Epizody(12)

DaweForeman

Tak druhá série je za námi a nevidím bohužel nikde zlepšení a asi už i neuvidím, protože mi to přišlo jako konečná bez dalšího pokračování (nevím jestli to má ještě další pokračování nebo je to věrné předloze, protože jsem se tak daleko nedostal). Tentokrát se to více zaměřuje na poklidnější život, kdy malá sestřička hlavní postavy se snaží tak nějak začlenit do každodenního života vedle svého brášky. Do toho se pak přidá dramatičtější stránka v podobě nového hrdiny, který je naprostý náboženský fanatik a nedokáže tak přehlédnout sebemenší odklonění od jeho hodnot. První část má tak pohodovější průběh a druhá už je dramatičtější. Trochu se dočkáme také prohlubování vztahu mezi hlavní postavou a jeho vyvolené a tím je to tak nějak všechno. Obecně to nepotěší, protože jakýkoliv zajímavější potenciál, který je tu naznačen, tu vůbec není rozveden a dal by tomu příběhu úplně jiný nádech - především mám na mysli nedokončený boj s démony, ony starověké ruiny a hlavně pak tajemství ohledně jednotlivých požehnání. Po animační a hudební stránce se to drží svého. ()

Jeoffrey

Mám z druhé řady hodně rozporuplné pocity. Co mě tu nejvíc štvalo? Asi to, jak moc se tahle řada zaměřila na Ruti, vždyť i celý opening je z velké části jen Ruti fanservis. Chtěl jsem se dívat na další příhody Rit a Reda, jak se bude jejich vztah dál prohlubovat a jak spolu budou žít na venkově s přáteli, ale místo toho jsem dostal z velké části jen příběh o tom, jak se Ruti integruje do společnosti a další Ruti fanservis, což mě po pravdě moc nezajímalo a na hlavní dvojici opravdu došlo až v posledním díle. Co mě tu bavilo? Celá linka kolem hrdiny Vana, zkrátka ukázka toho, jaký taky může být hrdina ve zdejším světě a vlastně jsem byl i poměrně spokojený s tím, jak se ta linka nakonec uzavřela. Vůbec celý poslední díl se dle mého povedl, byl konečně tím, co jsem od seriálu chtěl a zároveň i příjemným zakončením téhle řady a možná i celého seriálu. Tím, jak rozporuplný dojem jsem během sledování měl, jak se u mě střídal zájem a nezájem, se s celkovým hodnocením dostávám na čistý průměr, díky poslednímu dílu, který jsem si poměrně užil, však půl bodíku přidám. 5,5/10 ()