Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 724)

Centauro (2022)

Netflix opět přichází s dalším laciným televizním akčňákem nevalné kvality, tentokrát zde máme pokus o gangsterku ze Španělska, která nemá zas až tak špatný příběh, horší už to však je s jeho zpracováním. To je strašně nezajímavé a nepoutavé, herci jsou toporní až běda, postavy už více nesympatické snad být ani nemohly. Nebavily mě akční scény, většinu času jsem se intenzivně nudil a vyhlížel konec. Mělo se raději zůstat u těch motorek. Centauro je jinak ukázková nic neříkající přihlouplá zbytečnost. 1/10.

Srážky (2022)

Měla to být kriminálka, jedná se však o prapodivné společenské drama, které se tak moc soustředí na sociální problémy určité skupiny obyvatel, až úplně zapomene na příběh jako celek. Ten mimo to nenabízí nic zajímavého, dění celkově nedává absolutně žádný smysl, postavy jsou extrémně nesympatické, scénář je vyloženě něco strašného. Celý film působí laciným televizním dojmem, odpovídají tomu i výkony všech herců, vůbec mi nejde do hlavy, co jsem si jako divák měl ze snímku vzít. Nefunguje ani jako drama, ani jako kriminálka, dokonce ani jako thriller. Jen další zbytečná a prázdná hloupost, klasický snímek Netflixu poslední doby, od odpadu ho zachraňuje jen nevšední jihoafrická destinace, jinak opravdu nemám co hodnotit. 1/10.

Sousedi 2 (2016)

Sousedi 2 představují typické pokračování úspěšného filmu. Snaží se být mnohem vtipnější a ještě více ujetější, což nakonec vyústí v kopírování nebo upravování již viděných či použitých vtipů, původní herci už nepůsobí tak moc sympaticky, nové osazenstvo nijak zvlášť nezaujme, naopak spíše otravuje. Na můj vkus ve dvojce rapidně vzrostl počet trapných scén a hluchých míst, nebavil jsem se jak u jedničky, vše na mě působilo strašně průměrně a nezajímavě. Pár světlých míst se najde, zbytek ale za moc nestojí. 5/10.

plakát

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Mimoni si u mě konečně napravili reputaci. Po těžce průměrné jedničce a nepříliš povedeném Já, padouch 3 tady konečně máme nabušenou svižnou jízdu plnou všemožných šíleností a vtipných scén, není zde žádný prostor pro nudu, snímek nemá žádné hluché místo, vše se hrne takovou rychlostí, až mi ve finále bylo líto, že už je konec. Moc mě nadchly narážky a odkazy na 70. léta, ty jsou fakt výborné, dobové zasazení se povedlo moc pěkně využít. Příběhově se tak trochu sází na jistotu, snímek tím pádem v ničem nijak zásadně nepřekvapí, nicméně nic takového jsem od filmu ani nečekal, takže v tomto ohledu nemohu mluvit o žádném velkém zklamání. Tak nějak jsem dostal to, co jsem očekával, nebo spíš v co jsem doufal. Kvalitativně se pohybujeme někde na úrovni Já, padouch 2. Perfektně odvedená práce, luxusně jsem se pobavil. Mimoni 2 mile překvapili, jen tak dál. Viděno v kině 1.7.2022. 8/10.

Hard Target 2 (2016)

K remakům úspěšných filmů přistupuji velice obezřetně, často to bývá jen zbytečná ždímačka na peníze bez invence či nějakých větších ambicí. Živý terč 2 v mnoha ohledech jen recykluje originál z roku 1993, nic moc nového nepřináší, s nápady se drží zoufale při zemi, snímek působí strašně lacině a obyčejně, originálu nesahá ani po kotníky. Scott Adkins předvádí spoustu bojových scén a kaskadérských kousků, chybí mu však charisma, Van Damme to není ani omylem. Záporáci jsou docela v pohodě, chválím i sympatické exotické prostředí. Akční scény jsou fajn, zpomalovačky mi vůbec nevadily, kamera je naopak těžce průměrná. Některé scény mě solidně nudily, snímek mohl být klidně o čtvrt hodinky kratší a nic by se nestalo, ba naopak by mu to velmi prospělo. Závěr je takový prapodivný a odfláknutý, film si rozhodně zasloužil propracovanější zakončení. Ve finále se nejedná o žádnou velkou tragédii, Živý terč 2 se dá v pohodě přežít, jen je to takové jednoduché, laciné a přihlouplé televizní béčko, že jedno shlédnutí bohatě stačí. 4/10.

Interceptor (2022) odpad!

