Infinity Pool

• Kanada Débordement (více)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

Kushina

Tohle byla hrozná sračka. Snad jen myšlenka replikování lidí a repliky používat jako náhražku sebe sama, ale jak můžeme vědět, že replika, který má být popravená nejsme vlastně my sami? Jinak film úplně o hovně. bezhlavé zabíjení, fetování, šukání a další zvěrstva.... No nevidím point. 25% ()

DJMaroko

Jako Sci-Fi totálně nepoužitelný film opět jen okrajově. Asi má nějakou hloubku, ale pro mne zpracování a vizuál nuda až do konce. ()

taibrek

Ako toto mohlo niekoho napadnúť... Už fakt neviem... Toto je skôr psycho-horor. Prečo sa mi zdá, že začiatok sa tak fajne rozbehne a potom to začína akosi pokulhávať... ()

Honza.Coural

Infinity Pool, nový snímek od Cronenberga mladšího s Mia Goth a Alexandrrem Skarsgårdem v hlavních rolích, je psychedelický pohled na čas trávený v dovolenkových rezortech, zachycujicí kulturní kastraci/globalizaci otáčení pravidel pro ty kdo se přichází bavit a jsou ochotni platit s přívlastkem animalistické extáze, transformace osobnosti v šamanistickém stylu s komerční perverzí, submisivita, ejakulace, krev, moře a víno. Atmosféru podtrhavá drone soundtrack od Tima Heckara, podobný tomu u The North Water, kamera a střih on point, obzvlášť úvodní rezortové rotování. Ústřední dvojice si tu jízdu herecky dává s žánrovou oddaností hlavně Mia Goth je správně creapy, body horor tu je, mrkání na Francouzkou extrémní vlnu taky, letos nejspíš už wierd shit této kvality nebude *(ok je tu Baeu is Afraid) a tomuhle má smysl věnovat pozornost. ()

Draconian

No teda...mladej Cronenberg se potatil. Film má v sobě prvky hororu, mysterizona, thrilleru a psychologického dramatu. Fiktivní státeček, který je chudý a těží pouze z bohatých turistů. James a Em jsou na dovče, ale poznají jinou dvojici, která už tak fajn není, ale nechají se překecat k výjezdu mimo turistický areál (což se nesmí). Cestou zpět James srazí místního...a dle zákonů, ho má právo nejstarší potomek oběti zabít. Nebo si musí zaplatit vytvoření svého dvojníka, který bude zabit. No a dál...dál je to psychárna. Jaké to je vidět popravu sama sebe? Proč se James zaplétá s partou zhýralých turistů, kteří už také byli v situaci, kdy čelili trestu smrti? James zažívá pád na morální dno a film předkládá různé snové pasáže, psychedelické scény, nějakou tu erotiku a násilí. Jaký to má smysl? V tomhle vás film nechá samotné...závěr je sice zajímavý, ale ne zrovna uspokojivý. Ve filmu exceluje Mia Goth, ale například i hudba či kamera. Není to vůbec hezký film, není ani nějak extra chytrý, ale je prostě zajímavý a svou zápletkou i originální. Každopádně nabubřelost zahraničních turistů je zde vykreslena skvěle. Pokdu hledáte zatraceně divnej film, kterej je skvěle natočený, ale na konci se na vás tak trochu vykašle, pak je to snímek přesně pro vás. 70% ..procenta jsou fuk, někdo dá odpad, jiný pět hvězdiček. Každopádně chci další filmy od Brandona. ()

Easykill

Infinity Pool je nekonečný bazén marnotratnosti a sebezapření. Zatímco si plaveš, tak hledáš sám sebe a když si myslíš, že jsi našel a podstoupil pro to cokoliv, tak opak je pravdou. Mohl jsi vypustit ze sebe to nejlepší "Já" a zabít to nejhorší, ale nakonec zůstaneš stejně ubohý jako na začátku! Toť definice nekonečného bazénu. Čekal jsem úlet, ale dostal mnohem, mnohem víc. Skvělý kousek, který míchá žánry a nedá se jednoznačně zařadit. Brandon absolutně předčil mé očekávání a ukázal, že se opravdu "potatil". Infinity Pool se dá s přehledem srovnat s posledním otcovým filmem Crimes of the future. Na Infinity Pool se dá dívat z různých úhlů, ale z každého nám výjde, že je to víc než dobrý film s dobrou myšlenkou i přesahem, o vizuální stránce nemluvě. Práce s kamerou je brilantní (ostatně jako vždycky), dodává filmu hutnou atmosféru, hudba také dost přidává na procítění. Herecké obsazení úplně v topu a pan Tarzan Alexander mi ukázal své lepší já! Miláček Mia je opět fantastická a člověk ji nemůže nemilovat (hlavně v druhé půlce filmu). Gore se ve filmu moc nedočkáme, ale když už nějaké přijde, tak stojí za to a o to víc má váhu. Za mě skvělá záležitost a říkám jen tak dál! ()

