poster

Iga ninpoucho

 • Japonsko

  伊賀忍法帖

 • japonština

  Iga ninpocho

 • USA

  Ninja Wars

Akční / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 1982, 95 min

Režie:

Kósei Saitó

Předloha:

Fûtarô Yamada (komiks)

Producenti:

Haruki Kadokawa
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomisaburo
  ***

  Tento film je opravdu maximálně podivný a rozhodně vybočuje z řady japonských ninja filmů.. H. Sanada proti pěti bojovníkům - démonům, kteří vypadají prostě "nemocně".. Prostinký děj není až tak důležitý, bizarní atmosféra vás totiž hned ze startu ovládne a už nikdy neopustí.. Místy je to docela nechutné, nejde až tak o detaily, určitě je totiž mnoho nesrovnatelně nechutnějších filmů. Tady jde spíše o celkový dojem, který je beznadějně chorý a nenormální..:) závěrečné titulky jsem kvůli této atmosféře uvítal s vděčností. Na druhou stranu je film docela profesionálně natočen, rozhodně nepůsobí nízkorozpočtově. Hiroyuki Sanada podává standardní dobrý výkon, S. Chiba nemá mnoho prostoru, jeho role nestojí skoro za řeč. Rozhodně nezapomenutelný zážitek;)(21.2.2009)

 • RetroMan
  **

  Pohádkově laděný samurajský film ze středověkého Japonska (16. století), kterému vévodily souboje klanů o nadvládu nad celou zemí. V hlavní roli je čajová konvička, nápoj lásky a výměna dvou useknutých hlav. Vše má na svědomí čaroděj a jeho věštba, jemuž je při ruce pětice nesmrtelných mnichů ("Víš kolikrát jsem tě už musel oživovat?"). Tak jako v každé pohádce, je i zde milostná zápletka mezi Hiroyuki Sanadou a jeho milovanou dívkou Kagaribi, která však podle pravidel patří někomu jinému. Což teprve, když si vymění hlavu s jinou dívkou Ukyodayu. Ale srdce zůstává na pravém místě a láska tak opět přemůže zlé démony, které musí Hiroyuki několikrát porazit a zabít. Proč jsou v hudbě použity elektrické kytary???(8.4.2012)

 • corpsy
  **

  Miš maš, ktoré ja ale mám rád. Keď sa miešajú žánre, ktoré by nenamiešal ani ten najlepší koktejlový majster. Lenže tu to veľmi nevyšlo. To, že sa pri tomto nápoji budem nudiť a ani mi z neho ´´nezabaví´´, to som určite nečakal. Šinie sa to z bodu A do bodu B totálne chladným spôsobom a nejaké tie efektne useknuté gebule ma rozhodne nepresvedčia o tom, že je to obdivuhodný snímok.(2.9.2018)

 • Mol
  ***

  No, tak já nevím. Některým věcem jsem tam vůbec neporozuměl, ale vydržel jsem až do konce, protože tam hrál Hiroyuki Sanada, což je můj hrdina z dob, kdy jsem byl dítě a koukal pořád na Ninja In The Dragon's Den. Hodně se mi ovšem líbil závěr filmu, kde Jotaro proskočí tím dřevěným oknem a začne to tam masakrovat.(25.12.2010)

 • Flipnic
  *****

  Naprosto ujetý, bizardní příběh, kde se na pozadí intrik jednoho vládce mladý "karate-master" Henry Sanada musí utkat s pěti ultimátními bojovníky, kteří ovládají neuvěřitelné techniky boje a zabíjení. Naprosto ujeté a neuvěřitelné scény "soubojů" a útoků jsou opravdu dech beroucí a člověk jen kroutí hlavou, kdo tohle vymyslel. Blití na nepřítele na dálku až 3 metry s následným znehybněním protivníka je jen takovou malou připomínkou. Mnohametrové skoky a všechny speciální efekty jsou naprosto špičkově tvořeny a jsou skutečně pastvou pro oči. Plus maximální míra gorescén s obrovskými stříkanci krve, které svojí brutalitou a kvalitou ztvárnění přesahují běžné italské horrorové gorescény (Fulci, Argento, atd. ...). Opravdu bizardní, ale perfektní ninja/samuraj film, ve kterém se také představí "special guest star" Sonny Chiba jako nekompromisní kladný samuraj. Finállní fatalita v japonském hradě je absolutní skvost a fatality, kterých je zde divák svědkem opravdu nemají obdoby... Kdo neviděl, nedokáže si představit ...(18.9.2008)