Hunt Her, Kill Her

Během jinak poklidného večera během své první noci v práci se osamělá uklízečka na noční směně ocitne v nečekaném boji o přežití, když se stane terčem zlověstných maskovaných vetřelců. Jejich znepokojivé motivy se stávají stále jasnějšími, a tak musí využít svých lstivých instinktů a barbarského násilí, aby přežila noc. (bianci)

kingik

Mladá žena se stane terčem maskovaných zabijáků poté, co přijme noční práci uklízečky v tovární hale. A tak se jedny hermeticky uzavřené prostory, kde se dá úspěšně schovávat a číhat na protivníka, poslouží jako stěžejní kulisy napínavého thrilleru. Samotná hala zrovna pro osamělou ženu nepředstavuje požitek, takže abychom ji neviděli jenom plnit její pracovní povinnosti, tak je třeba ukázat její odvahu unikat útočníkům a bránit se proti nim všemožnými prostředky. Ta naháněná, která se táhne celým filmem, je působivě koncipovaná, ponuré prostory představují znásobení divácké nervozity a celé to má svěží tempo. Natalie Terrazzino se rázem přerodí z upejpavé uklízečky v psychicky a fyzicky odolnou ženštinu, která šikovně dává na frak agresorům, teče při tom krev a napětí nepolevuje. Tvůrčí dvojice Greg Swinson a Ryan Thiessen se na dlouhá léta odmlčela, aby ve svém druhém společném filmu ukázala svůj zjevný talent. Greg napsal scénář, Ryan se chopil kamery a společně se pustili v podstatě do jednoduše vedeného thrilleru s dobrou finální pointou, která prozrazuje důvod přepadení. A dávalo to smysl. S tímhle filmem je napínavý večer zaručen. 10/10 ()

Arsenal83

Nočné šichty stoja za hovno. Príplatky nevykryjú tie dopady na zdravie a keď nie ste policajt, tak si veľmi nepospíte. 😴 Ale pri tomto filme ma napadlo ako prvé: čo do pekla robí upratovačka v noci a kto ju pri tom bude kontrolovať? Ako sa ukázalo, nerobí nič. Len si telefonuje a čaká na zabijakov. A neskôr sa ukazuje, že má také schopnosti, že ju na takom poste je naozaj škoda. Rezné rany si dokázala dokonca samovyšetriť kanagonom! ☝️ No a tie smrti sú také šialené, že som musel opakovane kontrolovať, či ide o horor, alebo o komédiu až paródiu. A nie, oni fakt chceli týmto strašiť. Nápaditosť treba ale uznať. Hajzlový zvon ako vražedná zbraň by prekvapila i detektíva Patočku. 🧐 ()

ricci.s

No výborne, takže hra na mačku a myš v jednej fabrike medzi upratovačkou a piatimi maskovanými zabijakmi. Ako to už býva zvykom, z upratovačky sa vykľuje Lara Croft skombinovaná s Mac Gyverom, ktorá prežije akékoľvek zranenie, a zo zabijakov sa vykľujú tie najväčšie nemotorné a neschopné nemehlá, ktoré sú snáď hluché aj slepé. Naša upratovačka má okrem toho viac šťastia ako rozumu, takže niektorých zabijakov odrovná šťastnými náhodami, pokiaľ nastaví nejakú pascu, blbeček sa to nej okamžite chytí, a pokiaľ už musí celá doráňaná bojovať v priamom súboji, vždy nájde poruke niečo, čím sa ubráni. Celé komplet predvídateľné, naivné, extrémne hlúpe, ale aj neskutočne zábavné (scéna s hajzlovým zvonom vedie). Kto to nebude brať vážne, pobaví sa, mne to spríjemnilo večer. ()

tron

Ak je tu niekto, koho vzrušuje prostredie „fabriky“, zaručujem mu, že si príde na svoje. Strojárensko-nočná atmosféra má niečo do seba. Frézy, stropné regály, zariadenia rôzneho druhu, prázdne parkovisko, uzamknutá (?) budova, orezávatká, prístroje, nástroje, vysokozdvižné vozíky, stojany, materiál od výmyslu sveta, pracovné odevy, lepiace pásky, kladivá, drôty, laty, palety, debničky, skrutkovače, to všetko tu je a je to vcelku umne a zábavne zakomponované do deja. Ku šťastiu mi chýbal už len aspoň jeden starý dobrý paleťák, ten tam fakt mali dať, to bola chyba, že ho tam nedali. Inak je to štandardné home invasion, kedy každá zo strán chvíľu ťahá pílku a sem-tam niekto brutálne zomrie, s tým rozdielom, že nie je napadnutý dom, ale firma. Samozrejme, ako to už chodí, bezpečnostné kamery neexistujú (asi sa dej odohráva v 19. storočí) a parta neandertálcov má kondičku ako aktívny člen S.W.A.T. komanda. K tomu hrdinka s imidžim Darlene z Roseanne a plno antilogických perál typu „súboj na život a na smrť nepočujú, ale kvapky krvi áno“. Osobne home invasion nemám v láske, keďže ma nebaví pozerať, ako človek ubližuje človeku (hoc samozrejme áno, najväčších zverstiev je v hororoch schopná práve obyčajná ľudská bytosť), ale toto som si celkom užil. Prepichnutie záchodovým zvonom akiste vstúpi do análov fondu svetovej kinematografie. ()

pornogrind

Karen nastupuje jako uklízečka do velký fabriky na svoji první a ještě k tomu noční směnu. Ve fabrice je úplně sama. Alespoň tak by tomu mělo být. Jenže není. Tuhle první šichtu se jí rozhodlo zpestřit pět maskovanejch killerů. Ve výsledku je z toho jen další prostý pobíhání z bodu A do bodu B. Tentokráte po fabrice. Navíc se ukazuje, že Karen není zas tak hloupá(oproti killerům úplnej Einstein) a navíc má vždy z prdele kliku. Až mě to sralo. Oproti tomu maskovaní zabijáci jsou naprosto neschopní troubové co nejsou v pěti schopni odrovnat jednu maminu. V tomhle případě pro mě bylo i těch 89minut nemilosrdně dlouhých. Abych mohl jít aspoň na 3hvězdy chtělo by to alespoň víc gore. 2hvězdy. ()

• Počas skúšania bojovej scény v kúpeľni Hunter Tinney (Bobby) spadol a rozbil záchod. Majiteľ továrne ho vymenil bez toho, aby žiadal nahradenie nákladov. (Arsenal83)
  • Scenár filmu bol napísaný presne s ohľadom na továreň, kde sa natáčal. (Arsenal83)