veverysiak

Veľmi sľubný rozbeh rýchlo skončil v závoze direktorových uletených excesoch, ja viem, že akademici si potrebovali pokrochkať od blaženosti, ale nám, ničomníkom, treba predsa len priamočiarejšie a krvavejšie orgie, tuto nielenže srnky, ale ani distribútori netušia, čo to vlastne Junior natočil, vraj hor/s-f/mys/thr, ha-ha-ha, ani jedno z toho, hlavne že mudrlanti čučali dve hodiny na niečo nevysvetliteľné, aby potom mohli potiť state mindžovín o tom, o čom to vlastne bolo, samozrejme, každý tú svoju verziu, dve hviezdy za vizuál a kameru, bez nich by to bol čistý odpad, takže 35%. ()

topvideo

Tak toto je iný úlet...ak sa chcete totálne nasrať, je vo filme jedna "dáma", ktorá to zvládne na jednotku s hviezdičkou. Dopozeral som so sebazaprením. ()

angeline

Ve chvíli, kdy se projeví, o jaký typ snímku a příběhu jde, už vás nečeká nic překvapivého. Pokud jste překvapeni, ještě nemáte nakoukáno. ()

Ace.A.T.L.

Ach jo. Tak super myšlenka, zajímavej start a pak to celý šlo do háje a tak rychle. To, co se z prvu tvářilo, jako slibnej film vyšumí tak rychle, že se člověk začne nudit a ani si pořádně z filmu nic nevezme. Já to dokoukal, ale určitě si to nepustím znova. Chce to asi najít svýho diváka. Já to nejsem. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

swenyx

Dost pošahanej psychologický thriller. James je na dovolený s přítelkyní, potká random pár, seznámí se a na zpáteční cestě do hotelu srazí a zabijou chodce. Detektiv nabídne Jamesovi že za poplatek můžou nechat vyrobit dvojníka a tak obejít trest smrti který mu hrozil. Celý film se vlastně obchází zákon a zneužívá týhle obkliky. Je to dost random popravdě. Ta skupinka se ho snaží zabít když se rozhodne odjet pryč, a na konci ho nechají odletět ? Nevím no, začátek byl boží, možná kdyby do toho byla více zapletená ta jeho přítelkyně tak by mi to více sedlo. Ale jako bylo to dobrý. Ty halucinační scény byly nejvíc, s tím si fakt vyhráli. ()

Polux

5/10 | Předchozí počin Possessor mne docela minul, takže jsem stran nejnovějšího kousku Cronenbergova potomka neměl stanovena předem nějaká zvlášť velká očekávání. Počáteční nedůvěra následně ještě narostla po zhlédnutí traileru, který svým stylem, jistě nikoliv náhodou, připomněl loňský návrat po dlouhých letech "spánku" samotného mistra osobně, v podobě Crimes Of The Future, který nakonec dopadl neslavně. A jak se později ukázalo, Cronenbergův (juniorův) aktuální projekt má s Cronenbergovým (seniorovým), poněkud rozpačitým, návratem ke kořenům z minulého roku mnohé společné jak po obsahové, tak po formální stránce, protože výsledkem je podobná sociologická sonda, zabalená do mysteriózního sci-fi hávu. | Dobrou zprávou je poznání, že Cronenbergovi (juniorovi) se vedlo lépe než Cronenbergovi (seniorovi). Špatnou zprávou je poznání, že zase ne až o tolik. Filozofická otázka, zda filmový svět potřebuje dalšího mistrova napodobitele (shodou okolností z vlastní rodiny), tudíž zůstává i nadále nezodpovězená:-). | Tak jako před rokem slavnější otec i snaživý syn před diváky předstupuje se sadou klasických "rodinných" témat, takže nechybějí všechny povinné přísady z tradičního domácího receptu jako je brutální násilí, explicitní erotika (eRkový rating je tady vytěžen skutečně na maximum), voyeurismus, satira, body fetišismus, deviace, psychedelie, tu více, tu méně abstraktní děj, nebo postupná ztráta/hledání vlastní identity. Současně s tím se pak může opřít jednak o originální premisu, slibující dost možná neobyčejný divácký zážitek a jednak o silnou hereckou sestavu. | Titulní dvojice neúspěšného spisovatele Skarsgårda (hned několikrát během filmu mi svým vzezřením i hereckým projevem připomněl Mortensena:-)) a jeho nekritické obdivovatelky Goth (na podobně excentrické, psychopatické a afektované postavy začíná mít pomalu patent a prozatím to vypadá, že zcela po zásluze:-)), na které celý film stojí především, předvádí rozhodně skvělý výkon a i zbytek obsazení nelze než pochválit (škoda, že Coleman v roli Skarsgårdovy odcizené manželky nemá ve filmu o trochu více prostoru a totéž pak platí také pro Kretschmanna jakožto místního zkušeného zástupce zákona). | Což ovšem, bohužel, nelze konstatovat o samotném ději. Vlastně by ani tak nevadilo, že celý myšlenkový konstrukt, spočívající ve tvorbě identických klonů a jejich popravování za porušení zákona v podobě ne/úmyslného zabití, zaviněného originálem, který si tak zachrání život výměnou za nějaký ten skromný poplatek, nedává v podstatě žádný smysl, protože sice takový systém zajišťuje pravidelné štědré příspěvky do místního státního rozpočtu, ale jinak nabízí všem, kteří si to mohou dovolit, praktickou beztrestnost, nehledě na množství a závažnost spáchaných zločinů, o logicky okamžitém a zajisté raketovém nárůstu míry kriminality, které by takové legislativní nařízení vyvolalo, samozřejmě ani nemluvě. Vykonávání poprav klonů za nepochopitelné přítomnosti originálů přímo před zraky pozůstalých, kterým je tento úkon svěřen, je pak už jen vtipným bonusem na závěr. | Samotný nápad je totiž vskutku zajímavý a nabízel Cronenbergovi (juniorovi) slušný prostor rozehrát ve filmu spousty vděčných dějových linek, tolik typických pro celoživotní tvorbu Cronenberga (seniora). Což se pohříchu téměř nestalo a potenciál zdejšího fikčního světa zůstal do značné míry nenaplněn. Výchozí situace s popravováním a klonováním je Cronenbergem využita jen jako netradiční kulisa pro tradiční historku o postupném propadu do šílenství a rozpadu osobnosti hlavní postavy (nicméně psychedelické pasáže se tady vcelku povedly), což je prostě škoda. | S konceptem praktické beztrestnosti a související ztrátou veškerých etických i sociálních zábran se zde téměř vůbec nepracuje. Jaký dopad má neexistence trestu na hlavní postavu z pohledu morálky, svědomí, nebo rozlišování dobra a zla se tady divák nedozví. Totéž pak platí pro zmíněnou tvorbu klonů stran svobody, práva na život a zkoumání otázky rozdílu mezi člověkem a vyrobeným produktem. Další zajímavá rovina vyprávění, týkající se ztráty/hledání vlastní identity v souvislosti s pochybnostmi, zda byl z identické dvojice osob usmrcen skutečně klon, nebo ne/plánovaně originál, je zde odbyta jedním stručným dialogem. Každý z těchto motivů by přitom vydal na samostatný film. Cronenberg se jim bohužel v ději nevěnuje vůbec a nebo jen okrajově. | Tudíž v případě posledního příspěvku do jeho filmografie platí pro Cronenberga (juniora) víceméně totéž, co pro Cronenberga (seniora) - parádně odehraný a premisou atraktivní, nicméně dějově ne-až-tak-úplně zábavný a především koncepčně nedopracovaný. Celkově sice nejde o vyloženě marný pokus (jakým je rodinná konkurence Crimes Of The Future), ale o vysloveně vydařený také ne. Zkrátka klasický zástupce nepřeberné řady filmů z nepopulární kategorie "promarněná příležitost". | PeZet () (méně) (více)

