Ve starověké Číně se schyluje k souboji mezi armádou čchingů a mírumilovnými mnichy kláštera Shaolin. Nejvyšší duchovní cítí, že mandžuský dvůr něco chystá. Začnou tedy přijímat i nekněží žáky a učit je bojovému umění kung-fu, aby rozšířili své řady. Dříve či později nastane den, kdy bude třeba bránit Shaolin až do konce. (ČSFD)

Fill16

Siu lam ji, nebo-li Chrám Shaolinu je nádherný, svěží, plný velmi akčních soubojů s úžasnou gradací a skvělými exteriéry/interiéry. Hudba jako tradičně skvěle podkresluje atmosféru jednotlivých scén.Výuka všech technik kung-fu je opět velmi natočena zábavně, efektně a poutavě, a už vůbec ne nudně. Hledáte-li však originální zápletku, či děj, zde i opět nepochodíte. Oproti tomu je zde mnoho úžasných soubojů, ze kterých mohu vyzdvihnout souboj s dřevěnými protivníky v chrámu, či závěrečný, vygradovaný souboj plný emocí. Opilý učitel a vězeň jsou skvělým oživením - jsou to postavy, díky kterým na tento film nezapomenete. Opravdu skvělé kung-fu!    Shlédnuto s originálním anglickým dabingem ()

montel

Chrám Shaolin začíná poprvé přijímat nové členy i ze stran civilního obyvatelstva. Mistři Shaolinu totiž cítí, že se blíží jeho konec. Za pár let jsou z obyčejných mladíků skvělí bojovníci a musí se připravit na souboj s obrovskou armádou čchingů a klášter ochránit. Za zdmi kláštera však číhá zrádce...Studio Shaw Brothers a jeden z jeho lepších filmů. Nebýt té zbytečně dlouhé stopáže, hodnotil bych lépe. Ale i tak to vůbec není špatné. Příběh je klasicky laciný, ale souboje dobré a postavy docela charismatické. Hezkých 60% ()

Masinfira

Jeden z nejslabších kung-fu filmů, co jsem kdy viděl. Bohužel je tam naprostý přetlak postav, z nichž některé mají a některé nemají roli v příběhu. Chybí jeden (nebo třeba i 5) hlavních hrdinů i záporáků. Obou skupin je tam armáda a proto na každou postavičku, kterou nemá divák šanci buďto si oblíbit nebo nenávidět, zbyde velmi malý časový prostor. Proč se tam vůbec objevuje záhadná žena-učitelka, která ve filmu není jinak než v sedě a zády ke kameře naprosto nechápu, stejně jako hromady postav o nichž se ve filmu jen mluví... přesto je to kung-fu a proto se dá koukat alespoň na ty souboje. Komická hláška na konec: "My učitelé jsme byli otráveni, takže nemůžeme nic dělat" - řekne hlavní šéf chrámu a odejde si s učiteli sednout do chrámu, který pak na konci filmu hoří... ()