Sanctuary

• Austrálie Sanctuary

Keď si Hal (Christopher Abbott) objedná hotelovú službu, do izby prichádza Rebecca (Margaret Qualley), ktorá s ním robí rozhovor na pozíciu generálneho riaditeľa tohto hotelového reťazca. Jej otázky sú čoraz osobnejšie a nakoniec sa zmenia na sexuálnu degradáciu, ktorá má viesť k jeho uspokojeniu. V skutočnosti je Rebecca totiž dominou, ktorá sa správa podľa scenára, ktorý Hal pripravil vopred. Ich hraný vzťah sa ale vyhrotí do tej miery, že Hal sa ho pokúsi ukončiť. To však so sebou môže niesť katastrofálne následky. (Arsenal83)

xxmurphyxx

Čo toto bolo za kokotina omg. Nulové napätie, domotaný a hlavne nudný dej, priemerné výkony dvoch hercov a nudné, sterilné a lacné dialógy, čo je pri takomto filme to najhoršie. Jedna hviezda za Margaretine oči. Vymazať z disku a rýchlo zabudnúť. ()

pornogrind

Sanctuary je taková malá komorní konverzačka. Psychologická hra nervů. Celkem jsem se na to těšil ale z výsledku až tak nadšenej nejsem. Čekal jsem, že to bude daleko větší psycho a že to bude víc vyhrocenější. Pokud tohle někdo ocení tak spíš asi ženské publikum. ()

Arsenal83

Hm, film o tom, ako si nájsť dobre zabezpečeného sexuálneho otroka. Žeby sen dnešných liberálnych žien? Žiadne deti, žiadna rodina, super život a ešte aj rozkazuješ a jemu sa to strašne páči. V podstate jemná podprahová manipulácia, aby sa tradičné stereotypné roly vymenili. Len s tým, že ten pošahaný chlap by mal mať stále peniaze, aby sa to aj vyplatilo. To všetko v takom pozlátku pseudokomédie a happy štýle, ktorý zo žánru nevyplýva, ale taký dojem nakoniec razí. Je to súboj o moc, v ktorom je vopred jasný víťaz. ()

Aljak

Potenciálne zaujímavá konverzačka, ktorá mala celkom dobrý psychologický potenciál, ale vo finále pôsobila dosť čudným dojmom. Ani neviem, či mi napokon išiel viac na nervy Hal alebo Rebecca, lebo obaja mali svoje fázy šialenstva a psychickej degradácie. Sexuálny podtón celého filmu mi neprekážal, práve naopak, aspoň ten to sem tam oživil. Inak to bolo ale dosť čudné, hoci niektoré dialógy a scény boli celkom vydarené. Škoda, že sa z toho nepodarilo vyťažiť viac, keďže potenciál tam bol. 2* ()

choze

Sexy konverzačka pro dva lidi a jeden hotelový pokoj (a chodbu a výtah), kde samozřejmě nejde o sex, ale o moc. Moc nad druhým, moc sám nad sebou... Námět skvělý, mohla to být dramatická nebo thrillerová pecka, ale scénáři i režii chybí větší osobitost a drajv a kamera se spokojí s pár prostocviky. Postavy se navíc pohybují na hraně otravnosti, pro někoho nejspíš i za hranou. Herci dobří. ()

• Hlavné natáčanie prebiehalo v New Yorku. Celý film bol nakrútený za 18 dní. (Arsenal83)