Reklama

Reklama

VOD (1)

Oceňovaný režisér Alberto Rodríguez se vrací, aby zachytil španělský vězeňský systém těsně po pádu diktatury v roce 1977. Byl to bouřlivý historický okamžik, kdy se na osudy politických vězňů jaksi zapomnělo. Snímek, jehož autory jsou Rodríguez a jeho stálý spolupracovník Rafael Cobos, evokuje neklidného ducha doby. V hlavních rolích se představí Javier Gutiérrez a Miguel Herrán. (HBO Max)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (21)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

klasické vězeňské drama, které je sice opřené a skutečné události po pádu Francovi diktatury, ale v jádru nepřináší nic co by sme už neviděli jinde - hlavní "hrdina" uvězněn za ne úplně jasných podmínek, mentor který se vyzná v chodu vězení a ve vztazích uvnitř, sadističtí bachaři, hromada násilí atd atd. Špatné to nebylo a v rámci žánru to funguje jak má, ale za pár dní už si na tuhle věznici nejspíš nevzpomenu...70% ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Útrapy väzňov v španielskych väzeniach v sedemdesiatych rokoch. Za to, ako ich tam týrali, asi išli rovno do neba a samé aleluja, a dávno stade vykopli Ježiša. Ani neviem, koľko ich tam zomrelo. No ja by som to nevydržala, a podrezala sa naozaj, nie iba akože na protest. Podrezať si ruku horizontálne, nie vertikálne je na hanbu. Ani nevedeli ako sa zabiť... To je zlé. Keď človeka zobudia iba preto, aby ho zmlátili, a potom zase... Tak neviem, čo ich držalo pri živote. Možno vidina pomsty, alebo ostatní väzni, ktorí nestrácali nádej. Zase sa potvrdilo, že spravodlivosť a zákon sú rozdielne veci, no oboje extra pružné predajné kurvy. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Slušné vězeňské drama dle reálných událostí od režiséra chválené Mokřiny. Zaujme i herecký cásting. Javier Gutiérrez je velká hvězda a Miguel Herrána všichni známe jako Ria z La Casa de Papel, dalo by se říct, že jde o neoficiální spin- off La Casy, jak by to vypadalo kdyby Rio opravdu zůstal za mřížemi hehe. Film se odehrává v 70.letech po diktatuře ve Španělsku, kde věznice měly drsné podmínky a vězni neměli moc práv, bachaři si tam zkrátka dělají, co chtějí a vězni se snaží o amnestii. Ve vězení se odehrává celý film a jelikož pro vězeňské téma mám slabost, tak rozhodně si film okamžitě upoutal mou pozornost. Jsou tu zajímavé pravidla i skvěle napsané postavy, občas někoho zabijí nebo zmlátí, ale o vraždách a rvačkách tohle není ( byť dojde i na menší vzpouru). Jsou drsnější filmy na téma vězení, ale tenhle má srdce a díky super postavám a netradičnímu španělskému prostředí jde zkrátka o kvalitní podívanou, která má vše, co by divák od podobné žánrovky čekal. 75% ()

Kecana 

všechny recenze uživatele

Snímky s vězeňskou tématikou mám obecně velmi ráda. Hlavní postavy k sobě skvěle pasovaly, dokazála jsem k nim přilnout, obzvláště Javier Gutiérrez mě ohromil. Čím mě film opravdu dostal - dokázal na mě přenést atmosféru té bouřlivé doby. Beznaděj, naděje, násilí, nespravedlnost... Závěr tomu dodal tu pomyslnou třešničku. Opravdu velmi podařené drama. 9/10 ()

Razzor_82 

všechny recenze uživatele

"Tahle věznice je pro děti, těch co vládnou." Hezké upozornění na to jak prohnilý byl tehdy vězeňský systém ve španělsku. Nelidští bachaři a vězni bez svých práv zažívající teror. Sympaťák Rio uvízl v nespravedlivé smyčce justice. Snaží se marně vyvolat se spoluvězni amnestii. Špinavou atmosféru i kvalitní herecké obsazení to má. Jenže to mělo jít více na dřeň. Celý ten plánovaný finální útěk mohl být delší a  napínavější.  6/10 ()

Galerie (19)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v meste Sevilla - v opustenej delostreleckej továrni - a v bývalej väznici v Barcelone, ktorá bola zatvorená v roku 2017. Nakrúcalo sa od 2. augusta 2021 do októbra 2021. (Arsenal83)

Související novinky

37. ceny Goya – výsledky

37. ceny Goya – výsledky

12.02.2023

V sobotu 11. února byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl v Andalusii ve městě Seville, kde se udělování cen uskutečnilo naposledy v roce 2019. Moderátory… (více)

Reklama

Reklama