Reklama

Reklama

Dřevo na příští zimu

(studentský film)

Obsahy(1)

Dáša (Martina Šindelářová) přerušila léčbu smrtelného nádoru a odjela na rodinnou chatu, aby mohla strávit poslední dny v klidu a blízko přírodě. Starší bratr David (Jiří Mádl) ovšem nabývá pocitu, že pokud má Dáša brzy zemřít, musí před smrtí zažít pořádnou kopu extatických zážitků – a on je na zážitky přeborník. O jeho dokonalý plán plný skoků s padákem, polárních září a zorbingových koulí však není tak veliký zájem, jak očekával, a zatímco se David urputně snaží, Dáša by si se svým duchem nepřítomným bratrem mnohem raději upekla obyčejný buřt u obyčejného ohně. David objevuje, jak málo svou sestru vlastně zná. A že to nakonec není Dáša, kdo se potřebuje vyrovnat s blízkou smrtí. (Dafilms.cz)

(více)

Recenze (2)

angel74 

všechny recenze uživatele

Z výtvarného hlediska si tvůrci dali na filmu opravdu záležet, přičemž černobílým provedením dosáhli větší působivosti. Příběh se mi taky líbil a i po herecké stránce to bylo hodně dobře zvládnuté, takže nemám žádný podstatný důvod ani potřebu tento krátkometrážní snímek nějak hanit. (80%) ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Dobré. K zamyšlení. Čas nepočká. Ale na co čekat. Stejně je relativní. Škoda, že i za těch 25 minut se mi povedlo u toho ke konci klimbat. Černobílost tomu pomáhá. Pěkně natočené a zahrané. ()

Reklama

Reklama