Velice nepovedený pokus o akční béčko, na kterém jde strašně vidět, že nikdo ze zúčastněných neměl sebemenší snahu natočit něco lepšího, než jen další kravinu televizního střihu. Všechny postavy, včetně hlavní hvězdy, jsou zoufale nesympatické, nikomu jsem nevěřil ani nos mezi očima, záporáci jsou zoufalý až běda, Elsa Pataky občas působí vyloženě jako nadčlověk, což je chvílemi až komické. Akční scény jsou nezajímavé a neinvenční, nejsou ani moc dobře natočené, nad množstvím hloupostí ve scénáři jsem jen nestačil kroutit hlavou. Hodina a půl byla až až, nudit jsem se začal prakticky už od samého začátku. Interceptor bych shrnul jako nudnou, sterilní a lacinou blbinu, která divákovi nic nedá, jen mu zbytečně sebere 90 minut života. 0/10.

plakát

Fotograf a Pošťák: Vražda José Luise Cabezase (2022)

Do určité míry souhlasím s kolegou Arsenal83, dokument na mě taktéž po celou dobu působil jako španělská vesnice, zorientovat se v postavách či celkově v období bylo pro mě takřka nemožné, moc mi nesedlo ani tempo, kdy zhruba 100 minut působilo jako věčnost, nejpoutavěji a nejzajímavěji se mně jevil začátek, postupně mi však veškeré dění začalo tak nějak splývat a já se jen modlil, ať už je konec a konečně se dozvím, jak celý případ nakonec dopadl. Závěrečné rozuzlení je docela šokující, něco takového bych očekával spíše v severnější části Jižní Ameriky. Pořád se ale nemohu zbavit dojmu, že dané téma šlo zpracovat daleko víc poutavěji, logičtěji a hlavně divácky přívětivěji. V současném zpracování je dokument určen primárně pro Argentince, diváci jiných národností z toho podle mě moc mít nebudou, ledaže by ty argentinské osobnosti a kriminální kauzy, na rozdíl ode mě, znali. Do příště se teda zkusím polepšit a něco si nastudovat, Fotograf a Pošťák je každopádně lehce podprůměrný true crime, který těžce doplácí na své zpracování. 4/10.

Sousedi (2014)

Příjemná, svižná, jednoduchá, ale především vtipná komedie, kde Seth Rogen a Rose Byrne tvoří neuvěřitelně sympatickou dvojici, své role zvládli na jedničku, obdobně se blýsknul i miláček všech žen, hezounek Zac Efron. Příběh není nikterak složitý, má hned několik vyloženě úchylných scén, humoru je celkově tak akorát, je to vlastně taková klasická povedená komedie pro mladé. Vytknout bych mohl pár hluchých míst či do určité míry i určitou trapnost některých situací, nicméně pokud budu Sousedy brát čistě jako přihlouplou oddechovou komedii, svůj účel rozhodně splňují. 7/10.

plakát

Kurz manželské touhy (2021) odpad!

Česká kinematografie je zase bohatší o další hloupou, trapnou a nevtipnou rádoby komedii, kterou nezachraňují ani jindy vcelku snesitelní herci, kteří zde z kdovíjakého důvodu strašně přehrávají a není zde jediná postava, která by byla alespoň trochu sympatická. Příběh se snaží být komedií, kriminálkou a vztahovým dramatem zároveň, pochopitelně je z toho nakonec taková nepovedená a přihlouplá směsice nedávající absolutně žádný smysl. Naprosto zbytečně ztracených devadesát minut života. Nemám co hodnotit, utrpení. 0/10.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Restart populární hororové série Saw ve mě vyvolal velké obavy, neboť posledních několik dílů už tak působilo strašně prázdně a bylo znát, že tvůrci už moc nemají z čeho brát. Spirála strachu se snaží působit jako takové laciné Se7en, což mi zpočátku nepřišlo jako špatný nápad, brutálních thrillerů není totiž nikdy dost. Co z toho ale nakonec vyšlo, je přímo k pláči. Příběh je vlastně taková směsice toho nejhoršího, co film jako takový může nabídnout. Absolutně nic zde nedává smysl, atmosféra je téměř nulová, děj místy sklouzává téměř k parodii sebe sama, dialogy jsou přímo otřesné. Samuel L. Jackson prakticky nemá co hrát, jeho postavu by zahrál kterýkoliv jiný herec, Chris Rock je neskutečně nesympatický a otravný, přehrává až to pěkné není, obsadit ho do hlavní role byla fatální chyba. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe, záporák je přímo absurdní. Jediným plusem jsou snad jen ty pasti, které ale bohužel působí jen jako taková vykrádačka, neboť samotný film jinak nemá s původní sérií vůbec nic společného. Do mého hodnocení se také započítává i určitá míra nostalgie, jinak by to byl jasný odpad. 1/10.

Ovládací panel
4 body