Celý širý svět

Scénografie:

John Frick

Kostýmy:

Gail McMullen

LOVE STORY v tom najklasickejšom a najstaromódnejšom duchu. Pričom slovo staromódny tentoX slúži ako jednoznačný kompliment. Renée a Vincent spolu - to je čistá chémia. Herecky fenomenálna záležitosť !(8.5.2009)

• mandes

rozpočet : $1.3 million tržby americké : $375,757(9.2.2007)

Film zřejmě ne pro každého, ale když jsem ho viděla poprvé, už tehdy mě dostal. Renee, pro mě ještě tehdy zcela neznámá herečka, podala výborný výkon přesně vystihující atmosféru staroamerického románu. Cesta ke shlédnutí je ale strastiplná a mně samotné trvalo dalších pět let, než jsem film viděla podruhé, každopádně v paměti mi zůstal zaryt jako jeden z mála snímků, proto jsem se k němu ráda vrátila.(19.3.2010)

Rozpočet $1,3miliónaTržby USA $375,757Tržby Celosvetovo $-(14.5.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1996 - Najlepšia herečka (Renée Zellweger)(8.3.2010)

• - Robert E. Howard je považován za jednoho ze zakladatelů podžánru fantasy "Sword and Sorcery", v překladu "meč a magie". (Kaufman)

• - Těsně před tím, než se Howard zastřelil, napsal: "Všechno už odešlo – všechno už je pryč, tak položte mne na oltář. Je po slavnosti a lampy ztlumily svou zář" (Kaufman)