Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eli pracuje jako plavecký trenér v Chicagu a až zpráva o smrti otce jej donutí vrátit se do rodného Izraele. Zdá se, že si ke své minulosti chová odstup, ale i přes to se rozhodne kontaktovat kamaráda z dětství Jotama. Ten teď vede malé květinářství společně se svou snoubenkou Iris. Obnovení starého přátelství spustí sérii událostí, které všem zúčastněným navždy změní život… (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (8)

Brennos 

všechny recenze uživatele

Poměrně příjemně plynoucí film, s trochu méně sympatickou hlavní postavou a s dějem, na který si ale možná za pár dní nevzpomenete. KVIFF 2022 ()

MathLover 

všechny recenze uživatele

KVIFF 2022 Na zacatku jsem mela pocit, ze se divam na remake Cukráře, pak se to ale zlepsilo... a byl to rozhodne jeden z tech lepsich snimku na festivalu. Reziser si hraje s barvami i elementy (kazda postava ma svou barvu, resp. svuj element). Hrdinsky "americky" konec jedne z hlavnich postav mi moc nesedl, ale sedi to k nazvu... ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Amerika je na povrchu příjemně natočené vztahové drama o milostném trojúhelníku, které stojí na přesvědčivých hercích a silné výchozí situaci. V tomto ohledu ale můžeme dění snadno předvídat a jako výraznější se nakonec jeví podprahová interpretace, která do hry zahrnuje politická témata. Společně s Elim do Izraele přijíždí Spojené státy, které způsobí neštěstí (byť nepřímo), z něhož se tamní protějšek po zbytek filmu rehabilituje. Tuto interpretaci sice nepodporuje tragicky vykreslený Eliho charakter ani smutné zakončení, ale pokud by platila, jinak veskrze průměrné drama by alespoň částečně pozvedla. Amerika je bezpečný emoční kalkul s nijak výraznou stylistickou složkou a směsí různých motivů, v nichž nechybí ani naznačovaná homosexualita či vyrovnávání se s bolestnou výchovou. Po oceňovaném Cukráři je to pro Graizera krok zpět. ()

vyhnalek 

všechny recenze uživatele

Režisér Cukráře přichází s dalším milostným trojúhelníkem, ale tentokrát bez gay tématiky. Kromě kvalitních herců musím ocenit hudbu, vizuální stránku filmu, krásu izraelské přírody a především střih. Režisér přesně ví, kdy má film posunout dál, aby nezačala nuda. Film vznikal v české koprodukci, která ovšem zahrnovala pouze postprodukci - hudbu, zvukové efekty, barevné korekce obrazu. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama