Alchymie duše

• Jižní Korea Guwoneui Tongyeok (více)

Série(2) / Epizody(30)

Mocná čarodějka v těle slepé ženy narazí na muže z vlivné rodiny, který chce, aby mu pomohla změnit jeho osud. (Netflix)

Recenze uživatele MIRECSK k tomuto seriálu (4)

Epizoda 8 (2022) (S01E08)

Tak Korejčania to u mňa trafili perfektne. Už minulú časť som chcel napísať, že bola zatiaľ najlepšia, ale táto, so záverom našponovaným až do prasknutia, to ešte prekonala. Neskutočne sympaticky obsadená fantasy v nádhernom prostredí, s výbornými súbojmi a zaujímavým príbehom. Dúfam, že to bude takto pokračovať aj naďalej. ()

Epizoda 14 (2022) (S01E14)

So-min Jeong hrá Mu-deok naozaj fantasticky. Tie prechody z úslužnej služobnej, k drzej poddanej až k Naksu sú neuveriteľne zábavné a plynulé. A ten jej pohľad... A to je až možnosťou číslo dva. Pôvodne mala hrať hlavnú ženskú úlohu herečka Park Hae-Eun. Nech už bol jej dôvod preobsadenia akýkoľvek, za mňa to bol dobrý ťah, pretože si fakt neviem predstaviť nikoho ďalšieho, kto by vedel postavu Mu-deok zahrať lepšie ako So-min Jeong. ()

Epizoda 5 (2022) (S02E05)

Ach jo, v tejto časti som zistil ako veľmi tu chýba Mu-dok. To bol vážne majstrštyk odstaviť si vo finále predošlej série najzaujímavejší a perfektne zahraný charakter. A nahradiť ho postavou, ktorá sa celý čas len prechádza a sem-tam jej hlavou preblesne nejaká spomienka. Hovoriť o nejakom Naksu charaktere nemá zmysel, keďže nemá pamäť, všakže? Čiže tá strata pamäti seriálu z môjho pohľadu skôr škodí. Nehovoriac o tom, že je to strašné klišé. V predošlých častiach sa aspoň niečo dialo a držala to akási vlna nostalgie, no toto bola čistá výpľňovka, čo je na 10-dielnu sériu naozaj hanba. ()

Epizoda 10 (2023) (S02E10)

Dôstojné zakončenie Alchemy of Souls. U mňa by to síce fungovalo viac s pôvodnou herečkou a bez toho balastu uprostred part 2. Mohli radšej rozšíriť season 1 o nejakých 5 časti a uzavrieť to rovno tam ale ok. Som rád aj za takýto happy ending. ()