Sopholojong

Mia Goth vyhoni Skarsgardovi! A je jedinym pritazlivym prvkom tohto fantazmagorickeho vyletu do sialenymi napadmi prespikovaneho mozgu synatora slavneho otca. Este tie krvave prvky ujdu (chlapcovo bodanie do brucha, ksicht na "kasu")... PS: Mimochodom, Mia da Skarsgardovi aj pokojit z krvaveho cecku, no neber to! ()

MartinSTFC

Začátek vypadal slibně, nicméně u něho to také skončilo. Jak zde již někdo v komentářích zmínil, Mia Goth hraje pořád ty stejné, vyšinuté dívky dokola, na což jsem se zaměřil a vskutku, sice to hraje dobře, ale po X už prostě nemá čím překvapit, všechny její dosavadní role se jakoby slévají v jednu, což je možná i záměr, nicméně to spíše pro diváka vypadá tak, že Mia Goth nic jiného, než vyšinuté holčičky hrát neumí a že pokud by dostala nějakou vážnější roli, zcela by pohořela. Co se týče Alexandera, byť mám pro hereckou rodinu Skarsgardů slabost, on se zde vůbec nevytrhl.  Pravděpodobně se v jeho případě nejspíše jednalo o jakousi "nouzovku", aby měl z čeho zaplatit složenky, než přijde další velká role, která mu vynese balík. Ale co, krasavec to také už žádný není, jeho mladší bratr Bill nyní přebírá rodinné žezlo a starší generace ustupuje do pozadí.  Co se filmu jako takového týče, je chabý námětem i produkcí a celá myšlenka "zombie" klonů mi přijde jako padlá na hlavu. Upřímně vyjma Mii a Alexandera stál i zbytek castingu za prd. Nesympatické postavy, i to prostředí filmu, ve kterém se měl děj odehrávat působilo tak nějak mdle a nezáživně. Věřím, že ani samotní tvůrci neměli vysoké ambice a proto by mi jistě odpustili můj názor, nicméně, sto lidí, sto chutí. Jistě se najde někdo, komu se bude film velmi líbit. ()

johankazarku

Na jednej strane nezvyčajné a nápadité sci-fi a na druhej zvrátený a zvláštny psycho thriller alebo keď sa proste sekneš a nájdeš si tú nesprávnu partiu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD