Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sandrine a Nathalie sú priateľky, ktoré majú radi sex a snívajú o tom, ako zbohatnúť. Nech sú spolu kdekoľvek dráždia svoje okolie a provokujú chlapov. Erotické dusno sa postupne mení na šokujúci thriller! Jean-Claude Brisseau bol aktuálne za tento film v Cannes ocenený ako najlepší francúzsky filmár roka 2003. (oficiální text distributora)

Recenze (26)

TerushkaJ 

všechny recenze uživatele

Chtělo to více odvahy z režie. Námět je neobyčejně lákavý a vábivý. I přesto má člověk v některých scénách tendence zívat a to jim předcházela tak živá akce. Hledala jsem v tom často kus umění, avšak marně. Zkrátka dalo by se z toho udělat pořádná kontroverze. Plus mám k razantní hudbě a ke scénám z metra:) ()

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí... ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto snímku jsem si vzpomněl na jeden z mých oblíbených filmečků Eyes Wide Shut od Stanleyho Kubricka. Jistými aspekty jsou si tyto snímky podobné, ale ze vzájemného srovnání Chtíč vychází drtivě poražen. Kubrick měl jasno, jaký film chce natočit a co jím chtěl říct. U Chtíče vše působí samoúčelně, erotika snad pro větší sledovanost. Intriky jalo by vypadly z oka telenovelám. Musím trvat na tom, že doporučuji raději dvakrát shlédnout Spalující touhu neboli Eyes Wide Shut, protože ta za to opravdu stojí... ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Chtíč by se opravdu dal rozdělit na dvě části - první je šmrncovní erotické dusno v podání dvou pěkných holek, které se baví svou vlastní erotičností a provokativností, kupodivu to funguje a člověka velmi zaujme, protože to překračuje průměrnost ostatních. druhá část filmu bych nazval kariérní thriller kdy erotickou provokativnost nahradí účelnost, kdy postupně člověk zjistí kdo je v jaké roli. Za tento film bych dal tři hvězdy, ale za nejsvůdněji nafilmovaný striptýz v dějinách filmu na začátku filmu dávám další dvě hvězdy. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Výborní herci a množstvo trefných a nie často nahlas vyslovovaných právd na tému muž & žena. Ale ako celok... ergh! Pokiaľ to Jean-Claude Brisseau myslel vážně, mal by sa zobudiť a uvedomiť si, že je rok 2003. A pokiaľ to myslel ironicky, načisto oslabil vyznenie a vážnosť ináč sľubného, veľmi naliehavého námetu. Film tak trochu pripomenie Eyes Wide Shut. Až na to, že Stanley Kubrick ma nenechal ani na sekundu zapochybovať, na celý čas mi zatajil dych a nakoniec ma vystrelil na mesiac. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama