Roboválka

(festivalový název)
  • Československo Robotická válka (neoficiální název) (více)

Komando zkušených žoldáků je vysazeno v džungli k další rutinní vojenské misi. Major Murphy Black (Reb Brown) sice zásadně pracuje jen se svými lidmi, ale nyní musí přijmout nechtěný doprovod objednatele zakázky Maschera (Mel Davidson). Co tento muž skrývá a jaké nebezpečí ve skutečnosti číhá ve stínu pralesa? (J.Connor)

Chizkiyahu

Reb Brown se vrací a tentokrát má s sebou celé komando BAM! Co je BAM se ptáte? No přece BIGASS MOTHERFUCKERS, to nejlepší komando v jůesej, které se skládá z Reba "Killzone" Browna a jeho superkamarádů. No BAMs jsou vysazeni na ostrov, kde se 90 procent filmu prochází za naprosto úžasné kulervoucí hudby a střílí do křoví. Zbylých deset procent vyvražďují nějakou vesnici a nechávají se na oplátku po jednom zabíjet od robota Omega 1, který se utrhl ze řetězu. Reb hraje oskarově a jeho filosofické monology jako "HUAAAAAAAA" *ratatatata* a "Hey assholes! HAAAAAAAAA" *ratatatata* nikoho nenechají na pochybách, že tady opravdu jde o životní výkon. Bruno Mattein předvádí brilantní práci s materiálem a člověk se nenudí ani minutu! V rámci střihu si taky členové komanda mění zbraně, čarují zbraně ze vzduchu, zřejmě si vytvářejí střelivo z listí a podporují Reba hláškami. "Drug addicts and fags... I bet they got AIDS too!" Omega 1 dostává ve filmu taky hodně prostoru a ačkoli je jeho slovník omezen na "GREASY, GREASY, GREASY", tak intonací všechno dohání. Pro mě asi artisticky nejtypičtější Rebovina a je mi jen líto, že jsem nežil, když tyhle kusy vstupovaly do kin. ()