Příšerné Vánoce

• USA Grumpy Christmas (více)

Rodina si vyrazí na pláž, ale Servando a Almina tvrdohlavá teta Alicia se začnou divoce přetahovat o to, jak se letos budou slavit Vánoce. (Netflix)

silentname

Neviem akú verziu hodnotitelia pozerali. Možno bol anglický dabing príšerný. Neviem. Ja som si to pozrel v originálnej španielčine a dal si k tomu české titulky. A pravdou bolo, že mi to tak hrozné určite neprišlo. Vlastne... vôbec mi to neprišlo ako zlý film. "Grumpy Christmas" podľa mňa nemá ani zlé posolstvo, ani postavy, ktoré by sa nejako vymykali štandartu a hoci to na začiatku pôsobí ako film, kde budeme mať rivalitu dvoch seniorov, ktorí proste odmietajú upustiť od svojich vlastných požiadaviek a princípov, veci sa rýchlo posunú niekam inam. Jediné čo tento film asi skutočne nezvláda je udržanie si nejakého kurzu. Snaží sa byť veľmi veľa vecí naraz a reálne sa v tom potom trošku stratí. No v jadre neprináša nič čo by som označil ako urážlivé, nepríjemné alebo nejakým iným negatívnym slovom. Možno by som normálne filmu ešte nejaký ten bod ubral, ale nakoľko si nemyslím, že ide o stratený čas ani žiadnu vianočnú tragédiu, dám filmu o trošku vyšší rating, než by som dal normálne. Hodnotenie: B- ()

Malarkey

Nevtipné, trapné, o ničem. Chcete vánoční film a dočkáte se kraviny, která se kvalitou dá srovnat s telenovelami českého charakteru. Škoda času! ()