Klíče na neděli (TV film)

Komedie

Československo, 1992, 75 min

• endymion

Vím že film a divadlo nejdou příliš srovnávat, ale přesto - film původní inscenaci plzeňského divadla nesahá ani po kolena. Jestli to nebude tím, že role byly Antonínem Procházkou šité na tělo členům divadelního souboru, kterýžto rozměr se přeobsazením v TV vytratil. Ve filmu navíc spousta scén, u nichž se smáli lidé v divadle, vůbec nezafungovala. Do jisté míry i vinou hodně průměrné televizní režie, která úplně zabila dynamiku inscenace.(4.9.2009)

TV komedie o záměně partnerů. Z daného tématu by se dalo vytěžit daleko více, ale herci jsou fajn.(14.7.2013)

• MickeyStuma

Televizní film na základě úspěšné divadelní hry se sice snaží z daného scénáře vytlačit humorný příběh, ale to, co tomu chybí především, je vtip. Divadelní prkna mají svoji ničím nezaměnitelnou atmosféru a tato televizní inscenace to zkrátka v žádném případě nepochytila. Těžko říci jak by vypadalo zpracování do honosnějšího celovečerního filmu, ale tady je prostě marná snaha o pobavení.(12.1.2017)

• Snorlax

Tak já nevím, hra je to vtipná, hrají v ní dobří herci, jenže to vůbec nefunguje.(5.9.2015)

Skvělá komedie podle hry Antonína Procházky o dvou manželských párech, které si na jednu noc z recese vymění partnery a pak z toho musejí obratně vybruslit před senilní tetičkou ze Švýcarska (Jiřina Jirásková).(13.5.2003)