Reklama

Reklama

Paměti vraha: Případ Nilsen

  • Velká Británie Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes
Dokumentární / Krimi / Životopisný
Velká Británie, 2021, 84 min

Režie:

Michael Harte

Obsahy(1)

Sériový vrah Dennis Nilsen vypráví na děsivých nahrávkách z vězení o svém životě a otřesných zločinech, které spáchal. (Netflix)

Recenze (13)

rublik05 

všechny recenze uživatele

Obecně si myslím, že Netflix tyhle true crime projekty moc dobře umí, v tomto případě však trochu šlápl vedle. Nedá se říct, že by se zvolil špatný námět, neboť zvolený případ Dennise Nilsena je poměrně zajímavý, nicméně dané zpracování je krajně neuspokojivé, dokonce až nudné. Netýká se to povedeného začátku, který mě bavil z celého filmu asi nejvíc. Podle popisu jsem čekal děsivou, nervy drásající výpověď lidského monstra, ve filmu však převládají nezáživné výpovědi různých zainteresovaných osob, což mě osobně vůbec nebavilo, nudilo a díky tomu mi stopáž přišla jako věčnost. Poutavost se postupem času snižovala čím dál tím víc, na závěr jsem byl vlastně rád, že už je konec. Tento dokument doporučuji maximálně večer na uspání, jinak z něj budete patrně zklamáni. 4/10. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

mám celkem rád tyhle true crime dokumenty a Netflix je umí,nicméně tady se to tak úplně nepovedlo.Případ je sice bizraně-divně-nechutně-zajímavý,ale dokument toho prakticky nijak nevyužívá a výsledek je tak standardní jednohubka,která nijak zvlášť neosloví a do paměti se nevryje.A to je vzhledem k síle případu docela škoda...60% ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Dennis Nilsen byl anglický vrah co zabíjel tuláky, bezdomovce a homosexuály. Přiznal se k 15 vraždám ačkoliv se oficiálně uvádí, že jich bylo pouze 12. Byl odsouzen na doživotí a zemřel v roce 2018 (to tam mimochodem ani neřeknou)   https://cs.wikipedia.org/wiki/Dennis_Nilsen.  Dokument se věnuje jeho výpovědím a ukazuje dobu kdy měl jít k soudu problém je v tom že těch slavných pamětem se to věnuje tak 20 minut a většina jich Vám stejně nic nedá (vůbec mě třeba nezajímá, že si vyhulil marihuanovou cigaretu). Pokud to porovnáte s dokumenty s jinými vrahy tak je to těžká slabota a jediný důvod proč to vzniklo bylo asi to, že tehdy v Anglii vraždil homosexuály a nikomu nechyběly 40 procent z těch dokumentů na Netflixu zatím nejslabší. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Osobne som očakával lepšie spracovaný projekt, teda minimálne emotívnejší. Nuž ale, ruka v ruke ide emócia s dostupným materiálom, ktorý v tomto prípade akoby chýbal a asi preto, je tento dokument vyskladaný prevažne z monológov "kadekoho". Škoda .. ()

WUTEN 

všechny recenze uživatele

LGBTI komunita by si měla dát tuhle personu jako maskota. A že se tenkrát nikdo neozval? Práva se musí bránit přece. Vidíte a tahle humanistická Anglie bude kázat něco o snášenlivosti. Je to zajisté výsledek extrémní diskriminace. Nějaký žurnalista si ještě dovolí říct: ,,My jsme mu to dovolili" Jasně, všichni za to můžou, každý z vás se na tom podílel, včetně Welšanů. Když už místo toho vyhazování peněz na psychologii  a podobných pseudověd budou sypat prachy na to, aby se zkoumal jejich mozek? Problém je v tom že, nikdo jejich mozek nezkoumá a žádné nepodložené tlachy od nějakého psychologa nic nedokazují protože ty jejich tvrzení nemohou ničím dokázat. Konkrétní oblasti mozku se musí zkoumat a ne pokládat otázečky z dotazníčku.  Člověka nevyšetříte když se budete jenom ptát, to vám může každý říkat co chce, jak chce. A ty jeho nahrávky, to je taky další lidový vypravěč. On si tam místy něco brouká, tlachá tam nějaký nezáživný břečky a rozhovory jsou utahané a nudné. Zbytečné mnoho prostoru pro jeho povídačky, klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. Takhle se dá zpříjemnit večer!!! ()

Reklama

Reklama