Fasádník Mirek Helebrandt a řidička poštovního vozu Helena Dobiášová se seznámili při malé automobilové nehodě. Mirek se o Helenu velmi zajímá, ta se však chová zdrženlivě. Tají před ním, že je svobodnou matkou a že má malého synka, o kterého se jí občas stará strýc. Do Mirka se zamilovala i mladičká servírka Jana. Helena je pozvána na oběd k Mirkovým rodičům. Mirek jí před tím poprvé navštíví v jejím bytě. Když mu Helena vysvětlí, že malý chlapec na fotografii je její syn, Mirek je tím zaskočen a odmítne její vysvětlení, že byla příliš mladá. Večer se Mirek na taneční zábavě opije. Poté, co hosté odejdou, dá mu Jana otevřeně najevo své city. V tu chvíli si mladý muž uvědomí, že Helena byla před několika lety stejně zamilovaná a nerozumná jako je teď Jana. Vrací se k Heleně, která dokonce uvažovala o tom, že nechá synka u strýce napořád. Petřík se vrací domů. Když uvidí v bytě cizího muže, otočí se a utíká pryč. Helena za ním vyběhne na ulici a Mirek se k ní přidá. (NFA)

Hombre8

Chlapácký Vala v plné síle, Brejchová sršící talentem a neokoukaná, Kreuzmann, Cupák... Krásná městská romance o prostých, obyčejných a přitom krásných a nezkažených lidech, možná trochu ve stylu Týdne v tichém domě. Vůbec jsem netušil, že tak vyspělý film je Brynychova prvotina. Poklona! Opravdu si současní tvůrci myslí, že kdyby točili takové obyčejné věci místo těch úchyláren, tak by byli za pitomce? ()

Smells

Mám rád Brynychovi filmy a ani jeho prvotina mě nezklamala. Navíc mě křekvapil skvělej hereckej výkon osmnáctileté Brejchové. ()

Radka.Skouma

Je to tak trochu Fellini po česku, vlastně československu. Vzhledem k roku, kdy film vznikl se jedná o neotřelé dílo. Věřím, že kdybych v těch časech byla mladá, zamiluju se do Jiřího Valy, protože je to ten typ chlapa, co je k sežrání, ale doma byste ho mít vlastně nechtěli. A naprosto se mi líbila neokoukaná Renata Olárová -- později emigrovala a tak je její stopa v českém filmu jen nepatrná. ()