Kdo přežije - Vanuatu

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2004

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Leann Slaby

A je to tady, máme tu devátou řadu série Kdo přežije. Tentokrát soutěžící vysadili na ohnivých ostrovech Vanuatu, odtud název Survivor: Vanuatu - Islands of Fire. Komu se podaří přechytračit, přelstít a doslova přehrát ostatní soutěžící, může získat titul poslední přeživší a vyhrát tak jeden milion dolarů. (reich)

Mallorca

Spolu s Thajskem nejhorší sezóna z prvních 20. SPOILERY. Opravdu slabá sezóna, kterou v podstatě zachraňuje jen Ami, která si velmi dobře omotala pár hráček kolem prstu. Jinak je to ale slabota a panoptikum nesympatických osob, v čele s otravnými nudnými páprdy Rorym, Bubbou, Chrisem, Sergantem, kteří si řekli, že vykopnout jednoho schopnýho mladýho chlapa za druhým bude geniální strategie, která ale překvapivě nevyšla. Ženský cast byl mnohem povedenější, to ovšem není nic platné na konci, kdy zbydou chromá stařena Scout a největší kráva pod sluncem Twila. Jedna z nejslabších a určitě nejméně sympatická finálová dvojka historie, kdy vítězovi spadne milion do klína jen proto, že vedle něj sedí tak hrozná osoba, že on ještě vypadá přijatelně. I když musím přiznat, že v posledních dílech docela dobře kličkoval. Oblíbenci Ami a Leann, neoblíbenci všichni pupkatí chlapi, Twila, Scout a nakonec i Eliza, ke které se můj postoj neustále měnil, ale ty její věčně se protáčející oči mě neskutečně štvaly. (Bohužel se toho nezbavila ani v Mikronésii, kde jsem si definitivně potvrdil, že ji nemám rád). P.S. Nejzajímavějším momentem celé série je bezesporu zpověď Leann, během které se najednou začne třást země a jsme svědky zemětřesení v přímém přenosu. ()