Město terorizuje sériový vrah a policie je bezmocná. Úřady si neumí dát rady a požádají o pomoc uvězněného sériového vraha, kterého všichni znají pod přezdívkou “Umělec”. Brilantní mysl jim pomáhá přiblížit se k psychice vraha, který si vybírá další oběti. Dvojice detektivů, která se na případu podílí, se dostává stále více pod vliv “Umělce” a zdá se, že v této hře na kočku a myš události neřídí detektivové. (Vertigo International)

Trailer 2

vegetol.mp

Průměrnej, ale zábavnej trhriller, kterej dost okatě a neohrabaně vykrádá slavnější vzory. Hlavní herečka je docela v pohodě, Malkovich hraje svýho padoucha na autopilota a Martin Lawrence neumí hrát vážný postavy. Pustit si tenhle film při deštivým sobotním odpoledni někde na Netflixu, jsem spokojenej, ale dávat tohle do kina, tomu říkám optimismus. ()

JASON_X

Bezostyšný kříženec Silence of the Lambs a Seven. Sakra vždyť i ta detektivka Kelly vypadá úplně jako mladej Pitt přeoperovanej na ženskou! Kříženec je to ovšem o dost podřadnější originálů. Nejenom herecky (Lawrence je typově absolutně nevhodný), scénáristicky (děj je kostrbatý a uspěchaný, čímž trpí atmosféra), ale i režijně (co ta zjevně dýchající "mrtvola" na lokomotivě?). Ale když mi závěrečná pointa s tužkou dala vzpomenout na The Name of the Rose, zjistil jsem, že mě to vlastně i přes všechnu tu mizérii docela bavilo. Možná kvůli pěkné detektivce, možná kvůli charismatickému Malkovichovi, možná kvůli uměleckým vražedným kreacím andělů... A nezbývá mi než litovat, že producenti do prkýnka nedali tenhle námět nějakému schopnějšímu týmu. No, možná se nikomu schopnějšímu nechtělo točit tak zjevnou napodobeninu. ()

M.i.k.e

ten co snědl Martina Lawrence a policajtka z Manifestu pátrají po sériovém vrahovi, k čemuž jim dopomáhá jiný sériový vrah s tváří Johna Malkoviche. Detektivka lomeno thriller, který se moc snaží být něčím jako Sedm nebo Mlčení jehňátek, jenže zapomíná na to, že Mauro Borrelli není David Fincher, Lawrence není Morgan Freeman a Melissa Roxburgh není Jodie Foster. Chvílemi sice Mindcage má náznak atmosféry, ale všechno to zabije finální odhalení, které je prostě divné a za mě osobně dost hloupé a jen potvrzuje bezradnost tvůrců...40% ()

Tom Hardy

Kdyby se sestavoval seznam potřebných ingrediencí pro podobný druh podívané, thriller V zajetí mysli by většinu potřebných kolonek odškrtnutých měl. Bohužel i v nejlepších momentech je ve stínu slavnějších předchůdců, a to nejen těch opravdu špičkových (Sedm, Mlčení jehňátek), ale i béčkových úspěšných imitací (Anděl smrti, Vraždy podle Jidáše). A protože tu rozpočet bezpochyby nebyl největší, prakticky celý film se odehrává za dne a hezkého počasí, což tomuhle žánru také úplně nepřidává. Dostat to do ruky lepší režisér, možná by z toho něco bylo, Mauro Borrelli ale příběh patřičně neprodá a nejvíc se to odráží na finále, kdy pointa, jakkoli sporná, by se správným vedením možná nějaký dopad měla. Také mám pocit, že v případě podobných kousků je chybou zobrazovat scény vrahových aktivit, neboť je tím dopředu eliminován prvek překvapení, když pak vidíme jeho výsledné dílo (které by navíc sneslo šťavnatější podobu). Ale není to žádné hrůzostrašné peklo, jen skrz na skrz průměrná televizní kriminálka, která je zajímavá pouze tím, že v ní Martin Lawrence hraje první ryze dramatickou roli ve své třicetileté kariéře. Nic dalšího za zmínku nestojí. ()

Arsenal83

Plagiátori nie sú len v parlamente, ale v kinematografii. A sú úplne rovnakí. Ani plagiovať poriadne nevedia. Mizerný pokus o kópiu Mlčania jahniat s prvkami Sedem a ďalších filmov a dojmom lacnosti, ako keď prídete do vietnamského bistra, na stole sa vám lepí špinavý igelit na lakte a oni sa odvážia sami seba nazvať "reštaurácia". ()