Inspektor Taggart - Série 1 (1983) (série)

Případ zlatého zapalovače (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Killer

V parku je nalezeno tělo uškrcené mladé ženy. Případ je svěřen do rukou inspektora Jima Taggarta a jeho nového parťáka seržanta Livingstona. Taggart je prototypem zkušeného praktika, který se vypracoval od píky a volí přímočaré a drsné metody vyšetřování. To mladší Livingstone, který teprve nedávno opustil univerzitu, je ve svých úsudcích opatrnější a raději spoléhá na bohaté teoretické vědomosti. Když je zjištěna totožnost mrtvé dívky, soustředí se Taggart na jejího milého Billyho, který se v den zločinu s dívkou pohádal. Záhy je však nucen mladíka pro nedostatek důkazů propustit. (Česká televize)

filmmovier

Klasická britská detektivka ze starých zlatých časů 80. let. Scénář je prakticky špičkový, o tom nelze pochybovat, stejně tak Mark McManus je v titulní roli absolutní trefa do černého. Navrch fantastická hudba a skvělá atmosféra a prostředí Glasgow. Taggart není nijak akční, je hlavně o postavách (hlavně Taggartova osobní linka je extrémně zajímavá) a dialozích, což je samozřejmě naprosto zcela v pořádku, ale 3x50 minut je prostě někdy příliš. Na druhou stranu 2x50 minut by asi bylo málo... Po letech jsem se k tomuto seriálu vrátil, tak snad tuhle dlouhou cestu tentokrát dokončím. Úvodní trojdíl za 75 %. ()