Kdo přežije - Jižní Pacifik

(série)
  • USA South Pacific
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2011

Dvacátá třetí sezóna se opět natáčela na ostrově Upolu v souostroví Samoa. Osmnáct odvážných trosečníků je rozřazeno do dvou kmenů – červeného Savaii a modrého Upolu. Mezi těmito soutěžícími jsou i dva hvězdní hráči z předešlých sérií. Můžeme se těšit na soutěže o imunitu a odměny. Posledních dvanáct soutěžících se sloučí do kmene Te Tuna a od této chvíle hraje každý sám za sebe. Vítěz této soutěže si odnese milión dolarů a titul „Poslední trosečník“. (Deco.20)

Pan_Dom

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I am very impressed - skvělá myšlenka přiřadit k novým soutěžícím, dva kvalitní, zkušené a divácky nejatraktivnější možné hráče - Ozzyho a Coache. Oba si v minulých řadách něčím prošli, oba byli ošáleni a oba toužili po vlastním vykoupení, což se jim oběma povedlo. Naprosto jim sedla role, kterou měli, a hlavně díky nim byla tato série výborná. Coach jakožto vůdce "sekty" , přinesl hodnoty, které ve většině sérií existovaly možná tak ve slovní formě - čestnost, upřímnost, loajalitu, dokázal, že není nic silnějšího, než pevná a soudržná aliance od prvního dne (a díky tomu možná celý Survivor vypadá velmi jednoduše). Ozzy, mírně namyšlený individualista, který na Ostrově hrál sám za sebe, a poslal domů téměř půlku soupeřů pro změnu dokázal, že on se jako trosečník narodil. K nim přidejme skvělé hráče jako Dawn, Sofii či Brandona, a máme tu 5*. Škoda jen, že nejsou tvůrci více kreativní ve vytváření nových soubojů o imunitu - začínají se až nebezpečně často opakovat... ()

Zdeňka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je možné přát výhru některému z navrátilců, tak jako v předchozí sérii Boston Robovi? Úplně mi to nebylo tak sympatické. Z Coache se stal kázající pán o Bohu, což bylo časem velmi otravné a tím pádem i celý jeho kmen. Více sympatií si získal kmen Savaii, proto jsem hledala svého favorita tam. Kvalita série dílem od dílu klesala, poslední kmenová rada byla jen hořkou tečnou na závěr. Vítěz prostě jedno velké NE. Ač Ozzy nebyl mým favoritem, měl se stát vítězem - ale když ještě zmíním Boston Roba, tak on se vrátil celkem 4x, Ozzy zatím jen 3x :-) Coache už vidět nechci. Velkými postavami se stali ještě Brandon a Cochran, ale z obou se mi převrací žaludek a vidět je již nechci. Vím, že se ještě objeví, ale prosím NE! Favorit: Jim Rice ()

Havaj8

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel, tahle sérka byla zajímavá, ale ne až tak po hráčský straně. Točilo se to kolem 3-4 hráčů...Ozzy, Couch, Brandon a Cochran. Ozzy prostě zabiják, ovládnul co moch, zezáčátku dokonce i strategii, ale poslední milionovou soutěž už nedokázal. Couch hrál jako další hrdina skvělou společenskou hru, díky který se dostal do konce, bohužel mu to nestačilo. Brandon jakožto synovec mýho oblíbence, začal dobře, ale pak už to nechával všechno emocím a to ho potopilo (Russel prostě skvělej na Reunionu). A Cochran je sračka, která otočila celou hru ke Couchovi a spol...Vítěz úplně na kokot, ta prostě vůbec nehrála dobrou hru, z mýho pohledu absolutně ne. Proto takový hodnocení, řekl bych od všech...bohužel i Albertovi bych to radši přál. ()

zdepapepa

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery, neboť bez nich by tento text byl jen snůškou vágních vět. V době premiéry jsem bohužel, zřejmě znuděn "zábavností" Russella Hantze a Roba Mariana v předchozí sérii, Survivor: South Pacific vynechal. Navrátil jsem se k němu až nyní, nabuzen výkonem zde vítězné osoby v Survivor: Winners at War. Ve spojitosti s WaW jsem se pak utvrdil v myšlence jak moc mi ve WaW chyběl Cochran vzhledem k tomu, jak moc mě bavil v Survivor: Caramoan. Tady mě bavil taky, ale trochu jiným způsobem. Nejvíce mě bavila Sophie, takže její výsledné umístění jsem jí velmi přál. Příliš mnoho z této série nestojí za zmínku s výjimkou zmíněné dvojice a jejich confessionals (Sophie, Cochran) a pár memetických věcí - absolutní zbytečnost redemption islandu po sloučení, šílená výzva s prasetem s ještě šílenější odměnou a zraněními soutěžících, odměna v podobě filmu a reakce soutěžících na něj (zejména Sophie) a Coachův kult. Celé to beru jako takovou hezkou vzpomínku na doby klidnější - bez prohazování lidí v kmenech nebo bez konstantních honů za hidden immunity idols. ()

Martinibaby

SPOILER ALERT. Viděla jsem už většinu sérií a skoro každou jsem si užila, pokaždé trochu jiným způsobem. Nemůžu tvrdit, že tuhle vůbec ne, nicméně ještě nikdy jsem neměla takovou potřebu napsat k ní i komentář, neboť se prostě nějak vnitřně nedokážu přenést přes tu obrovskou smradlavou hromadu pokryteckých (nejen, ale hlavně křesťansky laděných) keců, kterou dokázali soutěžící téhle sezóny vyplodit. Nikdo z nich (a obzvlášť finální pětka) si do huby neviděl, sypala se z nich taková spousta náboženského rádoby fanatismu v jehož jádru nebylo nic jiného než hraní na city stupidních a zmanipulovatelných Amíků a příšerný pokrytectví. Z finální trojice mi v konečném efektu vážně přišlo, že vyhrát si to nezasloužil ani jeden. I když se mezi hráči našlo i pár zajímavých "charakterů", ještě teď mi skřípou zuby nad tím, kdo (a jakým způsobem) se dostal do finále. Fuj. ()