Jak si v Semaforu hrajeme na divadlo

(pořad)
všechny plakáty

S pořadem Televizní klub mladých zavítáme na prkna Divadla Semafor... Jan Pokorný vás uvede na jeviště Divadla Semafor. Uvidíte řadu hudebních vystoupení v podání Jitky Molavcové, Jiřího Suchého a dalších. Program doplní kabaretní čísla a humorné vyprávění. Uvidíte debatu mezi Ferdinandem Havlíkem, Jiřím Datlem Novotným, Vladimírem Hrabánkem a dramaturgem Zdeňkem Všelichou o Ježkově hudbě. Ukázky z různých představení zakončí směs známých písní "Vyvěste fangle", "Včera neděle byla" a jiných. (Česká televize)

curil

Pobavilo a dozvěděl jsem se zase něco nového o mém oblíbeném divadle Semafor.  Dokument natočený na rozhraní revolučního roku je na začátku zaměřen na Osvobozené divadlo, z jehož tradic se snažili Jiří Suchý a Jiří Šlitr vycházet.  Je milé vidět třeba mladého a štíhlého Václava Koptu, Annu K. a další umělce. Jitka Molavcová se svým číslem s krásnou zelenou stokorunou s vyvedeným Gottwaldem. K nejlepšímu z celého záznamu patří závěrečná děkovačka celého souboru s "Tričkem námořníka". Překvapí při záběrech do obecenstva množství mladých lidí. Já mě l to štěstí, že jsem zažil v Semaforu tři představení v roce 1968 - 1969. Pak už jen hostovačky Kytice, Dr. Faust, Má hlava je včelín atd. u nás v divadle. ()