foto

Harry Gregson-Williams

  • nar. 13.12.1961 (55 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se 13. prosince 1961 ve Velké Británii. Hudební vzdělání se mu dostalo na Guildhallské škole hudby a herectví, což později v 80. letech zužitkoval jako učitel hudby, především klavírní, na škole v Amesbury, kde učil i jeho bratr, také hudebník, Rupert. V tomto období pracoval také jako realitní makléř.

Během svého působení v Londýně se seznámil se skladatelem filmové hudby Stanleym Myersem, pro něhož dirigoval a aranžoval. Tímto získal vazbu na, dnes již také skladatele, Hanse Zimmera a později, když byl pozván do jeho studia Media Ventures, nabídku přijal.

Zde během svého působení složil hudbu k filmům jako NEPŘÍTEL STÁTU nebo ARMAGEDON. Největší výzvou však pro Harryho byl soundtrack k filmu KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ režiséra Ridleyho Scotta, kde bylo potřeba skloubit hudbu evropskou s arabskou, za nějž také získal ocenění Satellite Award.

Mezi známější filmy, k nimž Harry Gregson-Williams složil hudbu, je tetralogie SHREK či filmová série LETOPISY NARNIE. Dnes má již vlastní studio zvané Wavecrest Music, jehož členy jsou například David Buckley nebo Lisbeth Scott.

Jirka "Broxigar" Havlíček

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Filmy

2008 Em

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 430)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace