Dokonalý šéf

• Belgie

• Nizozemsko

Komedie / Drama

USA, 2015, 101 min

Film je sice o vaření ale stejně tak mohl být z jakéhokoli jiného prostředí. Hlavním motivem je arogantní mistr svého řemesla , který se potýká se starými démony. Když si odmyslíte kuchařské prostředí, které je nyní "in" zbývá docela laciné drama s prostičkou zápletkou. S výborným obsazením a hereckými výkony, ale to přesto nestačí.(7.1.2016)

A tady jsem byl zase jednou hodně potěšený, tím jak pohodový to pro mne byl zážitek. Kuchařské show miluju, a Dokonalý šéf, byl takovou dokonalou filmovou show. Tohle už není vaření, to je umění... Tím nechci degradovat náš guláš s šesti, ale tohle je prostě úplně jiná liga. Možná taky zkusím v očekávání kvalitního jídla, nechat ležet vidličku pod stolem :-)(27.10.2015)

Až neuvěřitelně pohodový a zábavný snímek o nepříjemném kuchaři, který se chce opět vrátit na výslunní. Pro milovníky eskapád Zdendy Pohlreicha skoro povinnost, pro milovníky pohodových filmů, další dobrý kousek s výbornými hereckými výkony, kde exceluje Bradley Cooper, kterému role opravdu sedla. Navíc veškeré jídlo vypadá dokonale.(3.5.2016)

Trailer mě zaujal a Coopera mám poslední dobou v hledáčku, tak jsem se k tomu i přes vlažný přijetí dopinkal a nelituju. Je sice pravda, že to místy působilo nedovařeně - chabě řešený odbočky a nepříliš uvěřitelná změna chování v závěru, ale i tak mělo kuchyňský napětí svý kouzlo, herecky jedničkový, příjemně mi to uplynulo. Do emocí pěknýho loňskýho CHEFa tady sice bylo daleko, ale jako studie složitýho perfekcionistickýho idiota to boduje.(4.1.2016)

Stejně jako mě baví sportovní filmy o outsiderovi, který to dotáhnul na vrchol, tak mě baví i filmy o frajerovi, který si zničí kariéru a snaží se vykoupit si svou cestu zpět. A Bradley Cooper se pro takové roli prostě narodil, když se mu navíc přidá spoluhráč jako Daniel Brühl, tak je o herecké výkony postaráno. Brühla jsem si oblíbil v Rivalech a byl jsem zvědavý na to, jak mě přesvědčí v jiné roli a na jeho závodníka jsem si vůbec nevzpomněl. Herecké ingredience jsou tedy výborné, příběh je zamíchán nad míru dobře a uvařeno je to opravdu zábavně, samozřejmě je pár věcí, které by bylo třeba dochutit, ale i tak bych si na tenhle pokrm zašel znovu.(14.2.2016)