Chtíč

Chtíč

Drama / Fantasy

Francie, 2002, 115 min

• Amarcord_1

40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí...(29.3.2006)

Výborní herci a taktiež spústa trefných a nie často nahlas vyslovovaných právd na tému muž&žena. Ale ako celok... ergh! Pokiaľ to Brisseau myslel vážně, mal by sa zobudiť a uvedomiť si, že je rok 2003. A pokiaľ to myslel ironicky, načisto oslabil vyznenie a vážnosť ináč sľubného, veľmi naliehavého námetu. Tak trochu mi to pripomínalo EYES WIDE SHUT. Až na to, že Kubrick ma nenechal ani na sekundu zapochybovať, na celý čas mi zatajil dych a napokon ma doslova vystrelil na mesiac.(24.6.2003)

Chtíč by se opravdu dal rozdělit na dvě části - první je šmrncovní erotické dusno v podání dvou pěkných holek, které se baví svou vlastní erotičností a provokativností, kupodivu to funguje a člověka velmi zaujme, protože to překračuje průměrnost ostatních. druhá část filmu bych nazval kariérní thriller kdy erotickou provokativnost nahradí účelnost, kdy postupně člověk zjistí kdo je v jaké roli. Za tento film bych dal tři hvězdy, ale za nejsvůdněji nafilmovaný striptýz v dějinách filmu na začátku filmu dávám další dvě hvězdy.(24.3.2014)

• Ded@M@tes

Co dodat, nemůžu se ubránit zklamání. Začátek už vypadal divně, dívky jsou pěkný, ale oto tady nějak nejde. Příběh je prostě o zlatokopkách a kopou ujetého sexu. V celkovém součtu v ničem nezaujme, nechápu jak mohl být režisér za tenhle paskvil oceněný cenou. A závěr dramatického snímku je snad nejhorší co mohl kdo vymyslet. ( Hodnocení: 1/10 )(23.4.2012)

Jean-Claude Brisseau se chtěl údajně vypořádat s ženskou sexualitou a natočit objevný snímek o dosahování cílů pomocí milostného vábení a sexuálních intrik. Úplně neztroskotal, ale já ve Chtíči vidím jenom výborný erotický film, který není nejhloupější, ale myšlenky rozdávat zrovna nemůže. Zvláště závěrečný dům orgií pochopitelně Kubrickovo Eyes Wide Shut asociuje, ale tím se dle mého názoru nemá cenu zabývat. Sabrina Seyvecou pak předvedla skutečně nadpůměrný herecký výkon a její naivní postava nebyla napsána vůbec špatně.(16.8.2006)