Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (393)

plakát

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série) 

Nadprůměr současné seriálové tvorby po stránce technické i výpravné. Detailní vyladěnost. Šimravost dodává trefný popis situace v ČT - přezaměstnanost molochu, plýtvání prostředky na plesy a rauty, ty pak chybějí na tvorbu jako takovou. Béčkoví zaměstnanci si vyměňují pozice i genetické informace a v mezičase tvoří přenosy pochybné kvality. Po stránce scénáristické je dílo kolísavé, jak jsme u Prušinovského už zvyklí (např. Most! - zde byly skvělé jen 3 epizody z osmi). V Dobré ráno, Brno! je podíl silných epizod proti slabším vyšší, což zdejší amatérští hodnotící docení až časem. Máme tedy Most! a Brno!, co bude následovat příště?

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2024) (epizoda) 

Spoiler? Cyril jako primitiv cizí stádo krmil nevhodným pečivem a nepoznal kozla od berana, chovatel měl hned jasno. Top chovatelé, kteří prodávají plemenná zvířata od 10 tisíc se velmi dobře vy-znají a tak je neoblafne ani bývalé bezdéčko Luboš. Vyobrazení nejen Cyrdy dolaďuje Prušinovského náhled na skvadru, která se reálnému rannímu vysílání věnuje - nevzdělaný moderátor, přízemní rosnička Bobeš - slavomanka z příšerné rodiny honící lajky a Fridricha, technický personál na startu/konci kariéry (s nějakou tou malou domů), stárnoucí "herečka", která svůj vrchol vidí v garážovém umění podporovaném jedině grantem a jednou vyhaslou klasicky gaučově heterosexuální rajdou Danielou (a už vůbec nesaje mrkev). Nadržená Pája, která snad možná Slávka nakonec přefikla na záchodcích v Praze, když to nešlo v žehlírně v Brně. Ano, lidé u televize jsou často jen vyhaslé existence - ale jedno se jim uznat musí - ne každý z nás by byl ochoten trvale vstávat ve 3.30. Seriál je natočen tak kvalitně, propracovaně a výkony všech jsou tak precizní, že vše působí naprosto autenticky. Ve srovnání v papundekly odjinud je tohle megastar. Scény, jako je např. hod květinou, zaberou pikovteřinu, přesto jsou absolutně dokonalé, propracované a daly určitě zabrat. Díky za tu kvalitní práci! Rozlučka téměř všech tváří, které jsme v obou řadách potkali. Města Brno a Praha navždy propojena jsou. Tak tedy - Dobré ráno :)

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2024) (epizoda) 

Živana Lomná útočí, skvělá Simona Lewandulowska plně rozehrává své komediální vlohy, Jan Kolařík sexy hlasem čte básně (měl by něco načíst) a Cyrda, posilněn domácím vývarem, si už brzy bude moci koupit svého Berana DUC. :) Fenomenální díl, ve kterém nikdo nesaje mrkev.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 3 (2024) (epizoda) 

Vlastně je krásné sledovat všechnu tu navoněnou bídu. Druhé sérii hodně ubližuje nenadálý skon úžasné Ivany Hloužkové. Nebyl čas plně přepracovat scénář, a tak byla její postava nahrazena jen figurkou, která nic neříká a jenom jí.

plakát

Srdíčko (1987) (TV film) 

Nejlepší je, když hokynářka Alena Kreuzmannová má těsně před zavíračkou pult plný čerstvého chleba.

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2024) (epizoda) 

Pilotní díl první řady byl na iVysílání už na Silvestra. Trochu jsem čekal, jestli to ČT zopakuje. Museli jsme si tentokrát počkat. A teď zas budem čekat, jestli se Boleček správně vysere. :)

plakát

Il Boemo (2022) 

Brilantní a ryzí skvost plný dojemné hudby. Nádhera. Malý Mozart fenomenální. Bravo!

plakát

Princ Mamánek (2022) 

Místy (hlavně hospoda) taková táhlá trapnost a nuda, že sledování bylo za trest. Výkony Khek a Vetchého byly jen z povinnosti, to bylo dost smutné. Petr Martinák, imitující hlas Josefa Kemra, byl hodně na hraně. Dost zajímavých nápadů, ale hrozně lacině infantilní pojetí. Od Odpadu zachraňují pouze obě scény s V. Javorským, které jediné měly hloubku i napětí. Budař má relativně pěkné nohy a okolo čtvrté minuty vypadá jako nejmenovaný cz gay-pornoherec Georgio Black.