Róza, strážné strašidlo (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1994, 66 min

• duklak2

Tento film si už skoro nepamatuju, ale vím, že kdysi dávno jsem ho viděl. Příběh je zajímavý. Trochu se mi vybavuje hudba, která uspávala. Tato pohádka se moc nepovedla a proto hodnotím horšími dvěmi hvězdami.(7.2.2010)

Místy vtipný, místy sarkastický, místy chucpe drzý postmoderní pohádkový příběh, vlastně jakási novopohanská aluze na Anděla Strážného, jehož zde nahrazuje hodné osobní "Strašidlo". Nejvtïpnější bylo zkarikování povolání rodičů - psychiatra a psycholožky, jinak na tomto díle neshledávám nic kvalitního.(31.8.2008)

Zábavná pohádka s "Janžurkou"..milé :-))(11.7.2010)

Knížku, podle které je psaný scénář, jsem jako dítě milovala. Kde jí je konec ... píšu si na seznam knih, které musím u rodičů najít. Filmová verze je poněkud zmodernizovaná, ale to nevadí příliš. Některé věci jsou proti knížce osekané, zejména epizody kolem Róziných sociálních vazeb, některé jsou navíc, love story Janiny kamarádky. Neviděla jsem film jako dítě, nevím, jak by se mi to v mých osmi až dvanácti letech, což je věk cílové skupiny, líbilo, ale pořád ještě bych občas brala, kdybych měla svoje strážné strašidlo.(16.4.2016)

Napoprvé se mi to nelíbilo ... ale jooo , má to něco do sebe :-)(21.1.2011)