Epizody(12)

Viola Vitale (Francesca Chillemi) je okouzlující a velice přitažlivá mladá žena, která odjakživa pracovala v oboru módní žurnalistiky. Její život se od základů změní, když se přestěhuje z romantické francouzské Paříže zpátky do rodného, ale hříšného italského Palerma. Vybavena pouze bezbřehým optimismem a důvěrou hledá otce, jehož nikdy nepoznala. Změna životního stylu zahrnuje také úplně novou práci. Violet začne psát o místních kriminálních případech – a že těch rozhodně není v hříšném městečku málo! Přitom se seznamuje s charismatickým a pohledným policejním inspektorem. Francesco Demir (Can Yaman) je skvělý detektiv, ale na rozdíl od Violet nikomu nevěří. Nechává se strhnout svými instinkty a temperamentem… A čas od času obchází pravidla. Reportérka a policajt začnou spolupracovat na vyšetřování různých vražd. Zpočátku to jde ztěžka, protože každý je pravým opakem toho druhého. Ale čím více se sbližují, tím lépe se jim spolu daří, a možná dokonce zjistí, že protiklady se přitahují. Violet má navíc zajímavou tajnou zbraň. Díky synestézii u ní dochází ke sdružení několika smyslů – Violet si spojuje emoce s barvami. Když se na někoho podívá, rozpozná, jakou vyzařuje barvu, a zjistí jeho nejniternější pocity, ať už je to radost, žal nebo strach… A zatímco odhaluje tajemství jiných, své vlastní si pečlivě střeží: skutečný důvod jejího návratu do Palerma je totiž úplně jiný, než tvrdí. (TV Prima)

ElisR

Tohle se Italům fakt povedlo. Původně jsem seriál šla shlédnout za účelem zvědavosti, jak se jiné role zhostí Can Yaman. Nakonec jsem se ale těšila na každý nový díl, protože mě děj naprosto strhl. Sympatická mi byla i Francesca, i když uznávám, že až tak po třetím dílu. Nejdříve jsem seriál shlédla v češtině, poté v originále. Musím říct, že klobouk dolů před Canovou italštinou. A pro ty, co se na seriál teprve chystají doporučuji originál s titulky. Ač zde mě dabing ani moc nezklamal :) ()

slunicko2

Fádní. 1)  Barvy Palerma jsou dost bezbarvé._____ 2)  Ale ten 33letý vypůjčený Turek Can Yaman (policejní inspektor) je pěkný chlap. ()

Danikaa

Niečo medzi detektívku, romantikou a komédiou. Každý diel bol ucelený, takže veľmi nebolo na čo čakať. Koniec zostal otvorený a preto očakávam ešte jednu sériu. O pekné scény sa postarala Viola s Francescom. Napätia bolo pomenej, preto bol seriál pre mňa taká odpočinková kulisa. Veľmi sa mi však páčila atmosféra celej série, preto pridávam tretiu hviezdu. ()

PandyRosalez

Bohužel musím říct, že jsem od seriálu čekala mnohem víc. Jako krimi seriál je to dost slabé, co se týče provedení. Nápady nejsou špatné, ale pak to začne dost pokulhávat, když přijde k realizaci. I když je tady pár chvilek, co mají dramatičtější nádech, nějak to nestačí a většina věcí se tam vyřeší tak nějak sama a bez větších emocí. Bohužel ty hlavní otázky dostanou jen minimum odpovědí a finále do toho "hodí vidle" už úplně. Nevím, jestli bude i nějaké pokračování, ale kdyby náhodou nebylo, to uzavření tady není dobré. Obsazení mi nepřišlo nejhorší, jsou taky pěkné lokace (ono asi jakákoliv lokace u moře je pěkná, když to u nás nemáme) ale potenciál to nenaplnilo ani zdaleka. Co se mi ale líbilo, tak byla ta ukázka synestezie u Violy, to bylo pěkně udělané a byla to i netradiční vložka do děje. No uvidíme, jestli se tedy dočkáme i druhé série či ne. ()