Chtíč

Chtíč

Drama / Fantasy

Francie, 2002, 115 min

• selfesteem

K tomuto filmu se váže jedna z mnou dodnes nepochopených rozepří s mým tehdejším klukem. On už film v kině viděl a nemohl se dočkat dne, kdy se na něj podruhé podívám já s ním. Byl ochoten za něj i podruhé zaplatit. Vnímání mužů a žen ohledně tohoto filmu se asi bude výrazně lišit. Já jsem totiž celou dobu viděla jen dvě dementní slepice, jejichž chování a myšlení mi doposud zůstává záhadou. Jakkoli se tento film snažil být "umělecký", "poučný" nebo "erotický", ve mně nevyvolal nic jiného než nejdříve tichý skrytý smích, pak smích vibrující a na konci takový výbuch smíchu, že jsem jej jen stěží mohla zastavit (za tento neobvykle vtipný zážitek proto slavnostně uděluji jednu *). Můj kluk se nejdříve chápavě zasmál se mnou, ale další mé veselé projevy už neunesl a po kině odešel naštvaně středem, protože s takovým barbarem jako jsem já si nemá co říct. Nemluvil pak se mnou asi dva týdny. Byla jsem zoufalá. Našla jsem si proto recenzi v časopise Premiere a ta mě uklidnila. Nebyla jsem v tom sama, oni se totiž smáli také! Pokud mi ale opravdu někdo v tomto případě mluví z duše, tak je to pan Vojtěch Rynda v externích recenzích - vřele doporučuji.(5.5.2009)

Chtělo to více odvahy z režie. Námět je neobyčejně lákavý a vábivý. I přesto má člověk v některých scénách tendence zívat a to jim předcházela tak živá akce. Hledala jsem v tom často kus umění, avšak marně. Zkrátka dalo by se z toho udělat pořádná kontroverze. Plus mám k razantní hudbě a ke scénám z metra:)(10.9.2011)

• farmnf

Neskutečně hloupý scénář, který je hloupě natočen, spíše poskládán. Je to o dvou hloupých kurvách, které jaksi si nepovšimly, že všude chleba o dvou kůrkách. Dabing je neskutečně blbý a nezvládnutý, jako ostatně ve všech dovezených filmech za posledních 10 let. Děj je neskutečně pitomý, nereálný a erotické scény působí na heterosexuála asi tak, jak když člověk dlouhodobě užívá brom. Jedna hvězda tomuto dílku patří za kameru. Lesbické scény byly také téměř průměrné.(7.4.2009)

Chtíč by se opravdu dal rozdělit na dvě části - první je šmrncovní erotické dusno v podání dvou pěkných holek, které se baví svou vlastní erotičností a provokativností, kupodivu to funguje a člověka velmi zaujme, protože to překračuje průměrnost ostatních. druhá část filmu bych nazval kariérní thriller kdy erotickou provokativnost nahradí účelnost, kdy postupně člověk zjistí kdo je v jaké roli. Za tento film bych dal tři hvězdy, ale za nejsvůdněji nafilmovaný striptýz v dějinách filmu na začátku filmu dávám další dvě hvězdy.(24.3.2014)

• Amarcord_1

40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí...(29.3.2006)