Tady cesta končí

• USA End of the Road

Po nedávné smrti manžela se Brenda s rodinou vydá na dlouhou cestu. Kvůli vraždě a tašce plné peněz se tahle výprava ale zvrtne a jde jim najednou o život. (Netflix)

quido_zidle

Za devatero horami a devatero řekami je území zlých bílých skřetů zvané Texas. Skřeti mají jednu společnou vlastnost - nemají rádi černou barvu. Do své země zaslíbené přes ně musí projet chudá a strašně hodná náčelnice z kmene černých strašně hodných lidí. Po cestě se jim ze strany bílých zlých skřetů děje spousta příkoří, které musí strašně hodná náčelnice řešit a se skřety bojovat... Aneb Netflix  nejen že natáčí jeden brak za druhým(tady bylo prvních cca 20 minut O.K., pak na blití), ale už úplně kašle na korektnost a je nepokrytě rasistický - jen obráceně...!! Hnus! ()

Zlty_Dodo odpad!

ak toto čítaš a si černoch alebo masochistický liberál, určite je to film určený tebe.. V skratke: černošská rodinka sa sťahuje z Kalifornie do Texasu, po ceste milý strýko ukradne tašku plnú peňazí patriacu drogovému magnátovi... filmom zaznejú overené BLM triky s white privilege, dozvieš sa, že aj v Texase žijú černosi, ale je to určite krutý život, uvidíš ako statočná 40-ročná afroameričanka vymláti celú osadu hnusných bielych nacistov no a vo finále ani peniaze drogového gangu nesmrdia :) v celom filme nenarazíš na jedinú postavu belocha, ktorá by nebola skurvená sviňa, tak si to uži :) ()

esmoke

Ne, opravdu nehodnotím podle toho, kdo koho tam hraje. Ale prostě podle toho, že děj a chování postav je katastrofální. ()

TesterX

Nepochopitelna smes zanru s naprosto banalni zapletkou bohuzel ve vsech smerech selhava. Latifah je nastavena na vaznejsi herectvi, pricemz snimek misty mene a misty vice sklouzava ke komedii az parodii. A ono to proste nefunguje, spise vyvstava pocit trapnosti. Hrebicek do rakve tomu zasazuje trapny Bridges v roli serifa a vsechny ostatni dementni postavy vidlaku. ()

Mukade

Bolo to dobré prvých 45 minút, kým sa nezačala diať 1 smiešnejšia (a debilnejšia) vec za 2. xD . Hore je napísané: "Akční / Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller", hlavne že to najdôležitejšie tam chýba - "bláznivá komédia". Jedna * za eyecandy, druhá za prvých pár minút s dobrým soundtrackom (Alicia Keys - Where Do We Go From Here). ................. Režisérka má dobré meno - Millicent. Najpr som si myslel že to bude niečo na spôsob 50 centa (je černoška) akože milimeter - milicent  x'D, ale potom som sa, žiaľ, dočítal že "The name Millicent is girl's name of German origin meaning "strong in work"." :( ........................ Ešte k tým smiešnym a debilným veciam. Moja fejvrit je keď tá ***** vypadla z auta LOLOL (ešte predtým stihla "stratiť" z ruky aj pištoľ :'))) ()

webino odpad!

Chcel som dať aspoooň jednu hviezdi..naozaj som sa snažil nájsť aspoň že queen to doženie.Ale nie sračka prvej triedy ako keď zjete langoš s tatrskou syrom a šampiňonmi,dáte si trojitú šmolkovú zmrzlinu a čerešne zapité mliekom a na noc ešte zakysanku s podlesníkmi.Sk....né filtre a nechápem čo má táto doba stále s tou rúžovou a fialovou a podobne,hnus vizuál,herecky je to na menej než odpad ale to sa tu nedá,scenár to slovo tu stráca význam toto je humus prvej triedy,najhoršie čo som videl a stratil pri tom čas.To radšej vraždia i slyz alebo alfa od znova všetky diely naraz...humuuuus ()

mdf

Taková prachobyčejná jednoduchá jednohubka, určitě to ale není mysteriózní akční thriller, ani omylem. ()

