Chrám Shaolinu

Shaolin Temple

Death Chamber

Akční

Hong Kong, 1976, 126 min

Tři roky! Tři roky se snažím dopátrat názvu tohoto filmu, z něhož jsem si pamatovala jen útržky z výukových scén (papíry, kuchyň) a výstup s čekáním před chrámem. Jinak je jasné, že film je plný kung-fu a i když není tak úchylně vynalézavé jako Crippled Avengers, stále jde o snímek, který má spád a výborné souboje. Nostalgických 5*. PS: Ještě, že existuje Celestial Pictures a jejich kolekce remasterovaných klasik :-)(11.5.2008)

Po půl hodince sledování, jsem krapet zmaten jelikož mě všichni připdali stejní a jména taktéž. Ale dokázal jsem se zorientovat a musím sám sobě přiznat, ačkoliv nejsem velkým příznivcem tohoto žánru, že jsem byl celkem spokojen. Rozumný příběh, hezká scéna a krásná širokúhlá kamera (cinemascope 2.50:1). Pomalu začínám plně chápat Tarantina, proč jeho Kill Bill vypadá tak jak vypadá (je všeobecně známo, že tento styl filmů Quentin v mládí doslova hltal) a jaký vliv na dospívání člověka může mít sledování takovýto styl filmů na rozdíl od našeho dospívání kde hlavní roli hráli vinetuové a terence hillové apod. A to jsem tedˇ nemyslel negativně ani na jednu stranu.(19.9.2008)

• juta

Spoiler! Vadila mi tu zbytečně dlouhá stopáž a některé odfláknuté souboje, ale především neukončený závěr. Špatně se tu orientuje ve jménech, často jsem nevěděl o kom se mluví a také se tu dlouho hledá cesta k sympatiím bojovníkům, které přicházejí až ke konci, kde vám překvapivě zabijou velkou část bojovníků, o kterých vypráví tento film.(2.8.2015)

Hodně herecky nabitý film, spousta známých tváří z kung fu filmů šedesátek, sedmesátek i osmdesátek. Jenže to je tak všechno. Příběh se přímo ztrácí, nemá to vyloženě hlavní postavu, je to o mnoha postavách, ale spíše prostě o chrámu Shaolin jako takovém. Intriky tomu měly dát zřejmě větší hloubku, jenže jsou podány příliš suchým dojmem. Výcvik, který zabírá velkou část stopáže je v něčem i zajímavý, jenže chybí tomu nějaké ústřední myšlenky, je to takové rozmělněné. Z toho vyplývá i že finální bitva vypadá hodně nevěrohodně, až komciky a hlavně zdlouhav, spousta pobíhání odněkud někam, pár úderů, zase střih jinam, běh, údery, střih a pořád dokola do úmoru. Taky by mě zajímalo co ta roky se modlící a sedící mistryně v jednom zakoutí. ta si to nejspíše odseděla do konce. Na tu stopáž, je to hodně pusté, ale pořád ještě únosný kung fu film. 5/10(6.7.2013)

• messi@h

Kung-fu film, který je staršího data a přitom trvá cca 2 hodiny - to mi bylo podezřelé už od začátku. Bohužel se vyplnily moje obavy. Chrám Shaolinu je utahaný, navíc trpí typickými problémy asijských filmů, tzn. spousta velice podobných hrdinů, při jejichž rozeznávání se za chvíli ztratíte a k srdci vám nepřiroste ani jeden. Výuka bojového umění v Shaolinu je jeden velký chaos. Já osobně volím klasiku žánru - 36. komnatu Shaolinu.(6.6.2009)