Hladoví po úspěchu

• Thajsko Hunger (více)

Šikovná mladá kuchařka se rozhodne vyzkoušet, jaké to je pracovat pod vedením slavného, ale nemilosrdného šéfkuchaře. A sáhne si přitom až na úplné dno. (Netflix)

xxmurphyxx

Chutná jedno hubka najmä vďaka exotickému prostrediu a sympatickej kočke v hlavnej úlohe. Inak je to celkom predvídateľné a chýba tomu drsnejšia forma, či infarktové tempo aké mal napríklad Boiling Point. ()

LindaVa

Thriller to ani nevidělo. Je to kuchařské drama o tom, že úspěch není vždy o umu ale spíš o marketingu, že peníze vládnou světu a že máte hlad. ()

pafka

Ten film me nacucaval po prvnich minutach a drzel me celou dobu. Skvela atmosfera, neokoukany scenar. Skveli herci, hlavne kuchar Hunger. Nevite, co bude za chvili a tak u toho sedite prispendleni a uzivate si film.  Tohle se fakt povedlo. ()

hufnagel

Vadilo mi len,že hlavná postava to dievča sa tvárilo na všetky pocity stále rovnako,čiže vôbec.Kulinársky dojem slušný. ()

SamGee

Chceli ste vedieť, ako funguje gastronomický priemysel? Ako je ťažké sa dostať na vrchol a ukázať svetu, že nato máte? Odpoveď na tieto otázky hľadá Hunger, thajská novinka z dielne Netflix.    Príbeh sleduje Aoy (Chutimon Chuengcharoensukying), talentovanú kuchárku, ktorá sa rozhodne preraziť v kulinárskej brandži. V jej ceste za úspechom stojí neľútostný šéfkuchár Paul (Nopachai Jayanama), ktorí ju naučí krutej pravde – v gastronómií prežijú iba najsilnejší a najodolnejší.    Od prvých minút filmu sa predstavujú témy silného rangu – sociálny konflikt a následky večnej slávy. Prvá téma autenticky ukazuje divákom konflikt medzi chudobnými, ledva udržiavajúci si  prácu, a bohatou smotánkou, ktorá sa napriek luxusu snaží odháňať hlad. Druhá nosná téma predostiera otázky – Ako ďaleko sme ochotní zájsť za úspechom? Čo sme ochotní kvôli „lesku a reflekterom“ obetovať? Súkromie? Blízke vzťahy? Vlastné názory? Samého seba? Tieto dilematické otázky okamžite zarezávajú do kože.     Chválim kulinárske scény, kde stres a napätie sa postupne vygradujú do takej miery, že snímka získava trilerový nádych. Ten je výborne skreslený cez dve výrazne postavy – Aoy a Paula. Aoy, túžiaca sa stať šefkuchárkou, pôsobí zraniteľne, empaticky a uveriteľne. Jej protiklad Paul zosobňuje typ osobnosti, ktorej sadizmus a ostrosť vyviera z osobnej traumy. Táto črta robí z Paula zaujimavou a komplexnou postavou    Za hereckým duom žiaria aj iné hviezdy. Hudba je rovnako melancholická ako klaustrofobická, kamera i vizuál pomáhajú rozlíšiť kontrast medzi dvoma protagonistami a vypráva úspešne znázorňuje duel medzi učňom a učiteľom. Najväčšiu výčitku celého filmu vidím v 2,5 hodinovej minutáži, hoci naratív je priamočiary.    Hunger je psychologickou drámou a cinematickým stvárnením boja chudoby a bohatstva, ega a lásky, a pokory a bohatstva. Okamžite omotáva publikum výraznou hereckou dvojicou, gastronomickými scénami a provokujúcimi ideami. Ak ste si užili minuločročný triler Menu s Ralphom Fiennesom a Anyou Taylor-Joy, Hunger si vychutnáte plnými dúškami.      Príbeh, herci, kamera, výprava, vizual: 9/10, Témy, kulinárske scény: 10/10 Hudba: 8/10, Celkovo: 9/10. ()

Chicharron

Film z prostředí asijské "top notch" kulinařiny, který má drajv, atraktivní exotické prostředí, sympatickou hlavní hrdinku a přiměřeně nesympatického protivníka, a který bohužel trochu připomíná snímek Burnt, ale tváří se více vážně až dramaticky. Stojí za vidění i přes dost dlouhou stopáž. ()

kanhwa

Tento film ma uchvatil ! Napriek dost kliseovitemu hlavnemu pribehu, pod ktorym bolo skryte dost vela dalsich serioznych sociologickych vrstiev. Nadherna gastronomicka showka, krasna a umelecka prezentacia a nechybala ani pochopitelna psychologia postav. Osobne som sa nedokazala od toho odtrhnut akoby som pozerala napinavu kriminalku. Urcite si pozriem este raz a davam zasluzene 4 komety 💫 Nazov Hlad nebolo potrebne v ceskej verzii dovysvetlovavat. ()