Chtíč

Secret Things

Chtíč

Drama / Fantasy

Francie, 2002, 115 min

Jean-Claude Brisseau se chtěl údajně vypořádat s ženskou sexualitou a natočit objevný snímek o dosahování cílů pomocí milostného vábení a sexuálních intrik. Úplně neztroskotal, ale já ve Chtíči vidím jenom výborný erotický film, který není nejhloupější, ale myšlenky rozdávat zrovna nemůže. Zvláště závěrečný dům orgií pochopitelně Kubrickovo Eyes Wide Shut asociuje, ale tím se dle mého názoru nemá cenu zabývat. Sabrina Seyvecou pak předvedla skutečně nadpůměrný herecký výkon a její naivní postava nebyla napsána vůbec špatně.(16.8.2006)

• Ded@M@tes

Co dodat, nemůžu se ubránit zklamání. Začátek už vypadal divně, dívky jsou pěkný, ale oto tady nějak nejde. Příběh je prostě o zlatokopkách a kopou ujetého sexu. V celkovém součtu v ničem nezaujme, nechápu jak mohl být režisér za tenhle paskvil oceněný cenou. A závěr dramatického snímku je snad nejhorší co mohl kdo vymyslet. ( Hodnocení: 1/10 )(23.4.2012)

Chtíč by se opravdu dal rozdělit na dvě části - první je šmrncovní erotické dusno v podání dvou pěkných holek, které se baví svou vlastní erotičností a provokativností, kupodivu to funguje a člověka velmi zaujme, protože to překračuje průměrnost ostatních. druhá část filmu bych nazval kariérní thriller kdy erotickou provokativnost nahradí účelnost, kdy postupně člověk zjistí kdo je v jaké roli. Za tento film bych dal tři hvězdy, ale za nejsvůdněji nafilmovaný striptýz v dějinách filmu na začátku filmu dávám další dvě hvězdy.(24.3.2014)

• Amarcord_1

40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí...(29.3.2006)

• farmnf

Neskutečně hloupý scénář, který je hloupě natočen, spíše poskládán. Je to o dvou hloupých kurvách, které jaksi si nepovšimly, že všude chleba o dvou kůrkách. Dabing je neskutečně blbý a nezvládnutý, jako ostatně ve všech dovezených filmech za posledních 10 let. Děj je neskutečně pitomý, nereálný a erotické scény působí na heterosexuála asi tak, jak když člověk dlouhodobě užívá brom. Jedna hvězda tomuto dílku patří za kameru. Lesbické scény byly také téměř průměrné.(7.4.2009)