Reklama

Reklama

Moneyboys

  • Francie Moneyboys (více)
Drama
Rakousko / Francie / Belgie / Tchaj-wan, 2021, 118 min

Obsahy(1)

Fei patří mezi moneyboys, kterými se v Číně nazývají sexuální pracovníci pro bohaté muže. Vydělané peníze vkládá do luxusního oblečení a bytu, ale většinu posílá své rodině na vesnici. Ta sice peníze přijímá, ale totéž se nedá říct o jeho orientaci. Fei se navíc stále trápí z konce jedné velké dávné lásky. Když za ním proto přijede trochu otravný přítel z dětství, přinese mu i možnost reflexe. Podaří se Feiovi vyrovnat s minulostí, aniž by zranil všechny kolem sebe? Původem tchajwanský režisér skrze Feiův příběh upozorňuje na řadu problémů nejen čínské společnosti. „Zkažená“ velká města, která nabízejí zdánlivě bezbřehou svobodu, staví do kontrastu k chudým vesnicím, kde člověka svazují tradice a rodinná očekávání. Ústředním tématem snímku je pak hodnota štěstí a to, zda obětování vlastní spokojenosti pro rodinu, ve které se setkáváme pouze s nepochopením, má vůbec smysl. Navíc za cenu zmařených mezilidských vztahů... (Mezipatra)

(více)

Recenze (2)

petrsv 

všechny recenze uživatele

Rozhodně zajímavý příběh, který sráží zpracování. I když se to nedá srovnávat s obvyklou asijskou produkcí, pořád je znát chybějící surovost typická pro právě francouzské nebo belgické filmy. Kratší stopáž by dílu taky prospěla. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Zvyknout si na pomalý styl vyprávění v asijské kinematografii není nic snadného. Pokud tohle víte, jste na to svým způsobem připraveni. Pokud ne, máte smůlu. Příběh o hledání štěstí a sebe sama plyne pomalu a nikam nespěchá. Pomáhá dokonalá kamera s jedním záběrem lepším než druhý a divákovy oči budou milovat nádherné mladé tchajwanské herce. Rozhodně nejde o film pro každého, ale za ztrátu času bych jej rozhodně neoznačil. ()

Reklama

Galerie (24)

Související novinky

Mezipatra slaví život s vítězem Cannes!

Mezipatra slaví život s vítězem Cannes!

31.10.2021

22. ročník queer filmového festivalu Mezipatra s mottem Oslava života přinese spoustu zajímavého. Těšit se můžete nejen na ty nejlepší filmy s LGBTQ+ tematikou, ale i bohatý doprovodný program.…

Reklama

Reklama