poster

Chtíč

 • Francie

  Choses secrètes

 • angličtina

  Secret Things

 • Slovensko

  Chtíč

Drama / Fantasy

Francie, 2002, 115 min

 • selfesteem
  *

  K tomuto filmu se váže jedna z mnou dodnes nepochopených rozepří s mým tehdejším klukem. On už film v kině viděl a nemohl se dočkat dne, kdy se na něj podruhé podívám já s ním. Byl ochoten za něj i podruhé zaplatit. Vnímání mužů a žen ohledně tohoto filmu se asi bude výrazně lišit. Já jsem totiž celou dobu viděla jen dvě dementní slepice, jejichž chování a myšlení mi doposud zůstává záhadou. Jakkoli se tento film snažil být "umělecký", "poučný" nebo "erotický", ve mně nevyvolal nic jiného než nejdříve tichý skrytý smích, pak smích vibrující a na konci takový výbuch smíchu, že jsem jej jen stěží mohla zastavit (za tento neobvykle vtipný zážitek proto slavnostně uděluji jednu *). Můj kluk se nejdříve chápavě zasmál se mnou, ale další mé veselé projevy už neunesl a po kině odešel naštvaně středem, protože s takovým barbarem jako jsem já si nemá co říct. Nemluvil pak se mnou asi dva týdny. Byla jsem zoufalá. Našla jsem si proto recenzi v časopise Premiere a ta mě uklidnila. Nebyla jsem v tom sama, oni se totiž smáli také! Pokud mi ale opravdu někdo v tomto případě mluví z duše, tak je to pan Vojtěch Rynda v externích recenzích - vřele doporučuji.(5.5.2009)

 • TerushkaJ
  ***

  Chtělo to více odvahy z režie. Námět je neobyčejně lákavý a vábivý. I přesto má člověk v některých scénách tendence zívat a to jim předcházela tak živá akce. Hledala jsem v tom často kus umění, avšak marně. Zkrátka dalo by se z toho udělat pořádná kontroverze. Plus mám k razantní hudbě a ke scénám z metra:)(10.9.2011)

 • farmnf
  *

  Neskutečně hloupý scénář, který je hloupě natočen, spíše poskládán. Je to o dvou hloupých kurvách, které jaksi si nepovšimly, že všude chleba o dvou kůrkách. Dabing je neskutečně blbý a nezvládnutý, jako ostatně ve všech dovezených filmech za posledních 10 let. Děj je neskutečně pitomý, nereálný a erotické scény působí na heterosexuála asi tak, jak když člověk dlouhodobě užívá brom. Jedna hvězda tomuto dílku patří za kameru. Lesbické scény byly také téměř průměrné.(7.4.2009)

 • mira007
  *****

  Chtíč by se opravdu dal rozdělit na dvě části - první je šmrncovní erotické dusno v podání dvou pěkných holek, které se baví svou vlastní erotičností a provokativností, kupodivu to funguje a člověka velmi zaujme, protože to překračuje průměrnost ostatních. druhá část filmu bych nazval kariérní thriller kdy erotickou provokativnost nahradí účelnost, kdy postupně člověk zjistí kdo je v jaké roli. Za tento film bych dal tři hvězdy, ale za nejsvůdněji nafilmovaný striptýz v dějinách filmu na začátku filmu dávám další dvě hvězdy.(24.3.2014)

 • Amarcord_1
  **

  40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí...(29.3.2006)