Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (370)

plakát

To byla svatba, strýčku! (1976) (TV film) 

Než začnu mluvit, tak vám něco řeknu. :) Skvělá Janžurová, skvělá Stella.

plakát

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál) 

Jan Prušinovský psal i točil Dobré ráno, Brno! očividně dlouho. Různá nálada epizod, různé vyznění.  Celkově bezchybné obsazení, originální námět, vyladěn každý detail scén i scénáře, včetně reálií. Skvělá hudba. Veřejnoprávně oprcávající zábava plná osvěžujících tváří i lokací. Precizní zpracování, žádný papundekl - dokonalé do posledního plakátu, knihy, hlodu či plata vajec. Cyril si nakonec ty kamerunské ovce nekoupil.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2023) (epizoda) 

Šéf programu Fridrich - "měla úplně stejný tiky, jako moje první žena" (Nora Frichrichová - černý kůň soutěže Hvězdy tančí). Moc milé, Nora to holt nikdy nebude mít lehký. Naštěstí pro ni většinu toho nechápe. Cyrile, ne všichni jsou kamarádi.

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) 

Patrik Hartl odevzdal světu slušnou prvotinu. Při prvním shlédnutí mě to vůbec nechytlo, první třetina za jednu hvězdu, druhá třetina za dvě, pak jsem to vypnul. Ale za malou chvíli jsem si řekl, že to v iVysílání dotáhnu a stalo se. Od chvilek s kapelou to bylo super - rostlo to, až jsou to solidní čtyři. Všechno si musí sednout. Já jsem ženskáá. :) Mádl + Hádek, řvu smíchy.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2023) (epizoda) 

Není třeba se bát - po tomto Zázraku čísla budou a Ostrava se může jít zahrabat do vytěžených lagun i s těmi jejich Buty. Jan Kolařík se pro tu roli narodil. Kulturní tipy - nový film Roberta Sedláčka :). Na detailech záleží. Když Ondřej Kokorský dostal na Radiožurnálu od Lucie Výborné otázku, na které další hvězdné hosty se ve studiu budeme moci těšit, nedokázal si nahonem vzpomenout - už chápeme :). Ty Lubošovy semestry budeme muset spočítat - bude jich víc, než Cyrda vygůglil vtipů. Mimochodem - viděl někdo někdy víc sexy kluka, než je zvukař Mark Kristián Hochman? Od něj bych se nechal řádně nazvučit. Vlhnu. :)

plakát

Docent (2023) (seriál) 

V druhé půli SPOILER. Vyrovnanost - NE. Detektivní uvěřitelnost - NE. Roboticky popsat skutečnou událost nebo stvořit funkční fikci - to jsou zcela odlišné disciplíny. Nevadil by závan Oddělení, kdyby Vetchý nepůsobil skoro vždy parodicky směšně. Vzájemné nezvedání telefonu mezi kolegy pobaví a poslouží v epizodě první, nefunguje v poslední. Papundeklově působící kulisy kanceláří - kytka, knihovna, uklízečka - to by fakt oko ocenilo. Totéž při ohledávání místa činu - v lese neprojede za celou dobu opakovaných návštěv ani jedno civilní auto. Nevyrovnanost - v jedné scéně (vykonání potřeby v lese) je Tereza bravurní při bezdomovci, o epizodu později je hloupou čekající ovcí ve vile u fotky s bílou dodávkou (mohlo dojít alespoň na souboj). Všechny scény ve vile = krize,. Asi paralýza tehdejším lockdownem. Tři díly se Docent snaží o psychologický profil, aby nakonec pachatel nedostal téměř žádný prostor. Poslední jeho scéna z mačetou je směšná. Co mi vadí celou dobu nejvíc, to je závěr první epizody - krevní stopy jsou hned u vstupních dveří, přitom to uzavřeli jako sebevraždu ve vaně o patro výš. Čekal jsem možnou zápletku a překvalifikování smrti Cimrmana, kterého mohl pachatel zpětně vystopovat, konfrontovat, umlčet - těšil jsem se. Nepřišlo nic. Přesně tyhle nedostatky v každé epizodě narušují celkové vyznění třídílného díla. Škoda. Předvídatelné, místy směšné, ne však vtipné. Je to prvotina, a hned třídílná, tak snad Seto doladí. Polopatické vysvětlování v závěru (pro seniory) mi nevadí - ne každý udrží myšlenku 14 dnů od první epizody. Strach není Bebjak a Agatha byla jenom jedna.

plakát

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda) 

Mimo vilu to s přimhouřením očí funguje. Ve vile nefunguje nic. Poslední epizodě zkrácení Scéna s vodou k nepřežití dlouhá - nebyl to sólový studentský film? Všichni dávno pochopili nevztahy na pracovišti, takže to nezvedání si telefonů mezi kolegy možná kdysi bylo praxí na 1. oddělení, ale ve fikci už je to ve třetí epizodě kontraproduktivně trapné, stejně jako karikaturní Vetchý, nejen padající přes plot. Obecně ty vztahy, jak pracovní, tak (nepříliš) rodinné, jsou moc černobílé. Agatha byla jen jedna.

plakát

Chyby (2021) 

Trocha Spoilerování. * Příběhově v podstatě taková moderní Tess of the d´Urbervilles, jen s jiným koncem. Monika Načeva krásná, éterická, osvěžující. Věčná škoda vystřižené scény, kdy Ondřej Kokorský tančil nahý na kulečníkovém stole. To by bývalo bylo za 5, takhle za realistické tři. Nenudilo, nenadchlo, dobře, že vzniklo. Konec bych napsal trochu jinak - s bříškem, ve vlaku na Slovensko a na Slovensku. PS: na té dálnici mi všichni zaměstnanci přišli nějak moc bílí.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 6 (2023) (epizoda) 

Ve druhé epizodě je terčem Milan Fridrich, šéf programu. V epizodě šest je černým koněm jeho bývalá. :) Šmarda famózní. Krásný díl, plný empatie, lásky, pochopení, klidu a medu a pevné stolice - aneb když vás v jeden den opíchá imaginárně vaše tajná láska, reálně manžel a včely. Pomáhat a chránit, kluci., 737 0. Ty si fotíš pindíka? Jo, vlajková četa je prostě cíl. Marie Ludvíková forever. Takhle má vypadat seriál - jen těch jmen, která se Hvězdně sešla, aby vytvořili "křoví" pro 29 minutovou epizodu. Např. Tatiana Drexler přijela kvůli tomu až z Hannoveru. I ostatní detaily - nápisy (Po dobré práci dobrou smrt, Pošta pro tebe, Smrt dabingu) - kam se hrabou papundeklové kulisy některých komerčních hrůz. Beáta má teda kozy. Napadá mě jistá osoba, se kterou by mohl už půl roku randit Radčin kdysi stalker manžel Hynek :). Vokolo se mihla žlutá skvrna - není nám to divný - vždyť jsme z Brna. Sejdeme se na Kšírovce. Co asi příště bude vařit Slávek?

plakát

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda) 

Hudba pana Gregora na začátku epizody byla k nesnesení, infantilní. Vlastně je fajn oddechnout si od Prvního oddělení, které leccos svazovalo, zejména nutnost držet se zpracovávaného případu a vyřešit vše v rámci jedné epizody. Stopáž mi nevadí v žádném případě. Jen škoda té nevyváženosti a nedokonalosti z detektivního/krimi hlediska. Agatha byla jen jedna.

Ovládací panel
10 bodů