Kdo přežije - David vs. Goliath

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2018

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Mike White, John Hennigan

Fenomén Kdo přežije se ve své 37. řadě již popáté vrací na na ostrovy Mamanuca. Nabízí nám tvrdé soutěže, drsné počasí a dalších 20 nových soutěžících rozdělených na kmeny David a Goliáš. V prvním jsou lidé, kteří překonávají nepřízeň osudu a v životě nedostali nic zadarmo. Proti nim stojí ti, kteří naopak dokáží využít svého zázemí a svých výhod, díky kterým umí rozdrtit své soupeře. Kdo z téhle skupinky přelstí, přehraje a přežije všechny ostatní a získá milion dolarů? (Zix.)

PaulCZE

Od doby co tam verbujou vykroucený teplouše, hnusný lesby, povětšinou neschopný černochy, pošuky pijící sojové latté, gringoše hledající vibrace a spojení.. to je utrpení. Stačí, že 3/4 osazenstva neustále fňuká a bulí. Po dobrácích typu Russell není téměř ani vidu ani slechu, i když pár lidí s nadhledem se v této sezóně přeci jen našlo. Další věc, do hry přichází nové věci typu anulování imunit (naprostá imbecilita), kradení hlasů při volbě a podobně, problém je, že to nefunguje (ani v rámci soutěže a ani divácky). Výsledek je mnohem slabší než bývali staré série bez těchto výmyslů, proti kterým se navíc hráči nemají šanci bránit. Ve finále pak další prosazování teploušů a feministický sračky jak od soutěžíčích tak i přímo od páně Probsta: "lidé tě kritizují, protože jsi ženská, kdyby takhle hrál chlap, nikdo by ho nekritizoval". Co kdyby se třeba spíše produkce soustředila na to proč jsou staré série sakra dobré a ty nové většinou naprosto o ničem. ()

PlysovyMacko

Sutaziaci su rozdeleni na tim Davidov ( ludia z chudobnych pomerov, robotnickej triedy, menej atraktivni ludia, nerdi ) a Goliasov ( sebavedomi, ludia z bohatych rodin, atraktivni, uspesni, fit ). Na kazdej kmenovke sa kona podraz, na kazdej druhej sa zahra skryta imunita, tym padom sa imunity stale hladaju. Najviac sa mi pacila vyhoda anulator imunity, ktory bol zahrany genialne. Vitazovi som to zelala, vynikajuca seria. ()

blazma

Tato série prostě dokazuje že i po tolika řadách, se dá vymyslet zajímavé téma a poskládat zajímavá sebranka lidí. Lahůdka, Davidové, takový styl týmu postavený po vzoru legendární Cirie, podceňovaní hráči hned na první pohled. Na druhé straně Goliášové, hráči postavení stylem Parvati, Jamese.. na první pohled zkrátka sympaťáci a očekáváte, že nebudou schovaní v pozadí. To je prostě téma, které láká od první minuty do finálního hlasu. Gabby a Christian rozhodně překvapili. Alison a Angelina byli topovky, ale zkrátka když jim někdo nevyšlo trochu je to sebral a vzalo vítr z plachet :) pak museli všechnu dřinu dělat odznova. Mike, nechápu jak se dostal takhle daleko, nepřišel mi extra zajímavý no a Nick? Spíš se snažil být posluchač, dobrý kamarád a díky tomu se určitě dozvídal o spoustě věcech co se ve hře děje a dokázal proplouvat a zároveň si vydláždit cestu hrou. Jakože jo ten chlápek hrál velmi dobrou hru. ()

Bernard Black

Původní koncept hry byl geniální a já jej nikdy nepřestanu milovat, ale Jeff z toho v průběhu let udělal "neskutečnou bramboračku a tlačenku" (množstvím výhod a až brutální manipulací ve prospěch svých "sociálních příběhů/favoritů"), přesto je to pořád o lidech a cast byl po x letech konečně povedený (možná nejvtipnější v historii), takže jsem se po dlouhé době zase bavil....(nad ultimativně krásnou, ale blbou Angelinou, ztraceným dvojčetem Sheldona Christianem či "přecitlivělou elfkou"Gabby :)...další ve všech ohledech sotva průměrný vítěz jen potvrzuje moji teorii, že žádný "dominantní a mimořádný hráč" z prvních cca 20.seriií by neměl šanci tuhle"převoněnou fikci" vyhrát.(A nakonec vzkaz pro Jeffa...negátor imunity?jako vážně?(Takže hráč co zahraje skrytou imunitu, kterou už cpeš jako Babiš koblihy, jde stejně domů!?!)Se už konečně Probste prober nebo ti zhasnu pochodeň a vyhodím svůj šátek:)) ()

Zix.

