Letní tábor

USA, 2003, 114 min

Todd Graff

Todd Graff

Stephen Trask

Pokud budu snímek hodnotit jako muzikál, nemohu jít pod čtyři hvězdy. Pokud ho budu hodnotit jako muzikál o dětech a teenagerech, můžu jít směle ještě výš. Nečekám brilantní herecké etudy (muzikál), nečekám příběh o objevení platonia. Přepínám svůj mozek do dvou vzletných dimenzí a dostávám pohlednou barevnou podívanou, plnou skvělých pěveckých výkonů. Ano, je to silně nasákle a kapavě emerické (jediné mínus), ale na dnešní mládež (nebo dámy po šedesátce) by to zabrat mohlo. Nejeden mindrák (z velkého zadku, z desítek beďarů) by se po shlédnutí mohl zdát menším, malicherným, žádným. Užívám si prvky gospelu asi jako na vánočním koncertě v synagoze (což je ostatně taky neskutečně přeslazenej kýč - chceme-li to tak vidět) a dávám sebevědomých pět.(22.10.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,629,862Tržby Celosvetovo $2,650,356(25.12.2008)

Film tak trochu o ničem, nicméně s velice pěknými hudebními vložkami.(25.7.2008)

• Brygmi

A tohle mělo být co? Puberťáci na hudebním táboře "zpívají, aby žili". Aneb vybírat si film jen podle názvu se může vymstít. Tohle je totiž trapas. Hloupé. Hloupé. Hloupé. A s naprosto nesympatickým hrdinou, který nejenže neumí hrát, ale navíc vypadá, jako kdyby utekl z nějakého boybandu. Fuj. Jedna hvězdička za to, že jsem se u toho chvilkami bavila. Bohužel ne "s filmem", ale "na účet filmu".(30.8.2007)