Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Pohádka
  • Dokumentární

Causa Králík (1979)

Zcela bezchybná a vycizelovaná studie lidství. Vypointovaná, detailní, životní. C´est la vie.

plakát

Vraždy podle Agathy Christie (2009) (TV seriál) odpad!

Absolutní tragédie. Trapnost a marnost bez atmosféry. Díky Bohu za britská zpracování. Chudák Agáta - štěstí, že tohle nevidí.

plakát

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

Prokletí série - Neherec Dvořák. Prokletí epizody - Pavel Kříž. Jitka by neměla běhat a křičet. Eda by měl radikálně zhubnout. Pak budu spoko.

plakát

Hlava Medúzy - Kalich hořkosti (2021) (epizoda)

Neherec Dvořák prokletím celé série. Je trapné, když sráží relativně slušnou práci a zajímavé epizody. Učesanost by tomuhle projektu celkem slušela - místy je perfektní, místy je intantilní. Ale jo, ušlo to - pondělní večery byly rozhodně zpestřeny a nebyl to zcela průser. Snad jen Pavel Kříž a Neherec Dvořák byli velké peklo, jinak nemám větších výhrad. Jen k Edovi - když už pravidelně lezu před kameru, tak zkusím nežrat, že. Petra Bučková rozhodně objev roku, policistku jí věříte naprosto beze zbytku.

plakát

Naše poslední tango (2015)

María je skvělá vypravěčka, průvodkyně. Osobnost. A samozřejmě i tanečnice.

plakát

Hlava Medúzy - Tajemství umírajícího lesa (2021) (epizoda)

Mírné spoilerování. Je zajímavé, že v lesích okolo Brna nejsou divoká prasata, takže hrob stačí extrémně mělký. Edo, když je někdo v tom, jsou to vraždy dvě. Plus jedna. Velmi osvěžující obsazení (Marek V. a Lenka V. aj.). Prvních 35-40 minut skvělých, pak mám menší výhrady, ale nic zásadního. Mírně nadprůměrná epi, fungující jako celek, už tradičně s prvky bizáru. Linie Bratr opět solidně úchylná, to je herec, to je magor. :) Snad jen ta módní hrůza, ve které se Čvančaráda dostavila na začátku na místo činu, to už bylo i na mě trochu zu viel. Pajzlu jménem Manhattan zdar.