Smrtící roj

Neal Acree

Scénografie:

Anthony Stabley

• salfa72

Další béčková hovadina, v které navíc nehraje nikdo ze slavných herců, pokud tedy nepočítáte Shanea Brollyho, který se proslavil rolí Kravena v sérii Underworld. Zde hraje entomologa Daniela Langa, kterého si přizve jeho kámoš, který je velitel místní policie (Pepe Serna) k vyšetřování podivné smrti policisty, který dorazil jako první k místu nehody kamionu, který kromě kokainu převážel i speciální náklad (roj smrtících vos, které si s taví svůj úl z kostí, doteď vlastně nechápu z jakých a proč). Ve scénáři filmu je víc děr, než v ementálu, drtivá většina herců mi byla krajně nesympatická a doufal jsem, že chcípnou co nejdřív, abych se na ně už nemusel dívat, především pak starosta ( Roger Nevares) je tupé hovado, které si svou smrt opravdu zaslouží, protože se těší na svátek mrtvých, což samozřejmě příláká spoustu turistů do jinak malé zapadlé mexické vesnice a nechce slavnost zrušit kvůli báchorkám o vraždícím hmyzu. Jediným kladným plusem ve filmu je krásná Kaarina Aufranc, která se zamiluje da našeho hlavního hrdiny (jak jinak) a začne mu pomáhat s pátráním po tom, co se v městečku děje. A tím druhým je samotný roj vražedných vos, který nám tvůrci ukážou jen výjimečně, díky čemuž film nepůsobí tak komicky, jako některé podobné snímky tohoto žánru.(29.5.2017)