Oceňovaný režisér Alberto Rodríguez se vrací, aby zachytil španělský vězeňský systém těsně po pádu diktatury v roce 1977. Byl to bouřlivý historický okamžik, kdy se na osudy politických vězňů jaksi zapomnělo. Snímek, jehož autory jsou Rodríguez a jeho stálý spolupracovník Rafael Cobos, evokuje neklidného ducha doby. V hlavních rolích se představí Javier Gutiérrez a Miguel Herrán. (HBO Max)

wowylgu313

Jedna hvězda za Ria z Papírového Domu. Druhá hvězda za dvacet minut na konci. Celkem tedy mírně lepší dvě hvězdy ať se neřekne. 45-50%. Určitě zajímavý pohled na systém těch let ve věznicích, myslím že né jen ve Španělsku. No jinak teda spíš dvouhodinová nuda s častým nesmyslným bouchání obuškem do vězňů. Titulek: podle skutečné události, super ale nemyslím si že to byl nějak extra jedinečný příběh. Tak a teď mně ukamenujte :D ... Každopádně kdyby ten konečný nápad filmu byl hned od začátku bylo by to mnohem víc zajímavější/efektivnější. Tomu konci se věnovalo úplné minimum času, vzhledem k tomu jak se třičtvrtě filmu úplně zbytečně táhlo ... Škoda. ()

Kecana

Snímky s vězeňskou tématikou mám obecně velmi ráda. Hlavní postavy k sobě skvěle pasovaly, dokazála jsem k nim přilnout, obzvláště Javier Gutiérrez mě ohromil. Čím mě film opravdu dostal - dokázal na mě přenést atmosféru té bouřlivé doby. Beznaděj, naděje, násilí, nespravedlnost... Závěr tomu dodal tu pomyslnou třešničku. Opravdu velmi podařené drama. 9/10 ()

Easykill

Filmy z vězeňského prostředí jsou prostě vždycky fajn a tohle je taktéž hodně solidní počin. Absence čů*áků v pr*elích vůbec nevadila, spíš naopak. ()

taibrek

Ako príbeh zaujme, ale v podstate sa tam len strieda vezeň vs bachar vs štát. Potenciál by to malo, mno čosi tomu chýba. Možno by stačilo skresať dĺžku filmu a všetko by bolo o dosť plynulejšie. ()

chamonix

Recenze HBO Max je totální blábol - film je poutavé drama, které nás nutí fandit NEPOLITICKÝM kriminálníkům!!!                                                                                                                                                        "Hrdinové" filmu jsou obyčejní zločinci, kteří chtějí v novém režimu amnestii stejně jako pronásledovaní odpůrci Franca. Jak by to dopadlo, jsme v roce 1990 viděli na vlastní oči. Že fašistická justice bylo peklo, je bez debat. Vězení bez soudu je porušováním práv vyšetřovaných - propuštění zlodějů, pasáků, dealerů a vrahů by však bylo pro změnu porušením práv té většiny, co nekrade, nefetuje a nezabíjí. ()

ezop1012

V podstate nemám, čo vytknúť, kamera dobra, aktéri dobrí, scenár dobrý, možno by sa to dalo skrátiť na 90 minút. Príbeh vraj podľa skutočnej udalosti, tak, ale to vždy treba brat s nadhľadom, jedine, čo by som vytkol filmu, ako menej reálna bola ta udalosť pred koncom filmu. ()

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (více)