Chrám Shaolinu

Shaolin Temple

Death Chamber

Akční

Hong Kong, 1976, 126 min

Tři roky! Tři roky se snažím dopátrat názvu tohoto filmu, z něhož jsem si pamatovala jen útržky z výukových scén (papíry, kuchyň) a výstup s čekáním před chrámem. Jinak je jasné, že film je plný kung-fu a i když není tak úchylně vynalézavé jako Crippled Avengers, stále jde o snímek, který má spád a výborné souboje. Nostalgických 5*. PS: Ještě, že existuje Celestial Pictures a jejich kolekce remasterovaných klasik :-)(11.5.2008)

Akčná šaolinská mlátička, v ktorej sa stretneme s celou plejádou vtedy naj-kungfu-hviezd Hongkongu. Príbeh je pridlhý a často naivný. Záverečná dlhočizná (asi polhodinová) bitka začne po čase nudiť a bohužiaľ je slabšie spracovaná (traja sa bijú a další 20 vojakov sa len prizerá), a keď samotné súboje s rôznymi zbraňami a rozmanitými technikami sú v poriadku. Prvá polka je ale celkom slušná, šaolinský výcvik a tvrdé pravidlá sú ťahákom, aj ked sa pri nich nevyhneme trápnym fórikom a "mnou tak milovanému" "žabaciemu" skákaniu.(2.8.2018)

“Duch Shaolinu žije dál…". Vznešení bratři z shaolinského kláštera v nerovném boji s mandžuským císařem a jeho žoldáky, ale především se zradou ve vlastních řadách. Ač zvítězit nemohli, což je tedy při tom mimořádně tvrdém výcviku a disciplíně, které byli, narozdíl od císařových vojáků – aspoň tak to na první pohled vypadalo, pokud se to tedy dalo vůbec rozpoznat, podrobeni, přinejmenším zarážející, přec jen zůstala hrstka statečných a naděje zůstává. Ve mně po prvním seznámení s hong-kongským bojovým filmem zůstala také hrstka naděje, že snad, až mi přestanou všichni protagonisté připadat stejní a sem tam si třeba budu schopná zapamatovat i jejich jména, abych věděla, o kom je kdy řeč, snad pak teprve také objevím, v čem tkví to tajemné kouzlo těchto filmů. Zatím tedy aspoň poctivě uznávám, že, ač jsem měla místy problém, rozeznat, kdo je hodný a kdo zlý, tak se kluci prali pěkně a, u čeho jsem se bavila opravdu, to je způsob, jakým mistři Shaolinu své žáky zasvěcují. To mě baví vždy, již jsem měla tu čest v některých filmech jiné provenience. Uvidíme, milý Modi :o) Filmová výzva 2015 – filmy, doporučené uživatelem Modiwish.(6.9.2015)

Po půl hodince sledování, jsem krapet zmaten jelikož mě všichni připdali stejní a jména taktéž. Ale dokázal jsem se zorientovat a musím sám sobě přiznat, ačkoliv nejsem velkým příznivcem tohoto žánru, že jsem byl celkem spokojen. Rozumný příběh, hezká scéna a krásná širokúhlá kamera (cinemascope 2.50:1). Pomalu začínám plně chápat Tarantina, proč jeho Kill Bill vypadá tak jak vypadá (je všeobecně známo, že tento styl filmů Quentin v mládí doslova hltal) a jaký vliv na dospívání člověka může mít sledování takovýto styl filmů na rozdíl od našeho dospívání kde hlavní roli hráli vinetuové a terence hillové apod. A to jsem tedˇ nemyslel negativně ani na jednu stranu.(19.9.2008)

• juta

Spoiler! Vadila mi tu zbytečně dlouhá stopáž a některé odfláknuté souboje, ale především neukončený závěr. Špatně se tu orientuje ve jménech, často jsem nevěděl o kom se mluví a také se tu dlouho hledá cesta k sympatiím bojovníkům, které přicházejí až ke konci, kde vám překvapivě zabijou velkou část bojovníků, o kterých vypráví tento film.(2.8.2015)