Chtíč

Secret Things

Chtíč

Drama / Fantasy

Francie, 2002, 115 min

Výborní herci a taktiež spústa trefných a nie často nahlas vyslovovaných právd na tému muž&žena. Ale ako celok... ergh! Pokiaľ to Brisseau myslel vážně, mal by sa zobudiť a uvedomiť si, že je rok 2003. A pokiaľ to myslel ironicky, načisto oslabil vyznenie a vážnosť ináč sľubného, veľmi naliehavého námetu. Tak trochu mi to pripomínalo EYES WIDE SHUT. Až na to, že Kubrick ma nenechal ani na sekundu zapochybovať, na celý čas mi zatajil dych a napokon ma doslova vystrelil na mesiac.(24.6.2003)

• farmnf

Neskutečně hloupý scénář, který je hloupě natočen, spíše poskládán. Je to o dvou hloupých kurvách, které jaksi si nepovšimly, že všude chleba o dvou kůrkách. Dabing je neskutečně blbý a nezvládnutý, jako ostatně ve všech dovezených filmech za posledních 10 let. Děj je neskutečně pitomý, nereálný a erotické scény působí na heterosexuála asi tak, jak když člověk dlouhodobě užívá brom. Jedna hvězda tomuto dílku patří za kameru. Lesbické scény byly také téměř průměrné.(7.4.2009)

Chtělo to více odvahy z režie. Námět je neobyčejně lákavý a vábivý. I přesto má člověk v některých scénách tendence zívat a to jim předcházela tak živá akce. Hledala jsem v tom často kus umění, avšak marně. Zkrátka dalo by se z toho udělat pořádná kontroverze. Plus mám k razantní hudbě a ke scénám z metra:)(10.9.2011)

• Amarcord_1

40% - Začátek vypadal velmi slibně. Výborné herecké výkony, zajímavý výběr hudby, kamera, a vůbec vizuální stránka filmu mě zaujaly. Asi tak po půl hodině jsem ale o filmu začal příšerně pochybovat. Mohly za to naivní, až hloupé dialogy, a po konci filmu jsem dospěl k nározu, že vlastně celý scénář je tak trochu na jedno brdo, a že svým jednoduchým pohledem na vztahy "muž x žena v zaměstnání" tak trochu uráží dobrý vkus diváka. Srovnání s Eyes Wide Shut (viz. POMO) je na snadě. V něm jsou sice erotické scény jedním z mnoha hlavních kladů filmu, ale u Chtíče jsou ony prvky hlavním kladem jediným. A to mi nestačí...(29.3.2006)

• Ded@M@tes

Co dodat, nemůžu se ubránit zklamání. Začátek už vypadal divně, dívky jsou pěkný, ale oto tady nějak nejde. Příběh je prostě o zlatokopkách a kopou ujetého sexu. V celkovém součtu v ničem nezaujme, nechápu jak mohl být režisér za tenhle paskvil oceněný cenou. A závěr dramatického snímku je snad nejhorší co mohl kdo vymyslet. ( Hodnocení: 1/10 )(23.4.2012)