byl největším překvapením Lubor Tokoš v hlavní roli, jehož mám zaškatulkovaného jako hodného dědečka či pohádkového krále. S Vynálezem zkázy bych si jej vůbec nespojoval, čili díky za tip slunečnice! V dětství jsem tenhle film zbožňoval, ostatně jako všechna imaginativní díla páně Zemana. Zub času se pak na něčem podobném a originálním jednoduše láme a nemá žádný vliv. Užít si tohle umění prostě vyžaduje chovat alespoň trochu tzv. lásku k filmu a za ta léta  osobně chvílemi s chutí a rád cinefilství propadám.  Pět. ()

Slarque

Restaurace ještě zvýraznila obrazovou fantazii i vizuální a technickou genialitu Karla Zemana. Tohle je splněný sen každého kluka, který v dětství hltal verneovky. Má to snad jen jednu chybu: scénář. Postavy nejsou dostatečně zajímavé, díky tomu je příběh málo dobrodružný a děj z podstatné části odvypráví hlas vypravěče. Kdyby příběh držel tempo s vizuálem, byl by to nejlepší film všech dob. Takhle je to, jako když obdivuji překrásný obraz, za kterým je možná nějaký skrytý příběh. ()

• Vynález zkázy sa stal najpredávanejším československým filmom natočeným po II. svetovej vojne. Bol predaný do 79 krajín. (Peter-1307)
  • V čase 01:09:07 sedí Šimon Hart (Cate Blanchett) nepozorován na lustru a sleduje dění v sále. Nedopatřením z lustru shodí těžkou lampu, ta spadne na zem. Osazenstvo ssálu to nijak nevyruší. Po chvíli je záběr na celý sál, ale po spadené lampě není ani památky. (blondak16)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)