Po delší době zas povedená série s dobrým vítězem a na kterou většina fanoušků nenadává. Na začátku to vypadalo na blbý téma, ale série jela celkem slušně od začátku do konce. Rozhodně jsem se u týhle série nenudil. Nick sice není ideální vítěz, který by nějak dominoval nebo předvedl legendární hru. Rozhodně ale není špatnej a svoje tahy nebo okamžiky měl. Hodně mu pomohla pozice underdoga. Další finalista Mike měl sice pro diváka nudnou hru, ale hrál dobře - bezpečná hra a přitom se v pohodě zbavoval hrozeb, kterých chtěl. Kdyby Nick nevyhrál imunitu, tak věřím že by ho taky odstřelil a v pohodě vyhrál. Angelina byla občas zábavná, občas otravná zloduška, ale její herecký výkony byli skvělý a dost hráčů jí je pěkně sežralo. Škoda že si to incidentem s Elizabeth pokazila a potom se už jen vezla. Na konci se nečekaně dobře obhájila - vliv možná nějaký měla, když do toho mlela. Důvod ovšem nebyli schopnosti ze začátku, ale protože se nemusela bát, že by letěla když jí každý chtěl do finále. Ze zbylích hráčů mě pěkně bavil Davie nebo Christian - jeden z mála nerdů, který neotravovali a naopak jsem mu dokonce fandil. Kara byla další nenápadná hráčka, která hrála slušně. U takový Alison taky nějak netuším v čem a proč byla taková hrozba, je škoda že nám to produkce neobjasnila. Na Alecovi se mi líbil jeho přístup a jak to nevzdával, jako správný hráč. Carl je dobrej rozumbrada, který pak ukázal jak se nechovat když máte převahu. Jediný kdo mi lezli na nervy, tak Natalie, která naštěstí byla včas zaražená a Gabby, u který bylo těch jejích výlevů moc a dokonce kvůli nim v určitý fázi málem překazila hru spoluhráčům. Co mě ale na této řadě štvalo byla další várka výhod a vypadnutí Dana, i když správně zahrál HII - největší výsměch, který se prostě neměl stát. O takhle důležitých změnách by produkce měla casting předem informovat(viz výrazná změna v 35.sérii kde taky hráči jen vykuleně čuměli), navíc ten Idol Nullifier mohl a troufnu si tvrdit, že musel získat jenom Carl - když už zavedli takovou novinku, tak by bylo divný kdyby se ve hře neobjevila. Na konci série v Reunionu chybí dva hráči a není vysvětleno proč, dřív byl zázrak když na něm někdo chyběl, v poslední době to je naopak. Pěkně mě taky naštvalo po vyhlášení vítěze, že sledujeme jak hlasovalo nějaké dítě než reakce vítěze Nicka, jeho rodiny nebo aspoň soutěžících. ()

Mallorca

Po slabších předchozích řadách určitě výrazné zlepšení. SPOILERY. Cast se povedl na výbornou, od prvního dílu jsem fandil Nickovi za jeho pojmenovávání aliancí, sympatické byly i Kara s Alison (proč jí pořád všichni měli za obrovskou hrozbu?). Výborná osobnost byla Angelina, které jsem sice nefandil, ale zato jsem se bavil při každé její scéně. Fajn byl i Christian. Dojem bohužel zase kazí záplava imunit a dalších výhod, největší chybou je ale samozřejmě stále přítomné rozdělávání ohně ve Final 4, což je prostě naprostá idiocie. Celkově ale povedená řada s pro mě zaslouženým vítězem. ()