Reklama

Reklama

VOD (1)

Oceňovaný režisér Alberto Rodríguez se vrací, aby zachytil španělský vězeňský systém těsně po pádu diktatury v roce 1977. Byl to bouřlivý historický okamžik, kdy se na osudy politických vězňů jaksi zapomnělo. Snímek, jehož autory jsou Rodríguez a jeho stálý spolupracovník Rafael Cobos, evokuje neklidného ducha doby. V hlavních rolích se představí Javier Gutiérrez a Miguel Herrán. (HBO Max)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (21)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušné vězeňské drama dle reálných událostí od režiséra chválené Mokřiny. Zaujme i herecký cásting. Javier Gutiérrez je velká hvězda a Miguel Herrána všichni známe jako Ria z La Casa de Papel, dalo by se říct, že jde o neoficiální spin- off La Casy, jak by to vypadalo kdyby Rio opravdu zůstal za mřížemi hehe. Film se odehrává v 70.letech po diktatuře ve Španělsku, kde věznice měly drsné podmínky a vězni neměli moc práv, bachaři si tam zkrátka dělají, co chtějí a vězni se snaží o amnestii. Ve vězení se odehrává celý film a jelikož pro vězeňské téma mám slabost, tak rozhodně si film okamžitě upoutal mou pozornost. Jsou tu zajímavé pravidla i skvěle napsané postavy, občas někoho zabijí nebo zmlátí, ale o vraždách a rvačkách tohle není ( byť dojde i na menší vzpouru). Jsou drsnější filmy na téma vězení, ale tenhle má srdce a díky super postavám a netradičnímu španělskému prostředí jde zkrátka o kvalitní podívanou, která má vše, co by divák od podobné žánrovky čekal. 75% ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Útrapy väzňov v španielskych väzeniach v sedemdesiatych rokoch. Za to, ako ich tam týrali, asi išli rovno do neba a samé aleluja, a dávno stade vykopli Ježiša. Ani neviem, koľko ich tam zomrelo. No ja by som to nevydržala, a podrezala sa naozaj, nie iba akože na protest. Podrezať si ruku horizontálne, nie vertikálne je na hanbu. Ani nevedeli ako sa zabiť... To je zlé. Keď človeka zobudia iba preto, aby ho zmlátili, a potom zase... Tak neviem, čo ich držalo pri živote. Možno vidina pomsty, alebo ostatní väzni, ktorí nestrácali nádej. Zase sa potvrdilo, že spravodlivosť a zákon sú rozdielne veci, no oboje extra pružné predajné kurvy. ()

Reklama

groz122 

všechny recenze uživatele

Alternativní scénář kde toho klučíka z La Casa de Papel konečně chytli. Na jednu stranu se jedná o řadovou vězeňskou tuctovku. Na stranu druhou je zde vidět výrazný podpis španělské kultury a svérázného smyslu pro detail. Především kulturní a politický podtext je na celém snímku tím nejzajímavějším. Zápletka se drží při zemi a kulisy jsou nádherně prohnilé. Taková drámata si nechám líbit. Příště dvojitý nášup prosím! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Niečo o úteku 45 väzňov z väzenia v Barcelone, ku ktorému došlo 2. júna 1978. Príliš dlhé a málo akčné, okrem toho, že sa tu striedajú scény mlátenia bacharmi so zúfalstvom hlavné hrdinu, ktorý sa ocitol nespravodlivo na nesprávnom mieste. Zvyšok je potom boj za slobodu plný vzletných hesiel v priebehu politických zmien. Na drámu z basy podľa mňa málo výživné. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Chvílemi mě až mrazilo nad násilím ,kterému nelze uniknout ,pod dohledem dozorců.Zkorumpovaný systém .Nejde o to ,že provinilec by měl mít nárok na fešáckou basu,to není výchovné,ale to toxické násilí je až za hranou.Kdy požadavky vězňů jsou ignorovány.Kdy každé vzbouření je krvavě trestáno.Toho hubeného chlapíka mi bylo i jako herce líto.Názorného násilí si "užil"až až. Maskéři měli spoustu práce.No samo a na konci mě to dohnalo k slzám.Fakt ten příběh byl famózně poskládán. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v meste Sevilla - v opustenej delostreleckej továrni - a v bývalej väznici v Barcelone, ktorá bola zatvorená v roku 2017. Nakrúcalo sa od 2. augusta 2021 do októbra 2021. (Arsenal83)

Související novinky

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (více)

Reklama

Reklama