Svátky jako z obrázku

(TV film)
  • USA A Picture Perfect Holiday (více)

Gaby Jonesová chce získat práci fotografky na plný úvazek v módním časopisu Style Source. Nadřízená Leila má ale pocit, že jejím snímkům chybí vřelost, duše a srdce, a tak ji doporučí, aby se zúčastnila vánočního fotografického pobytu. Gaby není nadšená, protože nemá ráda Vánoce a pobyt považuje za ztrátu času, ale rozhodne se, že jí za to vysněná práce stojí. Po chybě s rezervací se ocitne v chatě se Seanem, fotografem divoké přírody, s nímž si zpočátku vůbec nerozumí. Postupně se ale sbližují, zatímco se spolu pokouší zachytit ducha Vánoc na fotografii. Kromě toho se snaží pomoct Dani a Amelii, které se pobytu také účastní, najít dokonalé místo pro žádost o ruku, kterou obě dvě plánují, aniž by o tom navzájem věděly. (JOJ Cinema)

silentname

"A Picture Perfect Holiday" najprv pôsobilo, že bude klasický klišé film, so všetkým čo k tomu patrí a skončí to v klasickom televíznom priemere, no nakoniec to malo pár veci, ktoré na mňa zapôsobili celkom príjemne. Myslím si, že vo filme majú naši hrdinovia celkom dobrú chémiu, atmosféra je funkčná a v závere nie sú žiadne momentky, ktoré by pôsobili stupídne alebo pateticky. Začínam celkovo mať tento rok pocit, že sa tvorcovia vianočných TV filmov začínajú viac vyhýbať prevareným klišé, ktoré zabíjajú veľké množstvo týchto filmov a viac sa sústredia na atmosféru a príbeh. A tento fillm sa zase sústredí na vývoj našej hlavnej hrdinky Gaby, ktorá akosi potrebuje nájsť dušu a srdce, ktoré chýba jej fotografiám. A je zaujímavé ju sledovať ako sa zo spočiatku veľmi usporiadanej a veľmi "by the book" charakteru dokáže niečo vyvinúť. Film má pekné miesta a napriek tomu, že stretnutie našej dvojice je vyslovene ako z príručky, tak nie je to otravné alebo frustrujúce. A je fajn, že obaja sa môžu niečo naučiť počas filmu. Okey film, ktorý urobil možno jeden krok navyše, ktorý ho robí pre mňa viac akceptovateľným, než by bol bežne. Hodnotenie: B- ()