Rodinná záležitost

Rodinná věc

A Family Thing

Rodinná záležitosť

USA, 1996, 109 min

Veľmi príjemný film s vynikajúco zahranými hlavnými postavami R. Duvallom a J. E. Jonesom.(5.9.2015)

Námět zpracovaný již mnohokrát a možná i lépe,ale nemohu jinak.Herecké výkony Roberta Duvalla a Jamese Earla Jonese mi nedovolují dát méně.(2.8.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,125,417Tržby Celosvetovo $-(9.4.2009)

Vcelku průměrné drama o křivdách minulosti, rasové nesnášenlivosti a sbližování jedné rodiny. Nic nepřekvapí, vše se odehrává podle tisíckrát omletého scénáře. Hvězdičku nad průměr vybojovala ústřední dvojice bratrů - Robert Duvall i James Earl Jones jsou zkrátka výborní herci (ikdyž na programu MGM jim charisma dost kazil český dabing; hlas Jonese neměl zdaleka tu správnou hloubku a koho napadlo nechat Duvalla namluvit P. Soukupem, ten by zasloužil nakopnout do rozkroku... s rozběhem a ve špičaté botě). Sečteno a podtrženo: podívat se na tenhle film dalo, ale nadšení zrovna nevyvolal - nebýt výkonu zmíněných herců, šlo by o podprůměr. 55%(6.4.2009)