Město terorizuje sériový vrah a policie je bezmocná. Úřady si neumí dát rady a požádají o pomoc uvězněného sériového vraha, kterého všichni znají pod přezdívkou “Umělec”. Brilantní mysl jim pomáhá přiblížit se k psychice vraha, který si vybírá další oběti. Dvojice detektivů, která se na případu podílí, se dostává stále více pod vliv “Umělce” a zdá se, že v této hře na kočku a myš události neřídí detektivové. (Vertigo International)

Trailer 2

jefff

V zajetí mysli má hromady nedostatků. Režie je nedotažená, scénář zajímavý, ale chybí mu propracovanost, kulisy a exteriéry příšerně fádní, Lawrence svou roli odchodil, Roxburgh rozhodně není Jodie Foster a Malkovich, byť je tahounem, na Hopkinse nemá ani náhodou. Přitom příběh i pointa nejsou vůbec zlé a trocha peněz a snahy by z filmu udělali fakt dobrou žánrovku, jaká tu už dlouho dlouho nebyla. Takhle film upadne naprosto jistě do zapomnění už pár týdnu po svém překvapivém uvedení v kinech. Ach jo. ()

rasttea

Osciluji mezi třemi a čtyřmi "hvězdami". Nakonec jsem dala 4. Protože sám John Malkovich je za 5 hvězd, abych byla fér, dám za něj dvě.  Za odvahu obsadit Martina Lawrence do jiné role, než jak ho za celou jeho kariéru známe, dávám další hvězdu a tu čtvrtou si zaslouží určitě vizuální stránka míst zločinu.  Příběh hezky plynul, nic mi nepřebývalo, ani nechybělo. Scénář se snaží znejistit diváka a obsahuje konečný zvrat. Udržel mě kontinuálně v napětí, i když těch pár lekavých momentů si tvůrci mohli odpustit, opravdu jsem nepotřebovala "probudit". No a i na čarodějku ve mně to bylo až "too much witchy shit". Za scénář hvězda dolů, protože to až nápadně připomíná jiné příběhy. Ale jinak filmařská práce OK na jedno nakoukání. Určitě větší zážitek bude vidět Malkovichovu performanci na živo na českém zámku :) ()

panvasik

No kurva... to zase dopadlo. Tak hle mám toho docela dost na srdci, takže to zkusím vzít rychle, ale nevím no :D Zaprvé film absolutně nemá co v kinech dělat, protože se tak maximálně může jednat o TV film... Zadruhé film je hodně béčková vykrádačka Mlčení Jehňátek, Sedm a klidně i Andělé a démoni společně se Šifrou mistra Leonarda, ale jednoznačně se minimálně o 2* horší film, než ostatní zmíněné. Film je tak hloupý a má fakt, že špatný scénář a když už to vidím i já, tak to je co říct, ten film není, asi tak špatný, ale nepamatuji si kdy jsem, byl tak moc v šoku ze zápletky a závěru filmu, kdy jsem se fakt smál.... Ti co viděli mi dají určitě za pravdu. Samozřejmě důvod, proč jsem na to šel, byl jeden a nebyl ani tak silný, ten důvod a to je Martin Lawrence, který ani tady nehraje nejlíp, ale hraje líp než většina. OK kdyby nebylo toho konce, tak řeknu, že to je takový průměr, který není ani dobrý, ale ani vyloženě ani špatný, ale fakt ta konečná zápletka :DD to je fakt extrém ty vole. 3/10 ()

M.i.k.e

ten co snědl Martina Lawrence a policajtka z Manifestu pátrají po sériovém vrahovi, k čemuž jim dopomáhá jiný sériový vrah s tváří Johna Malkoviche. Detektivka lomeno thriller, který se moc snaží být něčím jako Sedm nebo Mlčení jehňátek, jenže zapomíná na to, že Mauro Borrelli není David Fincher, Lawrence není Morgan Freeman a Melissa Roxburgh není Jodie Foster. Chvílemi sice Mindcage má náznak atmosféry, ale všechno to zabije finální odhalení, které je prostě divné a za mě osobně dost hloupé a jen potvrzuje bezradnost tvůrců...40% ()

vegetol.mp

Průměrnej, ale zábavnej trhriller, kterej dost okatě a neohrabaně vykrádá slavnější vzory. Hlavní herečka je docela v pohodě, Malkovich hraje svýho padoucha na autopilota a Martin Lawrence neumí hrát vážný postavy. Pustit si tenhle film při deštivým sobotním odpoledni někde na Netflixu, jsem spokojenej, ale dávat tohle do kina, tomu říkám optimismus. ()

• Liek, ktorý Jake Doyle (Martin Lawrence) používa v celom filme, je venlafaxín, ktorý sa používa na liečbu depresie a úzkosti. (Arsenal83)
  • Počas policajného vyšetrovania na mieste činu si Jake Doyle (Martin Lawrence) a Mary Kelly (Melissa Roxburgh) všimnú nápis na stene napísaný v cudzom jazyku. Jake sa pýta Mary, či je nápis v nemčine. Martin Lawrence sa pritom narodil v Nemecku. (Arsenal83)
  • Aby sa Martin Lawrence pripravil na svoju rolu traumatizovaného, ​​ostrieľaného detektíva, pribral a spolupracoval s hereckým koučom. (Arsenal83)