Jirkacek

Americký film Tady cesta končí z roku 2022 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX na jeden večer, kdy jsme nechtěli sledovat nic náročného a zároveň příliš dlouhého, takže nám 89 minutová délka tohoto filmu vyhovovala. Navíc v něm hrála známá černošská herečka s poněkud zvláštním jménem Queen Latifah, která se nám už ve dvou filmech líbila. Navíc se tato herečka pipojila k Shakimu Comperemu jako výkonná producentka, čímž se End of the Road stal prvním thrillerem, který Latifah produkovala. Bohužel jsme se předem nepodívali, jaké špatné hodnocení zde na ČSFD snímek Tady cesta končí má, což nás mohlo předem varovat, ale na druhou stranu se nám už několikrát stalo, že i podprůměrně ohodnocené filmy se nám líbily. Na začátku jsme se seznámili s černošskou rodinou v čele s Brendou Beaumont-Freeman (Queen Latifah), která se kvůli neúspěšné léčbě svého manžela dostala do finančních problémů a musela prodat svůj dům v Los Angeles. S ní se k její mamince v Houstonu vydali její děti, starší středoškolačka Kelly (Mychala Lee) a žák základní školy Cam (Shaun Dixon) a rovněž Brendin neúspěšný bratr Reginald "Reggie" Beaumont (Chris Bridges), který v životě ničeho nedosáhl a kouřil trávu. Tahle čtveřice se záhy dala na cestu vlastním autem přes celé Spojené státy a brzy měli potíže na jihu, kde někteří běloši zapomněli, že žijí ve 21. století. Po konfliktu na benzinové stanici měla naše černošská rodinka co dělat, aby se zbavila dvou bílých mladíků a nestalo se něco nepříjemného. Brenda se musela hodně krotit při omluvě těmto rasistům, aby jim něco neudělal, protože její manžel býval voják a naučil ji dobře bojovat. Následně se však dostali do ještě vážnější situace, neboť se v motelu, v němž přespávali, stala vražda. Někdo v sousedním pokoji zabil muže, kterého se marně snažila zdravotní sestra Brenda zachránit. Mrtvý muž měl u sebe spoustu peněz v tašce, kterou objevil Reginald a vzal si ji k sobě, aniž by ostatním něco řekl. Jenže peníze patřily nebezpečnému gangu v čele s mafiánem Crossem, který je začal vzápětí po telefonu vydírat a chtěl své peníze zpět. Pomocnou ruku podala policie, která případ v čele s kapitánem JD Hammersem (Beau Bridges) vyšetřovala, ale brzy se ukázalo, že to nebude stačit. Mafián totiž unesl Cama a Brenda se v zájmu bezpečnosti své rodiny, kterou milovala nade všechno, rozhodla peníze vrátit, jenže se vše notně zkomplikovalo. Tašku s penězi totiž ukradla všímavá pokojská a při honičce se Brenda dostala mezi nacistické chlápky, kteří pro její problémy rozhodně neměli pochopení. Byl jsem tedy zvědavý, jak si dokáže Brenda poradit, jestli se Cam vrátí k rodině a hlavně jakým způsobem. V poslední čtvrtině filmu si scénárista pro nás připravil překvapení, když jsme se dozvěděli, kdo je ten tajemný mafián Cross a pak byl po pár akcích konec. Uteklo to jako voda a já měl mírně zklamaný výraz. Celý ten děj mi připadal jako naučný protirasistický film který se žákům základních a středních škol promítal po celých USA. Nevím, jak moc se o takový počin zasloužila Queen Latifah, ale mně tím film hodně popudil. Nebylo snad kvůli tomu, že bych měl něco proti černochům, jen mi vadí taková propaganda, ať už je míněná jakkoliv dobře. Ještě si něco takové pamatuji z mládí, kdy nám v dětských filmech bylo do hlavy vtloukáno, že socialismus je naše jistota a že se ti lidé na západě mají strašně špatně. Všichni víme, kde byla pravda….Takže, tak, asi to víc nebudu rozvádět. Co se týče děje samotného, byl tak jednoduchý a průhledný, až z toho oči bolely. Takže další mínus. A těžko šlo uvěřit tomu, že spoutaná Brenda přeprala tolik nacistů a že senilní důchodci mohli být mafiány, kterých se všichni báli. A já se nebojím udělit filmu za to všechno patřičné hodnocení. Suma sumárum, snímek Tady cesta končí ode mne získal dvě končící hvězdy **. () (méně) (více)

Nikol45

Ano byla to hovadinka. Nicméně já se u toho bavila. Mysteriózní thriller? No tak to určitě ne. Jako akční komedie ano. I když akční je asi dost silné slovo. No dám 2* .... ()