Fallo!

Do It!

Drama / Romantický / Pornografický / Povídkový

Itálie, 2003, 87 min

Tinto Brass

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $307,000(17.7.2010)

Tinto Brass je starý prasák a díky za něj. Jeho filmy se vyznačují tím, že moc neřeší děj, i když sem tam se i v tomhle povídkovém provedení nějaká myšlenka najde, ale především se vyznačují tím, že jsou zde krásné ženy, které ani nevypadají nějak moc uměle. Moc hezky se na ně kouká a už jen proto stojí za to Brassovy snímky sledovat.(16.2.2017)

• dopitak

Začíná to být stereotyp. Můj třetí Tinto Brass, a můj třetí odpad. Ten člověk zjevně není normální, a já vám i řeknu, co mu je: naprosto mu chybí vkus! V pornografii i erotice už jsem viděl leccos, ale aby se mi dělalo šoufl při koukání na nahatou ženskou, to tu ještě nebylo. Kolegové nemají pravdu, většina žen ve filmu je docela pohledných, některé jsou i docela mladé. Jenomže to na co jsme zvyklí z eroťáků a péček semdesátých let (v nichž to s radostí a noblesou tolerujeme až vyhledáváme) už dneska natočeno prostě vypadá jako hnusná úchylárna, asi jako patlání výkalů v obličeji. Chlupy jsou naprosto všude, dialogy kravina a jako povídky by to neotiskl ani Dikobraz.(13.1.2014)

• RetroMan

Ještě, že Mistr použil v tomto filmu povídkový rámec, neboť koukat na některé jeho filmy od začátku do konce, bez rychloposuvu by bylo opravdu úmorné. Takže já bych film nehodnotil nějak zle, jako povídkový je koukatelný. Výběr héreček je věc jiná, pro někoho nejvyšší slast, pro někoho jiného balast. V subžánru erotických pohledů a průniků je film průměrný, ocení ho spíše Tintovi příznivci. Nevím, zda-li na základě právě zhlédnutého se pustím do dvou titulků k jeho filmům, co jsem si plánoval.(1.1.2014)

• Cushing

Tinto už není, co býval. Nevkus bych mu prominul, vždyť je to pan Nevkus Zhýralý osobně, ale tady si bohužel libuje (trochu jako v Salonu Kitty) v ošklivosti, a co pak ze snímku zbývá, když krása absentuje? Tenhle film, přestože má sem tam "hadcore footage", není erotický ani trochu. A jen potvrzuje pravidlo, že erotika je v něčem jiném než v explicitnosti. Když to srovnám, takový Klíč nebo Voyeur, jeden i druhý v mé anglické verzi poněkud vystříhaný, je proti tomuhle filmovému ubožátku sexy až na půdu. A druhé postesknutí -- kde jsou ty krásné holky, které mu samy lezly před kameru a odhazovaly kalhotky, a čišela z nich živočišnost a bezstarostná radost ze života (jakož i miloučká blbost)? Jsou fuč. Tinto je halt v erotickém důchodu, zase o něco senilnější.(8.8.2007)