Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve starověké Číně se schyluje k souboji mezi armádou čchingů a mírumilovnými mnichy kláštera Shaolin. Nejvyšší duchovní cítí, že mandžuský dvůr něco chystá. Začnou tedy přijímat i nekněží žáky a učit je bojovému umění kung-fu, aby rozšířili své řady. Dříve či později nastane den, kdy bude třeba bránit Shaolin až do konce. (ČSFD)

(více)

Recenze (23)

ladynka 

všechny recenze uživatele

Tři roky! Tři roky se snažím dopátrat názvu tohoto filmu, z něhož jsem si pamatovala jen útržky z výukových scén (papíry, kuchyň) a výstup s čekáním před chrámem. Jinak je jasné, že film je plný kung-fu a i když není tak úchylně vynalézavé jako Crippled Avengers, stále jde o snímek, který má spád a výborné souboje. Nostalgických 5*. PS: Ještě, že existuje Celestial Pictures a jejich kolekce remasterovaných klasik :-) ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Môžte sa tešiť na vynaliezavé výcvikové metódy. Aj keď sprvoti pôsobia, ako niečo čo nemá s kung fu veľa spoločného, nakoniec sú viac ako užitočné. Vzhľadom na to, že má film množstvo hlavných postáv, jeho minutáž nieje tým pádom až tak dlhá a beží svižnejšie. Akcia, hlavne v závere, má to pravé šaolinské kúzlo. ()

Reklama

juta 

všechny recenze uživatele

Spoiler! Vadila mi tu zbytečně dlouhá stopáž a některé odfláknuté souboje, ale především neukončený závěr. Špatně se tu orientuje ve jménech, často jsem nevěděl o kom se mluví a také se tu dlouho hledá cesta k sympatiím bojovníkům, které přicházejí až ke konci, kde vám překvapivě zabijou velkou část bojovníků, o kterých vypráví tento film. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Akčná šaolinská mlátička, v ktorej sa stretneme s celou plejádou vtedy naj-kungfu-hviezd Hongkongu. Príbeh je pridlhý a často naivný. Záverečná dlhočizná (asi polhodinová) bitka začne po čase nudiť a bohužiaľ je slabšie spracovaná (traja sa bijú a další 20 vojakov sa len prizerá), a keď samotné súboje s rôznymi zbraňami a rozmanitými technikami sú v poriadku. Prvá polka je ale celkom slušná, šaolinský výcvik a tvrdé pravidlá sú ťahákom, aj ked sa pri nich nevyhneme trápnym fórikom a "mnou tak milovanému" "žabaciemu" skákaniu. ()

helianto 

všechny recenze uživatele

“Duch Shaolinu žije dál…". Vznešení bratři z shaolinského kláštera v nerovném boji s mandžuským císařem a jeho žoldáky, ale především se zradou ve vlastních řadách. Ač zvítězit nemohli, což je tedy při tom mimořádně tvrdém výcviku a disciplíně, které byli, narozdíl od císařových vojáků – aspoň tak to na první pohled vypadalo, pokud se to tedy dalo vůbec rozpoznat, podrobeni, přinejmenším zarážející, přec jen zůstala hrstka statečných a naděje zůstává. Ve mně po prvním seznámení s hong-kongským bojovým filmem zůstala také hrstka naděje, že snad, až mi přestanou všichni protagonisté připadat stejní a sem tam si třeba budu schopná zapamatovat i jejich jména, abych věděla, o kom je kdy řeč, snad pak teprve také objevím, v čem tkví to tajemné kouzlo těchto filmů. Zatím tedy aspoň poctivě uznávám, že, ač jsem měla místy problém, rozeznat, kdo je hodný a kdo zlý, tak se kluci prali pěkně a, u čeho jsem se bavila opravdu, to je způsob, jakým mistři Shaolinu své žáky zasvěcují. To mě baví vždy, již jsem měla tu čest v některých filmech jiné provenience. Uvidíme, milý Modi :o) Filmová výzva 2015 – filmy, doporučené uživatelem Modiwish. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama